Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Cuckold

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Garfield, στις 29 Αυγούστου 2009.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Cuckold

    θα συμφωνήσω με τη νεαρή liazouli να ,είσαι έτοιμος για τις συνέπειες ...

    μπορεί να καταλήξει σε τρελλό mind fuck στο τέλος ... ειδικά όταν θα την βλέπεις στο τέλος να χάνετε με εκείνον .

    υ.γ. στις φωτογραφίες φαίνετε το πρόσωπό της ,οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι θεμιτό ...
     
  2. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Cuckold

    Το έχω σκεφτεί πολλές φορές για τις συνέπειες... Φοβάμαι πως όταν θα την βλέπω μπροστά μου να κάνει έρωτα με τον φίλο μου μήπως τελικά με ενοχλήσει και δεν το αντέξω... Αλλά τότε θα είναι πολύ αργά. Γιατί άλλο είναι να το φαντασιώνεσαι και άλλο είναι να συμβαίνει ζωντανά μπροστά στα μάτια σου.

    Από την άλλη μεριά έχω μία πεποίθηση πως όλα θα πάνε καλά, έχω κάνει και τόση προεργασία προετοιμάζοντας το έδαφος, έχω μιλήσει και εκτεθεί και στους δύο, οπότε μάλλον είναι αργά για να κάνω πίσω και να το ματαιώσω. Λέω να προχωρήσω και ότι είναι ας γίνει...
     
  3. PainfulMaster35

    PainfulMaster35 New Member

    Απάντηση: Cuckold

    Νομίζω είσαι σε καλό δρόμο, στο τέλος θα την καταφέρεις!
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Cuckold

    το θέμα δεν είναι απλά αν γίνει ,αλλά αν της αρέσει περισσότερο από ότι με εσένα και η περίπτωση να πέσεις στην υπόληψη της και την χάσεις ...
     
  5. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Cuckold

    δηλαδή βρε λιάζουλι οι ανθρωποι που μένουν μαζί μας, το κάνουν επειδή δεν έχουν δοκιμάσει κάτι καλύτερο μέχρι τώρα? Διότι τότε για να είσαι σίγουρος πως ο συντροφός σου δεν θα σε αφήσει, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τον ξεπαρθενέψεις και μετά να μην τον αφήσεις απο τα μάτια σου μήπως και πηδηχτεί με κανέναν άλλο και σε αφήσει.

    ΥΓ είναι η ιδέα μου ή μήπως διακρίνω μια έντονη τάση να θέλουμε να μην πετύχει το γλυκό του garfield? Δηλαδή ο ένας του λέει είσαι καθίκι, ο αλλος του λέει πρόσεχε μη σου φύγει, ο τρίτος πρόσεχε μη χαλασει η φιλία σας, ο τέταρτος δεν σέβεσαι το στεφάνι σου. Θα αρχίσω να υποψιάζομαι πως κάποιοι ζηλευουν ανεξάρτητα από τα εγωιστικά ή μη, αγαθά ή μη κίνητρα του garfield.

    ΥΓ2 τελικά ή στους προσκόπους είμασταν πιο τσουλάκια, ή εδω μέσα κάνουμε cyber διαγωνισμούς προτεσταντικής ηθικής. Μη με παρεξηγείτε, είμαι άνθρωπος της ειλικρίνιας, αλλά το θέμα του νήματος είναι οι περιπέτειες του garfield να πείσει τη γυναίκα του να τον "κερατώσει", όχι το κατά πόσο ο garfield εχει πράξει σωστά στο βιο που διάγει.

    ΥΓ3 garfield περιμένουμε και φωτογραφίες από το "event"   
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

  7. Mesodo

    Mesodo Regular Member

  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Cuckold

    @Mesodo.

    Ελπίζω τουλάχιστον να μας επιτρέπεις να αντιλαμβανόμαστε το φαιδρό του ππράγματος...
     
  9. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    @elfcat προσωπικά δεν αντιλαμβάνομαι κάτι φαιδρό, μα φυσικά ο καθένας μπορεί να αντιλαμβάνεται και να προβάλει ό,τι ο ίδιος κρίνει.
    Οπότε αν και λίγο offtopic θα μπορούσες να μας εξηγήσεις γιατί τρολάρεις το νήμα από την αρχή του με αστείες αιτιάσεις περί παρανομης ανάρτησης των φωτογραφιών, με προσβλητικά σχόλια περί σκύλων κλπ? Είναι ένα πράγμα η κριτική της εμμα και του λιάζουλι, είναι ένα δεύτερο πράγμα η εμπάθεια χωρίς περιεχόμενο.

