Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s με Π/παντρεμένο/η

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 20 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Συζητώντας το θέμα με τον Πασά μου, SykoFantis_Bastoyni μεταφέρω τα λεγόμενα του ακριβώς όπως μου δόθηκαν.
    ____________________________________________________________

    Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ξιπασιά για έναν άντρα να βεβηλώνει, την ψυχή ενός κοριτσιού που τον πίστεψε , στο κορίτσι που λέει πως αγαπάει δεν μπορεί να το έχει γιατί φταίει η ( πουτάνα ) κενωνία που τον έταξε παντρεμένο μέσα στα βάσανα και στις συμφορές .

    Να χωρίσεις ρε χίλιες φορές .


    Ότι αυτό το κορίτσι πίστεψε, ερωτεύτηκε, ονειρεύτηκε αυτός ο μάγκας με τα καλοσιδερωμένα ρούχα το ξεφτιλίζει έτσι σε ένα λεπτό.


    Και μετά καπάκι όταν έρθει η ώρα της αλήθειας «ξέρεις δεν σου είπα τίποτα ή σου τα είπα όλα αυτά γιατί δεν ήθελα να σε πληγώσω»

    Και τώρα τι κάνεις ρε γύφτο δεν με πληγώνεις δεν με ποδοπατείς ;

    Σκλάβα σου είπα ρε είμαι όχι τσουλί . Ο,τι πιο πολύτιμο είχα την «υποταγή μου» το απαξίωσες μέσα σ' ένα λεπτό. Αμαύρωσες, ό,τι είχα πιο ιερό.


    ΧΑΙΡΕΣΑΙ να λές Είμαι ο εραστής της, η αμαρτία της, η καύλα της στιγμής, ο θεός της αυτός που ζητά ένα του βλέμμα , μια κουβέντα , ένα γράμμα .

    Και συ υπεράνω business man εμ τι να της πεις πως πήγες με τα συμπεθέρια στη Νιγρίτα;

    SykoFantis_Bastoyni


    Υ.Γ.1 Ανωμαλιάρηδες τι έγινε σας έλειψα ;

    Υ.Γ.2 Γιουσουφάκι μου σ αγαπώ

    Υ.Γ.3 Ε ρε έρμα ( που λέει μια ψυχή )


    tender liily:
    Αισθάνθηκα υποχρεωμένη να διαγράψω το κείμενο αυτό επειδή δεν έχει μεγάλη σχέση με το θέμα "παντρεμένοι και D/s" αλλά απλά με κάποια κατηγορία εξωσυζηγικών σχέσεων και επειδή δεν απηχεί προσωπικούς προβληματισμούς κάποιου μέλους της κοινότητας. Αστάρτη, λυπάμαι αλλά πιστεύω ότι ο πασάς σου δε θα σου το κρατήσει  
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Αχχχ... ξαρματωθηκαμε και αντε να μην πω τπτ.......
     
  3. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: D/s με Π/παντρεμένο/η


    Με όλο το σεβασμό Κύριε από Ξανθόπουλο σε Γεωργίτση και Χρονοπούλου επιτρέψτε μου και σε εμένα να περιγράψω μια άλλη σκηνή από μια άλλη ταινία και όποιος κατάλαβε κατάλαβε

    Κωσταντίνου : Άκουσα καλα; Ειπε σκασμος Αντωνακη;
    Σωφερ : Οχι, ειπε σκασμος Αντωνακη ΜΟΥ.
    Κωσταντίνου: Μου; Δηλαδη τωρα εγω πρεπει η να σκοτωσω ανθρωπο η να παρω το καπελακι μου και να φυγω.
    Σοφερ : Τωρα ειναι αργα... μπηκε η κουλουρα. Τωρα σταματανε οι γλυκες και αρχιζει παντοφλα!!
    Κωσταντίνου : Παθός είσαι;
    Σοφέρ: Παθός και μαθός.

    Το αφιερώνω σε όλους τους Κυρίους που δεν έχουν το θάρρος να πάρουν το καπελάκι τους και να φύγουν

    Να συμπληρώσω ότι στη ταινία η Χρονοπούλου ήταν ελεύθερη όπως και ο Γεωργίτσης και μάλιστα γυναίκα του γλεντιού
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    Ως καλό γιουσουφάκι μεταφέρω την άποψη του Πασά μου...
    ____________________________________________________

    Θα ήθελα να πάρω πίσω όλα αυτά που είπα χτες για τα τις σχέσεις
    παντρεμένων με λεύτερες

    Δεν φταίνε οι παντρεμένοι φταίνε αυτά τα ασυγκράτητα νυμφίδια τα
    λυσσασμένα, που την πέφτουν στους 40άρηδες παντρεμένους πουρέιτζερς, με
    σκόπο να τους χωρίσουν, την οικογένειά τους να διαλύσουν και μετά να τους
    παρατήσουν.

