Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Cuckold

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Garfield, στις 29 Αυγούστου 2009.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απάντηση: Cuckold

    Νιώθω μία μικρή απογοήτευση βλέποντας ανθρώπους που έχω ίσως και πιο ψηλά από εμένα στο εύρος, στο βάθος και στην ποιότητα, της αντίληψης και της κατανόησης, να συμπεριφέρονται λίγο άσχημα απέναντι σε κάποιον που προσπαθεί, ναι μεν με άκομψο και σίγουρα σε κάποια σημεία, λανθασμένο τρόπο, να μοιραστεί τους προβληματισμούς, την λαχτάρα για την κορυφαία από ότι φαίνεται αυτόν τον καιρό φαντασίωση του.

    Garfield…

    Πρώτον, θα αποσύρεις τις φωτογραφίες, θα τις αναρτήσεις ξανά αφού πρώτα μιλήσεις μαζί της. Μαζί με αυτά αφαίρεσε ότι άλλο χρειάζεται, γιατί, να είσαι σίγουρος ότι σε σύντομο χρονικό διάστημα θα φτάσουν αυτά στην όμορφη (τι αθώο χαμόγελο είναι αυτό  ; ) γυναίκα σου. Ο κόσμος είναι μικρός ξέρω πολύ καλά τι σου λέω. Αν θέλεις μπορούμε να αποσύρουμε και όλο το νήμα, μέχρι να της μιλήσεις.

    Δεύτερον, άρχισε να τις ανοίγεις τα χαρτιά σου και να βαδίζεις προς το τελικό σου στόχο, να της μιλήσεις για όλα. Πρώτα βάζεις αυτό το θεμέλιο και μετά προχωράς στο ζητούμενο να πραγματοποιήσεις την φαντασίωση σου. Αν στηθούν τα πράγματα από την αρχή σωστά και χτιστεί η εμπιστοσύνη, που να είσαι απόλυτα σίγουρος χρειάζεται, όχι μόνο για εσένα, αλλά και για αυτήν που είναι κάτι πολύ σημαντικό για να προχωρήσει, ως οι δύο πρωταγωνιστές τότε και εφόσον υπάρχει το συναίσθημα μεταξύ σας που σας έχει φέρει να είστε αντρόγυνο, θα βρείτε την άκρη. Τότε αυτό που θα βιώσεις θα είναι πολύ μεγάλο.

    Καταλαβαίνω τους φόβους που μπορείς να έχεις, αλλά μην υποτιμάς αυτό που σου προτείνω. Δεν υπάρχει περίπτωση να ευχαριστηθείς αυτό που ψάχνεις αν το κάνεις με υπόγειο τρόπο. Υπάρχουν πολλά αγκάθια σε αυτήν την φαντασίωση που προφανώς δεν τα έχεις αντιληφθεί. Για παράδειγμα έχεις αναρωτηθεί, αν σε μία τέτοια φάση νιώσει μεγαλύτερη ανασφάλεια η ομορφιά σου από εσένα; Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά θέλει ψάξιμο και από τις δύο μεριές.

    Είμαι πρόθυμος να σε βοηθήσω και είμαι σίγουρος όχι μόνο εγώ, αρκεί να κάνεις μία είσοδο που θα μας κάνει να πιστέψουμε ότι αξίζει να γίνει αυτό. Θα περιμένω λοιπόν…
     
  2. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Cuckold

    Ναι έτσι νομίζω κι εγώ... Να δούμε πως θα πάει το Σαββατοκύριακο...
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    Όσο είναι κριτική να αποδοκιμάζεις κάτι, άλλο τόσο είναι να το επιδοκιμάζεις. Στην τελική, αν κάποιος δεν θέλει κριτική (είτε θετική είτε αρνητική) ή γενικά την γνώμη/βοήθεια άλλων (πράγμα το οποίο πιστεύω ότι η "κριτική" είναι ούτως ή άλλως), τότε δεν θα πρέπει να τα ζητάει (έμμεσα) με το να ανοίγει νήμα για συζήτηση. Ο Garfield δεν έβαλε το νήμα στο Personal Experiences. Το έβαλε στο Sex and Relationships discussions.
    Προσωπικά, εν προκειμένω, δεν "κριτίκαρα" το φετίχ του Garfield αλλά τον τρόπο (συν τοις άλλοις) με τον οποίο προσπαθεί να το ικανοποιήσει. Ο Ηλίας, στο παρακάτω ποστ (με το οποίο συμφωνώ απόλυτα), περιγράφει ακριβώς αυτά που είχα στο μυαλό μου αλλά τα εκφράζει καλύτερα/εκτενέστερα.
    (Δες και την απάντησή μου στον Garfield πιο κάτω).