    Διότι αυτό θα έπρεπε να ήταν ένα φόρουμ, όπου η προσπάθεια κάποιου να "πασάρει" τη γυναίκα του στον κολλητό του, ή σε μια ολόκληρη ομάδα ποδοσφαίρου εν προκειμένω, να μην αντιμετωπίζεται ως θανάσιμο αμάρτημα.
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Cuckold

    Όταν κάτι το βρίσκω φαιδρό έχω το θάρρος να το αντμετωπίζω ως τέτοιο. (Δεν έχεις αντιληφθεί ότι δεν το αντιμετωπίζω ως αμάρτημα και μάλιστα θανάσιμο αλλά ως γελοιότητα ιδιαίτερα τον τρόπο που το πλασσάρει ο νηματοθέτης). Δεν έχω λόγο να είμαι ή να μην είμαι εμπαθής, αλλά θέλω να διατηρώ το δικαίωμα του γέλιου και του εμπαιγμού μπροστά στο γελοίο και ενοχή καμία αγαπητέ μου.  Όσο για τις φώτο υπάρχει θέμα. Πιστεψέ με και εκεί παύει να έιναι αστείο. Το να αναρτείς φωτογραφίες σε δημόσιο site, χωρίς την άδεια του φωτογραφιζόμενου, όπως έχει παραδεχθεί ρητά ο νηματοθέτης, και άρα ο admin τελεί εις γνώση του γεγονότος, είναι επαρκής λόγος να υποχρεωθεί δια της δικαστικής οδού να πληρώσει αποζημίωση...
     
  11. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Cuckold

    elfcat, για το πρώτο μέρος δεν έχω να προσθέσω κάτι, ο καθένας έχει τις θέσεις του, αλλά ας πιάσουμε το δεύτερο διότι προσωπικά δεν το θεωρώ άσχετο με το πρώτο.

    Επειδή για τους χ,ψ λόγους δεν γουστάρεις τον νηματοθέτη, καταφεύγεις σε μια τρομολαγνεία με νομικοφανείς εκφράσεις όπως "παύει να είναι αστείο", "οι admin εχουν γνώση του γεγονότος" , "να ζητήσει αποζημίωση δια της δικαστικής οδού" κλπ.

    Φυσικά ο στόχος σου είναι να δώσεις την εικόνα μιας Πρετεντερικής "αντικειμενικής" αλήθειας για το ζήτημα, που θεωρητικά δεν έχει σχέση με τις προσωπικές σου απόψεις.

    Στο διατάυτα όμως. Θέλεις να μας πεις οτι οι δεκάδες χιλιάδες φωτογραφίες που ανεβαινουν στο facebook κάθε μέρα με ονοματεπώνυμο και αφορούν τρίτους ανθρώπους είναι παράνομες επειδή δεν έχουν την excplicit έγγραφη άδειά τους.
    Φυσικά το facebook θα ισχυριστεί πως έχουν την implicit άδεια τους γιατί τις ανεβάζουν οι φίλοι τους, πράγμα που μπορεί να ισχυριστεί και ο νηματοθέτης σε περίπτωση που τον πιστεύουμε, καθώς έχει την άδεια της γυναίκας του να ανεβάσει τις φωτογραφίες στο ίντερνετ. Όχι explicitly για το συγκεκριμένο φόρουμ, αλλά πρέπει να παραδεχθείς πως με τις κατάλληλες φράσεις η άδειά της θα μπορούσε να θεωρηθεί ότι αφορά το ίντερνετ ως σύνολο, κι άλλες τέτοιες νομικίστικες σαχλαμπούχλες.

    Επιπλέον το ίδιο παράνομες θα μπορούσαν να είναι και δεκάδες άλλες φωτογραφίες σε αυτό το site που έχουν δικαιώματα, που δεν ξέρουμε κατά πόσο συμφωνουν οι εμφανιζόμενοι κλπ. Παρόλαυτα υπερασπίζεσαι τη νομιμότητα κουνώντας το δαχτυλάκι με νομικίστικα γυαλάκια μόνο για το συγκεκριμένο άτομο. Κατι που φανερώνει εμπάθεια με έναν μανδύα νομικίστικης "αντικειμενικής" πραγματικότητας.

    Ετσι θεωρώ ότι τρολάρεις αυτό το νήμα από την αρχή του πιθανώς μέχρι ο νηματοθέτης να βαρεθεί ή να τρομάξει ή ό,τιδήποτε άλλο και να φύγει από τη cyber-γειτονιά σου, ωστε να μην τη μολύνει με την παρουσία του. Αυτό ονομάζεται και cyber-bullying και ειναι πιθανόν εξίσου παράνομο, εάν είναι να πιάσουμε τους νομικισμούς.

    Οπότε ας αφήσουμε στην άκρη τους σοβαροφανείς νομικισμούς κι ας ελπίσουμε:
    α) εσύ πως ο νηματοθέτης θα παει σπίτι του
    β) εγώ πως ο νηματοθέτης θα συνεχίσει να μας περιγράφει τις εμπειρίες του από το πείραμά του.
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Cuckold

    Λεω να μην σου απαντησω γιατι το παρατραβας..

    την καλημερα μου και καλό φθινόπωρο.