    ΜΙΛΑΜΕ για νοσηρά slaves κορίτσια-κίλερ 18-25 άντε 30 χρονών, για
    δολοφόνες κανονικές, που θέλουν να μετατρέψουν τον Μάστερ σε ******** (
    αυτόλογόκρινα μια λέξη )

    Θα ήθελα να στείλω τους χαιρετισμούς μου στις ώριμες και περπατημένες
    συζύγους που δεν μασάνε μ' αυτά τα τσουλιά και τα κάνουν μια χαψιά. Που
    δεν παραδίδουν τα όπλα, δεν διαλύουν μια σχέση 15-20 χρόνων, επειδή ο
    μαλάκας τσιμπήθηκε με αυτό το μικρό .

    Η Κερία , ενώ ήταν πάντα δοτική και συγκαταβατική, πάνω στην κρίση
    κάνει ένα κλικ και γίνεται διεκδικητική. Ξέρει πόσο λίγο και επιδερμικό
    είναι μπροστά της αυτό το παλιοθήλυκο και δεν της τον χαρίζει. «Φέρ' τη
    στο σπίτι να ζήσουμε μαζί» τον προκαλεί και την παίρνει τηλέφωνο για να
    τη δει. Είναι φρέσκο κρέας η μικρή, αλλά στο μπλα μπλα και στο
    συναίσθημα τη Καιρία δεν μπορεί να τη συναγωνιστεί.

    ΔΕΝ έχει το σθένος να την κοιτάξει στα μάτια τη Κερία η Μικρά. Και στα
    20 λεπτά την έχρουν πάρει τα πετιμέζια, η μικρή έχει γίνει κιμάς. Δύο
    γυναίκες μιλάνε για τον έρωτα, το σεξ, τα παιδικά τους χρόνια, την
    οικογένεια, τη ζωή, η μικρή βάζει τα κλάματα, τι έχει να πει;

    ΟΜΩΣ, μην παραμυθιάζεστε, ούτε μετά από τέτοια ήττα υποχωρεί. Τον
    λεγάμενο (Μάστερ ) τον χορεύει στο ταψί κι αυτό -όσο τίποτ' άλλο- την
    ικανοποιεί. Αλλά και η Κερία δεν κωλώνει, καραδοκεί: τον πλένει, τον
    σιδερώνει, τον έχει κουτί, το παίζει τσατσά και τον στέλνει σ' αυτή: «Πήγαινε
    μαζί της εκδρομή, γλέντα την κάθε στιγμή και κοίτα, άμα σηκώσει αεράκι,
    φόρα αυτό το πουλοβεράκι μη μου κρυώσεις...».

    ΔΕΝ είναι μόνο η αγάπη, η ζεστασιά και οι ενοχές που του δημιουργεί,
    ντύνεται κούκλα κι αυτή, χωρίς να γίνεται προκλητική. Σαστίζει σαν τη
    βλέπει να φοράει τα πρόστυχα τα μαύρα τα εσώρουχά της και κάτι πολύ σέξι
    ζαρτιέρες για να βγει. Τα τελευταία χρόνια ποτέ δεν ήταν έτσι, αυτό δεν
    το 'χε ξαναδεί.

    ΕΝΑ βράδυ τον μεθάει, του δίνει κρασί πολύ. Τη ζηλεύει, της κάνει
    σκηνή: «Προχθές με ποιον είχες βγει;». Τα μάτια της γυαλίζουν παράξενα,
    βγάζει δυο χειροπέδες, τον δένει στο ψυγείο γυμνό και ανυπεράσπιστο, τον
    μαστιγώνει , τον βάζει να τις γλύψει τις μπότες , βάζει το strap on και
    τον λεηλατεί: «Τι γυναικάρα είναι αυτή! Θεέ μου πώς ξελογιάστηκα από
    μια ξενέρωτη, αδέξια, μικρή;»

    SykoFantis_Bastoyni


    tender lilly:

    λυπάμαι που αναγκάζομαι να διαγράψω αυτό το κείμενο, αλλά δεν απηχεί απόψεις και προβληματισμούς μέλους της κοινότητας και δεν έχει σχέση με το θέμα παρά το ελαφρύ D/s flavor.
    Αστάρτη, ο πασάς σου πρέπει να εκτιμήσει τις προσπάθειές σου αλλά η λειτουργία σου ως porte parole σε αυτό το φόρουμ μάλλον έχει λήξει. Οι δικές σου σκέψεις και ερωτήσεις πάντα πολύ ευπρόσδεκτες  
     