    Υ.Γ. Αν και συμφωνώ με την αναφορά σου σχετικά με το cyber bullying, θα πρέπει να σκεφτείς ότι και ο εκφοβισμός προς την έκφραση απόψεων με κίνδυνο να θεωρηθείς οπισθοδρομικός, μη ανοιχτόμυαλος, συντηρητικός κτλ είναι επίσης μια μορφή της ίδιας προαναφερθήσας τεχνικής.
    Όπως έχει συζητηθεί σε άλλα νήματα, υπάρχει η κοινωνική ηθική και η προσωπική. Όσον αφορά εμένα, η ειλικρίνεια είναι σημαντικό μέρος της προσωπικής μου ηθικής και η πρώτη απάντησή μου στο νήμα αυτό είχε ως βάση/αφορμή την έλλειψή της στους διάφορους χειρισμούς του νηματοθέτη.

    ---------------

    Garfield, αν τα πράγματα ήταν τόσο ρόδινα μεταξύ εσού και της γυναίκας σου και αν η σχέση σας ήταν όσο δυνατή/καλή όσο διατείνεσαι, θα ήσουν ειλικρινής μαζί της και για αυτά που κάνεις (τώρα) πίσω από την πλάτη της αλλά και γι αυτά που θα ήθελες να κάνει εκείνη για να ικανοποιηθείς εσύ. Ο Ηλίας, πιο πάνω, σου δίνει σοφές συμβουλές και, γνώμη μου είναι, θα ήταν καλό να τις σκεφτείς σοβαρά.
    Μία ερώτηση ακόμη για σένα: Μπήκες στη θέση της γυναίκας σου; Πώς θα ένιωθες αν ξαφνικά μάθαινες ότι είχε εκείνη μια μακροχρόνια εξωσυζυγική σχέση (ενώ εσύ δεν ήθελες καν να σκεφτείς κάτι τέτοιο) και παράλληλα σου επέβαλλε να κάνεις κάτι που δεν θες για να την ικανοποιήσεις (κι άλλο) π.χ. να πας με άντρα ή κάτι ανάλογο;
    Επίσης, το γεγονός ότι αντιμετωπίζεις τα θέλω της γυναίκας σου ως απλά "συντηρητισμό", προσωπικά μιλώντας πάντα, με κάνει να νομίζω ότι την υποτιμάς (δηλαδή αποκλείεται να σε αγαπάει πολύ και να μην έχει την επιθυμία να πηδηχτεί με άλλον; Είναι αδιανόητο να της είσαι εσύ και μόνο εσύ αρκετός; ) και έχω την υποψία (βάσει των υπολοίπων γραφομένων σου) ότι αισθάνεσαι ενοχές για αυτά που κάνεις εσύ (το σεξ με τη φίλη σου) και ελπίζεις ότι, αν ευρεθεί κι αυτή σεξουαλικά με κάποιον άλλο πέρα από σένα, οι ενοχές αυτές θα λιγοστέψουν/εξαλειφθούν.

    * Psychologist mode off  

    Με λίγα λόγια, εύχομαι αυτή σου η επιθυμία να πηγάζει από ενδιαφέρον για εμπλουτισμό/spicing up της σχέσης σας και να μην είναι προσπάθεια/ελπίδα επούλωσης δικών σου "πληγών".
    Όπως και να έχει, μακάρι να είναι "τέλος καλό, όλα καλά".  
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Cuckold

    Εύγε Emma, εξαιρετικά εύστοχο, το πιό πάνω. Κατά το ήμισυ όμως, θα μου επιτρέψεις να πω. Στόχος δεν είναι μόνο να λιγοστέψουν οι ενοχές, αλλά και να έχει ήδη προετοιμασθεί κατάλληλα το έδαφος, να είναι έτοιμη η αμυντική τακτική, όταν κάποια μέρα θα αποκαλυφθεί η σχέση του Garfield με τη φιλενάδα του: "Μα αφού κι εσύ πας με άλλους άντρες, μωρό μου"...



