Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Cuckold

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Garfield, στις 29 Αυγούστου 2009.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μπήκαμε και πάλι σε περίοδο εκπτώσεων,αν όχι πως εξηγείται να είναι κανείς τόσο φτηνός.
     
  2. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Re: Cuckold

    Ορίστε βρε παιδιά αφού θέλετε τόσο πολύ να με δείτε, έβαλα και μια δικιά μου φωτογραφία.  
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Cuckold

    Σε είδα,no comments...
     
  4. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Cuckold

    Εντάξει τώρα;  
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Cuckold

    Έχασα τον ύπνο μου 
     
  6. Garfield

    Garfield Regular Member

    Απάντηση: Cuckold

    Εγώ να δεις... Εχω ένα άγχος για το πώς θα πάει το πράγμα αύριο...  
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Cuckold

    Εννοείται, χαριεστάτη, ότι το πρώτο πληθυντικό κολλάει στους "αντιρρησίες", και όχι τους μη. Και ακολουθεί τον πληθυντικό που ο Garfield χρησιμοποίησε πρώτος:



    Με μπέρδεψες όμως: Από τί ακριβώς ζητάς να εξαιρεθείς; Από το ότι δεν θα υπάρχει αντίρρηση εφ' όσον δώσει η εν λόγω κυρία την έγκρισή της; Δηλαδή άνευ εγκρίσεως δεν έχεις αντιρρήσεις, ενώ με έγκριση, θα έχεις;


    Όσο γιά το διορισμό μου σε εκπρόσωπο των "βρε παιδιών", ε, δεν θα έπρεπε να εκπλήσσεσαι. Με ξέρεις να περιμένω ειδική πρόσκληση γιά να πω αυτό που πιστεύω πως πρέπει να πω; Πρώτη φορά με είδες να αυτοδιορίζομαι;


     
  8. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Cuckold

    Παιδίσκε MindMaster, η αντίρρησή μου έγκειται στο ότι δεν μου αρέσει να μιλάνε οι άλλοι για λογαριασμό μου χωρίς την έγκρισή μου, ακόμα κι αν συμφωνώ μαζί τους.

    Κι επειδή βλέπω ότι θέλεις να με βάλεις κι εμένα στο χορό της αντιπαράθεσης και με καλείς να εκφράσω άποψη για ένα θέμα που είναι άσχετο με το νήμα (για το cuckold μιλάμε, θυμάσαι; ), θα σου κάνω το χατίρι. Αισθητικά και μόνο, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζει αυτό που παρακολουθώ (παντρεμένος άνδρας τσιλιμπουρδίζει και άλλα τέτοια όμορφα). Σε αυτό όμως δεν βάζω καμία ηθική ή νομική παράμετρο. Σε βδσμ φόρουμ βρίσκομαι, με ανοιχτόμυαλους ανθρώπους συζητάω, διαβάζω ενδιαφέρουσες αναλύσεις για εναλλακτικές διαδρομές στις ερωτικές αναζητήσεις. Αν την έβρισκα με τη Λουκά να μου κουνάει το δάχτυλο στα μούτρα, να είσαι σίγουρος ότι θα ήμουν πρώτη μούρη εδώ: ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΑΔΕΛΦΟΤΗΣ ΝΕΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Cuckold


    Σ' αυτό ειδικά το νήμα, μόνο γιά το cuckold δεν μιλάμε, και το ξέρεις...


    Ας πάμε στην ουσία λοιπόν, αν κι εγώ δεν είχα καμμιά διάθεση να αντιπαρατεθώ με κανέναν, πέραν ίσως του Garfield (δεν είναι τυχαίο το ότι ελάχιστα είχα γράψει ως τώρα σ' αυτό το νήμα, δυσανάλογα λίγο, σε σχέση με τη δυσφορία που μου προκαλεί), κι αν δεν ήθελες "να σε σύρω στο χορό", θα μπορούσες να μην είχες πάρει προσωπικά το πρώτο πληθυντικό, που ήταν σαφέστατο ότι δεν σε συμπεριλάμβανε: Ούτε το bdsm λοιπόν, ούτε οι εναλλακτικές διαδρομές και τα λοιπά, ούτε η ανοιχτομυαλιά, μπορούν (κατ' εμέ τουλάχιστον) ή τους αρμόζει, ν' αποτελούν ομπρέλλα γιά την κατάργηση κάθε έννοιας ηθικής ή την κάλυψη κάθε μορφής ανηθικότητας. Γιά μένα η ηθική δεν είναι κάτι από το οποίο υποχρεούται κάποιος να αποσυνδεθεί, πριν συνδεθεί στο φόρουμ. Φυσικά δεν εννοώ τη χριστιανική ηθική, κι αντιπαρέρχομαι τα περί Αδελφότητος. Αλλά δεν κατάλαβα, γιά να είμαστε "ανοιχτόμυαλοι", πρέπει να τα βλέπουμε όλα ίσωμα;

    Με το cuckold (που, ξαναλέω, δεν είναι το θέμα αλλά ο τίτλος μόνο, του νήματος), δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, όταν δυό άνθρωποι συναποφασίζουν να το συμπεριλάβουν στη σχέση τους. Τίποτε το ανήθικο δε βρίσκω σ' αυτό, όπως και σε καμμία άλλη πρακτική μεταξύ συναινούντων ενηλίκων. Γιατί όμως, θα πρέπει να δεχθώ το ψέμα και την εξαπάτηση, σαν θεμιτά; Γιατί θα πρέπει να επικροτήσω την έλλειψη συναίνεσης;

    Αγαπητή μου alnair, είπες:
    Κι αυτό επειδή (χωρίς να υπάρχει τίποτε που να μας συνδέει, έτσι που κάποιος να πιστεύει πως μπορεί να μιλούσα εκ μέρους σου) έγραψα "δεν θα έχουμε αντίρρηση". Θεωρείς λοιπόν, ότι έστω και γι' αυτή τη χρήση του πρώτου πληθυντικού, θα έπρεπε να υπήρχε η έγκρισή σου... Ε, εάν τύχαινε να έχω στα χέρια μου γυμνές φωτογραφίες σου (ακόμη κι αν ήξερες πως τις έχω, ακόμη κι αν ήταν πολύ ωραίες φωτογραφίες), δεν θα ήθελες τουλάχιστον να σε ρωτήσω, πριν αρχίσω να τις επιδεικνύω στους φίλους μου (έστω τους φίλους μου με τους οποίους μπορεί ποτέ να μη γνωριστείς);

    Εάν υπήρχε πράγματι περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο, πώς θα με χαρακτήριζες, αλήθεια; Όχι "ανήθικο"; ΟΚ. Πώς;



     
  10. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Cuckold

    Μυρμηγκάκι!
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Cuckold


    Δηλαδή, "ζωΰφιο".

    ΟΚ, καλύφθηκα...

     


     
  12. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Cuckold

    Αν ήθελα, θα σε έλεγα ζωύφιο, έτσι δεν είναι; Μυρμηγκάκι θα σε χαρακτήριζα. Τι δεν καταλαβαίνεις;