Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Cuckold μονο για γυναικες; Γιατι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Dapom, στις 10 Δεκεμβρίου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor

    @espimain συμφωνω...όμως γιατί πιστεύεις οτι δεν υπάρχει το αντίστροφο σε cuckold?

    Μα υπάρχει.
     
  2. Dapom

    Dapom Contributor

    ok....
     
  3. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

  4. Sakis Master

    Sakis Master New Member

    Το κερατομα όπως είναι στα ελληνικά η ειπαρχουν ζευγάρια που το κάνουν
     
  5. Dapom

    Dapom Contributor

    Τα μάτια μου
     
  6. lotus

    lotus Silence

    Αυτό στις πατριαρχικές κοινωνίες ...
    Και αυτό το μοτίβο ότι αυτές που είναι για σπίτι και οικογένεια δεν είναι για τα υπόλοιπα είναι τραγικό... για να το δοκιμάσουν όσοι νομίζουν το αντίθετο μπορεί και να τους εκπλήξει το αποτέλεσμα  
    Εγώ πάλι δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό με τη ζήλια στο σεξουαλικό κομμάτι υπάρχουν τόσοι τομείς να ζηλέψει κάποιος στην κοινή ζωή πάνω στο σεξ πρέπει να το βγάλει?
    Και δη αν μιλάμε και για το χώρο ....
     
  7. CypriotCucki

    CypriotCucki https://interracialcuckoldincyprus.blogspot.com

  8. Alex L.

    Alex L. Το BDSM δεν είναι Kinky Sex είναι BDSM

    Το cuckolding δεν είναι δημιούργημα της πορνογραφίας, μάλιστα όταν άρχισε να βρίσκει εμπορική απήχηση την βρήκε απροετοίμαστη και αναγκαζόταν να βαφτίζει τις interracial προυπάρχουσες τσόντες της σε cuckold γιατί δεν είχε υλικό ακόμα. Ήδη από την δεκαετία του 50 σύμφωνα με την μαρτυρία του Kinsey (Kinsey Institute for Research in Sex, Gender and Reproduction) όσο ακόμα ήταν πανεπιστημιακός καθηγητής βιολογίας, παντρεμένοι μαθητές του ζητούσαν την συμβουλή του επί του θέματος, επειδή νιώθανε την επιθυμία να κάνουν την σχέση τους cuckold σχέση.
    Σύμφωνα με τον Φρόυντ, υπάρχει ένας τύπος άνδρα ο οποίος αποκτά ερωτικό ενδιαφέρον για μία γυναίκα μόνο όταν εκείνη έχει σχέση με έναν άλλο άνδρα. Να τος ο Bull, άρα το cuckolding δεν αφορά μόνο τον cuckold ως κατάσταση αλλά και τον Bull.
    Για τις περισσότερες γυναίκες είναι μία δύσκολη κατάσταση για τους εξής λόγους. Από την μία μπορεί να δελεάζονται από την ερωτική ευχαρίστηση αλλά από την άλλη βιώνουν το συναίσθημα ότι ο άνδρας τους τις απορρίπτει ερωτικά, σκέφτονται γιατί να μην θέλει να με έχει μόνο δική του, πως το δέχεται να με πηδάει κάποιος άλλος;, άρα δεν με γουστάρει.
    Πιο εύκολα αποδέχονται την ανταλλαγή ζευγαριών φαντάζει μία τίμια ανταλλαγή και πιο ασφαλής, γιατί δεν εμπεριέχει τον κίνδυνο ο άνδρας που έφερε αρχικά την ιδέα όταν η φάση γίνει να τα γυρίσει και να τις κατηγορήσει, αυτός μπορεί να μην το κάνει αλλά αυτές το φοβούνται.
    Ο άλλος λόγος είναι ότι οι γυναίκες προτιμούν τις κρυφές παράλληλες σχέσεις, πρώτον διότι ο άνδρας αγνοεί τα πάντα και δεν θα τις κατηγορήσει και δεύτερον από μία παράλληλη κρυφή σχέση παίρνουν την ερωτική ευχαρίστηση και δεν έχουν την κούραση να ασχοληθούν με τον cuckold, να του εξιστορήσουν το πως πέρασαν αν δεν ήταν παρόν, νιώθουν άβολα να λένε τέτοιες λεπτομέρειες ή να τον κουβαλούν μαζί, να ασχολούνται μαζί του κτλ. Σύμφωνα με μαρτυρίες ζιγκολό στο Ε της Ελευθεροτυπίας, συχνά ερχόντουσαν ζευγάρια, όπου η γυναίκα ήταν ωραία και ο άνδρας άσχημος με λεφτά και ζητούσαν να είναι ο άνδρας παρόν και να βλέπει, σύμφωνα με τις μαρτυρίες τις επόμενες φορές η γυναίκα ερχότανε μόνη χωρίς ο άνδρας να γνωρίζει για το ραντεβού.
    Τώρα τελευταία πορνογραφικά έχει αρχίσει να ξεπροβάλει και το cuckold queen, το cuckold από την αντίστροφη και όπως μου έλεγε κάποια που ξέρω της αρέσει πάρα πολύ κάτω από το εξής πρίσμα θα ήθελε να κάνει trio αλλά όχι το κλασικό trio, θα ήθελε να βρει κάποιον Επιβήτορα ο οποίος θα πηδήξει εκείνη και μία ακόμα γκόμενα όπως στις τσόντες άλλα εκείνη παράλληλα θα ξεφτιλίζει την άλλη τύπισα όπως γίνεται στις cuckold queen τσόντες. Και έτσι θα βγάλει την κυριαρχική πλευρά της ενώ παράλληλα θα κάνει φυσιολογικό σεξ.
     