    Όπως και να έχει, οι φωτογραφίες τουλάχιστον της κοπέλας, που είναι σαφές και ομολογημένο (κυνικότατα ομολογημένο θα έλεγα εγώ, και χέστηκα γιά το αν θα με πουν ηθικολόγο) ότι είναι εδώ αναρτημένες χωρίς την έγκριση και εν αγνοία της, δεν πρέπει να συνεχίσουν να υπάρχουν στο φόρουμ. Και δεν θ' ασχοληθώ εγώ με τις νομικές προεκτάσεις του θέματος αν υπάρχουν, θα πω όμως ότι σ' ένα χώρο που όλοι διατεινόμαστε πως ότι κάνουμε το κάνουμε πάντα απόλυτα συναινετικά, που έχουμε τη συναίνεση λίγο-πολύ στα εικονοστάσια μας, δεν νοείται να βιάζεται ο οποιοσδήποτε κατ' αυτό τον τρόπο... Συναίνεσε η κυρία, στο να εκτεθεί; Όχι βέβαια, αφού δεν το γνωρίζει, καν. Η εν αγνοία της έκθεσή της λοιπόν, δεν είναι εξαναγκασμός;


    Και μιά (άλλη μιά, έχω κάνει κι άλλες, και καμμία δεν έχει απαντηθεί ως τώρα) ευθεία ερώτηση στο Garfield: Αγαπητέ συμφορουμίτη, γιατί ενώ μας έχεις δείξει τη γυναίκα σου ολόκληρη, από την κορυφή μέχρι τα νύχια πλέον (γιά να μην πω κι απ' έξω κι από μέσα), δεν μας δείχνεις και λίγο περισσότερο τον εαυτό σου; Το δικό σου πρόσωπο, δεν υπάρχει σε καμμιά φωτογραφία; Ή μήπως θεωρείς υπερβολικό, το να εκτεθείς κατ' αυτό τον τρόπο;





     
  5. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Cuckold

    Ελπίζω να μην πέσω στην υπόληψή της ακόμα κι αν της αρέσει περισσότερο.

    ---------- Post added at 19:00 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

    Αν τελικά "περπατήσει" η όλη φάση μπορεί να καταφέρω να βγάλω και μερικές φωτογραφίες.

    ---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 19:00 ----------

    Τα πράγματα μεταξύ εμού και της γυναίκας μου είναι ρόδινα και η σχέση μας είναι πολύ δυνατή και καλή γι αυτό και το πήρα απόφαση τελικά να αποτολμήσω κάτι τέτοιο γιατί πιστεύω πως η σχέση μας είναι υπεράνω και δεν θα ζημιωθεί με αυτή την "φάση" Αν είχα κάποιες αμφιβολίες πως δεν ήταν τόσο δυνατή η σχέση μας ώστε να κινδυνεύει δεν θα ξεκινούσα ποτέ κάτι τέτοιο και θα παρέμενε απλώς μια φαντασίωση. Αυτό που κάνω πίσω από την πλάτη της με την φίλη μου είναι μια άλλη ιστορία που δεν σημαίνει όμως πως δεν αγαπάω την γυναίκα μου ή πως δεν θα με ένοιαζε αν την έχανα.

    Αν μάθαινα πως η γυναίκα μου είχε μια μακροχρόνια εξωσυζυγική σχέση μπορεί να μην μου άρεσε μεν αλλά δεν θα μπορούσα να πω κουβέντα αφού εγώ έχω μια τέτοια σχέση τόσα χρόνια τώρα.
    Αν μού επέβαλλε να κάνω κάτι για να την ικανοποιήσω εάν ήταν μέσα στα όριά μου σαφώς και θα το έκανα. Το να πάω με άντρα είναι εκτός ορίων μου οπότε δεν το συζητώ. Αν μού ζητούσε να πάω με γυναίκα δεν θα είχα καμία αντίρρηση...  

