Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Cuckold μονο για γυναικες; Γιατι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Dapom, στις 10 Δεκεμβρίου 2017.

  1. Forgetmenot

    Forgetmenot Guest

    Όπως ανέφερε ο κύριος πιο πάνω πιστεύω κι εγώ ότι είναι θέμα στερεοτύπων . Οι γυναίκες ανέκαθεν ήταν οι μονογαμικες, οι ντροπαλες , οι σωστές , οι "προορισμενες για σπίτι και οικογένεια " που θα κρατούσαν την οικογένεια τους no matter what . Είτε ο σύντροφος ήταν κακοποιητικος είτε πήγαινε με άλλες γυναίκες είτε οτιδήποτε . Αντίστοιχα ο άντρας πάντα ήταν το κυρίαρχο στοιχείο της κοινωνίας . Έκανε ότι ήθελε όποτε ήθελε . Αυτό συνεχίζει να υπάρχει στους εγκεφάλους των θηλυκών της σύγχρονης εποχής και πιστεύω θεωρείται "αναμενόμενο ". Γι αυτό δεν προσφέρει καμία συγκίνηση στις γυναίκες .
    Επιπλέον στις γυναίκες παίζει πολύ η ζήλια , η ανασφάλεια και η υπερανάλυση .Όλα αυτά δεν "επιτρέπουν " να ερεθιστεί νομίζω με ένα τέτοιο σκηνικό .
     
  2. espimain

    espimain Contributor


    Στο BDSM σημαντικό ρόλο παίζει η ταπείνωση και δεν είναι σπάνιο φαινόμενο η διέγερση που προκαλείται από αυτήν.
    Μπορεί στην περίπτωση των γυναικών να μην παίζει ρόλο το φαινόμενο της υποτίμησης του ανδρισμού, όπως στους άνδρες, αλλά ο ανταγωνισμός και η ζίλια είναι απολύτως ενεργά συναισθήματα. Επειδή η κατάσταση "μου αρέσει το να μην μου αρέσει" είναι συχνά διεγερτική, η όλη διαδικασία μια χαρά λειτουργεί. ΕΙδικά είναι εντονότερη η επιβολή της ανοχής της παρουσίας στο "γεγονός" και η συμμετοχή σε αυτό, όχι τόσο οπτικά όσο ακουστικά.
     
  3. Forgetmenot

    Forgetmenot Guest

    Ωραία απάντηση αλλά άσχετη με ότι έγραψα και ακόμα πιο άσχετη με ότι ρωτάει ο κύριος dapom.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    με πρόσβαλες τώρα ή λάθος κατάλαβα;

     
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Για να το λέτε κάτι θα ξέρετε.
    Ενώ εγώ, είναι προφανές πλέον, ότι δεν έχω ιδέα περί του ποιο είναι το θέμα του νήματος, όπως ορίζεται από το εισαγωγικό πόστ.
    Συγνώμη για την ενόχληση.
     
    Last edited: 11 Δεκεμβρίου 2017
  6. Soraya

    Soraya Guest

    Το cuckolding εξορισμού αναφέρεται σε άντρες "κεραταδες"....
    Εξου και το όνομα του απο την διαδικασία των πουλιών κουκων οπου τα θηλυκά αφήνουν τα αυγά τους σε ξένες φωλιές με τις ευλογίες του αρσενικού....
    (Δεν γνωρίζω πως ονομάζεται η αντίθετη διαδικασία δλδ ο αντρας να παει με μια αλλη γυναίκα ενώ παρακολουθεί η "νόμιμη")
    Στις τσόντες θα το ονομαζαν τρίο....
    Το cuckolding δεν είναι πρακτική του bdsm!
    Μπορεί να χρησιμοποιείται για εξευτελισμό απο πολλά ζευγάρια του χώρου.....
    Αλλα εξασκείται και απο πολλους βανιλα που μόνο εξευτελισμό δεν αισθάνονται....
    Απίστευτη καυλα ναι..... εξευτελισμό.... χμ..... στις τσοντες Ίσως.....
     
  7. Dapom

    Dapom Contributor

    Και αν ειναι έτσι (αν και ξεφευγουμε λίγο απο το cuckold) τότε πως δικαιολογείς οτι υπάρχουν γυναίκες που δηλώνουν πολυερωτικές, πολυσυντροφικές ή και σκλάβες που δέχονται ο Αφέντης τους να έχει πολλές και να βρίσκουν και ικανοποίηση απο αυτο;

    @espimain συμφωνω...όμως γιατί πιστεύεις οτι δεν υπάρχει το αντίστροφο σε cuckold?

    @Soraya Το cuckolding ειναι πρακτική και του BDSM κατω απο συγκεκριμένες συνθήκες...ειδικότερα οταν μιλάμε για εξευτελισμό. Παρόλα αυτα θα ήθελες να απαντήσεις στο αρχικό ερώτημα;
     
  8. Soraya

    Soraya Guest

    Ανέφερα ότι χρησιμοποιείται για.εξευτελισμό.... Ίσως να μην το προσέξατε....
    Θεωρώ οτι απάντησα στο.αρχικό σας ερώτημά και με επεξηγήσεις... ειλικρινά δεν αντιλαμβάνομαι που δυσανασχετειτε
     
  9. Dapom

    Dapom Contributor

    Και βεβαια το πρόσεξα....όμως δεν ήταν αυτό το ερωτημα.
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    Απάντησα και στα υπόλοιπα ερωτήματα....με επεξηγήσεις
     
  11. Dapom

    Dapom Contributor

    ΤΟ μονο που βλέπω είναι να δίνεις τον ορισμό του cuckold και τίποτα περισσότερο...εκτός και αν με αυτό δηλώνεις οτι εφόσον έτσι ειναι ο ορισμός δεν μπορεί να υπάρχει το αντίθετο με τίποτα.
     
  12. Soraya

    Soraya Guest

    Ας το εξηγήσω λοιπον.....
    Λεω οτι η ονομασία για την συγκεκριμένη πρακτική αναφέρετε σε άντρες κεραταδες.
    Στην αντίθετη περίπτωση δεν γνωρίζω πως ονομάζετε(δεν αναφέρω πουθενά οτι δεν γίνεται)
    Αναφέρω χαριτολογώντας οτι στις τσόντες θα ονομαζοταν πολύ άνετα τρίο...
    Έπειτα αναφέρω οτι δεν είναι πρακτική του bdsm αλλα χρησιμοποιείται για εξευτελισμό....
    Και τέλος αναφέρω ότι πολλοί βανιλα το εξασκουν (δεν ξεχωρίζω άντρες γυναίκες.... αναφέρω μονο οτι οι βανιλα δεν το κάνουν για λόγους εξευτελισμου)

    Και συνεχίζω....
    Στη δωδεκαετη πορεία μου λοιπον εγω δεν αντιλήφθηκα αυτο που αναφέρετε (το οτι δεν συμβαίνει)
    Το εχω συναντήσει πολλές φορές απο φίλους ντομ προς φιλες υ αλλα δεν το ονομαζαν cuckold....(γι'αυτό και τα ξεχωρισα)
    Ελπιζω λοιπόν τωρα να απάντησα ομορφα απλοϊκά και κατανοητά
     
    Last edited by a moderator: 11 Δεκεμβρίου 2017