  9. Rupa

    Rupa New Member

    τι είναι το "φυσιολογικό" σεξ;

    Επίσης,
    επειδή βλέπω ότι γενικά μας λέτε πολλά για το τί είναι, πώς είναι, γιατί είναι, τί νιώθουν, τί κάνουν, πώς το κάνουν και γιατί το κάνουν οι γυναίκες, στο σύνολό τους ή στην πλειοψηφεία τους, έχω μια ερώτηση: έχετε υπάρξει γυναίκα; (όχι ότι αυτό θα σας έδινε το δικαίωμα να μιλάτε για τις γυναίκες στο σύνολο ή στην πλειοψηφεία τους, αλλά να'χαμε να λέγαμε)
     
  10. Alex L.

    Alex L. Το BDSM δεν είναι Kinky Sex είναι BDSM

    Φυσιολογικό σεξ σύμφωνα με την ψυχολογία και την σεξολογία είναι η σεξουαλική συνεύρεση ενός άνδρα και μίας γυναίκας χωρίς καταστάσεις που να εμπίπτουν στο πλαίσιο της παραφιλίας και για την ακρίβεια το σεξ όπου ο καθένας εκφράζει το φύλο του ως έχει, ο άνδρας ως άνδρας και η γυναίκα ως γυναίκα. Κοινωνικά στερεότυπα;, ναι αλλά η επιστήμη τα αποδέχεται ως την φυσιολογική έκφραση του ανθρώπου, ακόμα και οι πιο προοδευτικοί της επιστήμης, αριστεροί ή αναρχικοί σε πολιτική ιδεολογία.
    Δεν έχω υπάρξει γυναίκα, αλλά ζω σε αυτή την κοινωνία, είμαι κοινωνικός, μιλάω με γυναίκες, διαβάζω, ακούω, μαθαίνω. Κάθε γυναίκα είναι ξεχωριστή στην προσωπικότητα της αλλά σε κάποια πράγματα έχει κοινή συμπεριφορά, θέλω, ανάγκες, με ένα ευρύτερο σύνολο γυναικών. Είναι τα λεγόμενα target group αν τα έχεις ακουστά, για αυτό και λέω "οι περισσότερες γυναίκες" και όχι συνολικά οι γυναίκες.
    Μια γυναίκα της οποίας η σεξουαλικότητα είναι BDSM - mistress άνετα κάνει μια σχέση cuckold, διότι δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που προανέφερα από την άλλη μία πολυγαμική γυναίκα αναζητά την ευχαρίστηση του σεξ, με έναν ή περισσότερους εραστές και ένας cuckold άνδρας είναι ένα άχρηστο στοιχείο στο ζητούμενο της, μια και cuckold δεν σημαίνει κεράτωμα είναι μια άλλη κατάσταση στην οποία πολλές γυναίκες μπαίνουν διότι είναι έντονη επιθυμία του άνδρα τους και όχι δική τους απλά το βλέπουν ως, αφού αυτό τον ευχαριστεί και μπορώ να το κάνω γιατί όχι;.
    Και από την άλλη υπάρχει η μεγάλη πλειοψηφία που μια τέτοια πρόταση θα την αντιμετωπίσει ως. "Τι ανωμαλίες είναι αυτές;", "Τι λες τώρα;, θες να γίνω πουτάνα;", "Με δουλεύεις; ποιος θέλει να του πηδάει κάποιος άλλος την γυναίκα", "δεν με γουστάρεις καθόλου τελικά", "να το κάνω για να βρεις γκόμενα μετά;", "τώρα τα λες αυτά, αν όμως δεν σου αρέσει, θα με χωρίσεις; και που ξέρω εγώ ότι δεν θα το κάνεις;" κτλ.
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Α ρε Ασκητή! Έχεις πιάσει στασίδι!
     
  12. Alex L.

    Alex L. Το BDSM δεν είναι Kinky Sex είναι BDSM

    Άλλοι είναι ποιητές, άλλοι φιλόσοφοι, άλλοι λογοτέχνες ...
    Τώρα που είπες Ασκητής πριν από χρόνια στην εκπομπή του Ασκητή, ξεκινά και δείχνει φωτογραφίες από μαστίγια, χειροπέδες, έναν crossdresser και αρχίζει τις αναλύσεις και ότι όλα αυτά δεν είναι και τόσο κακά κτλ. και περνάει στην πρώτη τηλεφωνική γραμμή, είναι μία γυναίκα, της λέει "πως σας φάνηκαν αυτά που δείξαμε, σας σόκαραν ε;" και αυτή του απαντάει "όχι καθόλου πολύ ωραία ήτανε" τρώει την πρώτη κρυάδα ο Ασκητής, σοβαρεύει και της λέει "εντάξει γιατί μας έχετε καλέσει;" και του λέει εκείνη "κοιτάχτε να δείτε είμαι 45 χρονών παντρεμένη και το πρόβλημα μου είναι ότι θέλω να κάνω πράγματα με άλλους και ο άνδρας μου να είναι παρών και να του δίνω εντολές, του το έχω πει και δεν συμφωνεί, εμένα αυτό είναι το πρόβλημα μου". Ο Ασκητής μένει κόκκαλο, κλείνει την γραμμή και πετά χαρτόνι με διάγραμμα, "λοιπόν όπως λέγαμε Άνδρας + Γυναίκα = Αγάπη = Σεξ = Γάμος = Παιδιά"