    Δεν την υποτιμάω. Το ότι είναι κάπως πιο συντηρητική από εμένα είναι γεγονός. Είμαι σίγουρος πως με αγαπάει και γι αυτό δεν ήθελε να πηδηχτεί με άλλον. Πιστεύω όμως το ότι δεν θέλει να πάει με άλλον, το κάνει κυρίως για μένα γιατί κανένας σύζυγος δεν θέλει να δει την γυναίκα του να πηδιέται με άλλον. Πιστεύω επίσης ότι κάπου στο βάθος του μυαλού της θα έχει την επιθυμία (όπως όλες οι γυναίκες) να πάει και με κάποιον άλλον. Εφόσον λοιπόν της έδωσα να καταλάβει και να το πιστέψει ότι εμένα προσωπικά δεν θα με πείραζε κάτι τέτοιο ίσως τελικά την βοήθησα να το βγάλει από το βάθος του μυαλού της και να το θέλει και η ίδια πλέον ανοιχτά χωρίς να το καταπιέζει και να ντρέπεται να το παραδεχτεί.

    Σε αυτό πρέπει να ομολογήσω πως έχεις κάποιο δίκιο.

    Σίγουρα ο εμπλουτισμός / spicing της σχέσης μας είναι το κυριώτερο και ένα μικρό ποσοστό οι κάποιες ενοχές που έχω. Θα ήθελα να εμπλουτίσει κι εκείνη τις εμπειρίες της και να το ευχαριστηθεί κιόλας.

    Thanks, σύντομα θα δούμε. Έχω ένα άγχος αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά...
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Απορώ γιατί το κάνετε θέμα με τις φωτογραφίες; Χθες, εμμέσως πλην σαφώς ο Konstantinos δήλωσε πως είναι ζήτημα του εν λόγω χρήστη και όχι δικό του. Οπότε, αφού τέτοιες συμπεριφορές χαίρουν, αν όχι της υποστήριξης, τουλάχιστον της ανοχής του ιδιοκτήτη, όσο κι αν ξελαρυγγιάζεστε είναι άδικος κόπος.
     
  7. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Re: Cuckold

    Βρε παιδιά ξέρετε πόσες φωτογραφίες δικές μου έχω δει στο facebook σε λογαριασμούς φίλων χωρίς εγώ καν να έχω account στο facebook; Τι θα έπρεπε να κάνω; Να αρχίσω μηνύσεις σε φίλους και γνωστούς;
    Εξάλλου η γυναίκα μου συμφώνησε να ανεβάσουμε φωτογραφίες της σε λογαριασμό που φτιάξαμε στο flick. Αρα από εκεί θα μπορούσε να τις δει ο καθένας. Τι σημασία έχει αν τις δει κάποιος και από εδώ;
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Cuckold


    Δεν της το λες όμως, ότι οι φωτογραφίες της είναι κι εδώ, το λες; Πες της το, κι αν συμφωνήσει, δεν θα έχουμε καμμιά αντίρρηση.

    Και ξαναρωτάω, επίσης: Το δικό σου το προσωπάκι, γιατί μας στερείς την απόλαυση να το δούμε;



     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor



    υ.γ:ήθελα να το πω και γω,γιατί δεν βάζεις το πρόσωπό σου Garfield;
    τουλάχιστον γι'αυτό έχεις κάθε δικαίωμα...  
     
  10. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Re: Cuckold

    Καλό! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό!!!
    Ομολογώ ότι μού έδωσες μια πολύ καλή ιδέα για να δικαιολογηθώ σε περίπτωση που συμβεί κάτι τέτοιο και με ανακαλύψει!!!
    Thanks!!!
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Cuckold


    Άσε, παλληκάρι, δεν γεννηθήκαμε (δυστυχώς) χθες...  


     
  12. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Cuckold

    Ελπίζω αυτός ο πρώτος πληθυντικός να εξαιρεί εμένα, και να αναφέρεσαι μόνο στον εαυτό σου, τον Ηλία και την elfcat (αλλά αυτοί ήδη εξέφρασαν τις αντιρρήσεις τους γραπτώς, ποιος ο λόγος να σε ορίσουν αντιπρόσωπο;  )