  5. Myrcora

    Myrcora Guest

    Ναι βεβαια... εχουν την γυναικα.. καθαρα ρουχα,ετοιμο φαγητο, παιδια, προσωπο στην κοινωνια και ότι αλλο οριζει το κοινονικο status, η γυναικα απο την αλλη έχει την "σιγουρια" και τα βολεματα που προσφερει ενας αντρας... και εχουν και μια δευτερη κρυφη ζωη είτε σαν slave ειτε master ειτε οτι θελουν να ειναι!! Ο γαμος είναι κατι που το κάνεις μονο αν το θελεις και οχι γιατι πρεπει!!! Δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να εχω εναν τετοιο ανθρωπο διπλα μου διπροσωπο ψευτη και παρτακια!!! λυπαμαι μονο τις γυναικες και τους αντρες που κοιμονται διπλα σε κατι τετοιους!!! Θες κυριε μου να εισαι οτι είσαι!!! με γεια σου με χαρα σου δεν αφορα κανεναν μας το θεμα!! Αλλα το να κοροιδευεις την/τον αυτον που είναι διπλα σου... που σε εμπιστευεται... που σε εχει διπλα του, μου φερνει αιδια!! Μου αρεσει το BDSM σαν τεχνη πιο πολυ και ισως σαν μια πιο kinky πλευρα του κρεβατιου μου αλλα ποτε δεν το απεκριψα απο τους συντροφους μου!!!
    Οταν δεν υπαρχει ειλικρινια και εμπιστοσυνη δεν υπαρχει και σχεση! Υπαρχει ενας συμβατικος γαμος για τα ματια του κοσμου!!! Αν είσαι σιγουρος για το τι είσαι και το τι θελεις καλυτερα να δυαλυσεις τον γαμο αυτο και να κανεις την ζωη σου και οχι να βολευεσαι!!! Ποσοι ομως μπορουν και εχουν πραγματικα τα κοτσια να το κανουν!!!
    Συγνωμη για το επιθετικο μου υφος!! αλλα σιχαινομαι τις διπλες ζωες και οσους δεν εχουν το θαρρος να αντιμετοπισουν τις συνεπειες των επιλογων τους!
    Με εκτιμιση
    Λινα
     
  6. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Λίνα απόλυτη σε βρίσκω. Σε παραπέμπω σε προηγούμενο thread που αφορά αυτό το θέμα.
     
  7. Myrcora

    Myrcora Guest

    ναι καλε μου leopoldos!!! ειμαι απολυτη!!! σε ότι εχει να κανει σχεση με την οικογενεια ειμαι απολυτη!!! Να ειμαι με καποιον και να μην έχω ιδεα με ποιον κοιμαμαι!!! σε απλη σχεση ας κανει ότι θελει!! Εσυ θα ηθελες μια τετοια σχεση για το παιδι σου?? να έχει ο/η συζυγος του παιδιου σου διπλη ζωη και να το κοροιδευει!!!!!!???!!! συγνωμη αλλα όχι!!!! Εκτως αν εχουμε χασει καθε μετρο πια!! οχι σε σχεση με τις επιλογες μας, αλλα σε σχεση με την οικογενοια!!! Δεν λεω ότι στη vanilla ( σωστα το γραφω??) ζωη δεν υπαρχει κοροιδια... την καταδικαζω και αυτην στον ιδιο βαθμο!
    Με εκτιμιση
    Λινα
     
  8. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Μyrcora,

    αν ο σκοπός σου είναι να έχεις απόλυτο δίκιο, είναι αναμενόμενο να είσαι απόλυτη. Δε γίνεται αλλιώς.

    Όπως λες (δική μου υπογράμμιση):

    Σε βεβαιώνω ότι στις θετικές επιστήμες έχουν εδώ και χρόνια εφευρεθεί κάποιες θεωρητικές κατασκευές που λέγονται Αυτόματα Πεπερασμένων Καταστάσεων (FSAs), μηχανισμοί δηλ. που πάνε από την κατάσταση Α στην Β, χωρίς κανένα ενδιάμεσο στάδιο. Πολλοί τέτοιοι, είναι υλοποιημένοι στην μηχανή που χρησιμοποιείς για να μας γράφεις.

    Για κάποιο λόγο (κατασκευαστικό σφάλμα  ο άνθρωπος δεν είναι κάτι τέτοιο.

    Η προσπάθεια να γίνουν οι μηχανές άνθρωποι στο 2ο μισό του προηγούμενου αιώνα έχει ουσιαστικά τελειώσει. Μην ξεκινάς το ανάποδο, να γίνουν οι άνθρωποι μηχανές.

    Τίποτα βέβαια δεν σταματά κάποιον όταν / όσο δεν είναι σίγουρος, να είναι έντιμος. Τίποτα, εκτός από την ανεντιμότητα, που είναι ιδιότητα άσχετη με το D/s και το vanilla (δυστυχώς - αλλιώς θα τους ξεχωρίζαμε εύκολα, τους ανέντιμους).

    Συμφωνούμε λοιπόν όλοι ( , ότι το D/s με παντρεμένο/η δεν ενδείκνυται, ακριβώς όσο δεν ενδείκνυται και το vanilla, για τους πολλούς λόγους που έχουν αναφερθεί. Καθόλου περισσότερο, αλλά και καθόλου λιγότερο.

    Οι περαιτέρω πολώσεις, δεν νομίζω πως βοηθάνε.
     
  9. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Ξεκίνησα το thread χωρίς να ξέρω ακριβώς τον λόγο... ίσως να έβγαζα ακόμα και απωθημένα...

    Κάποτε κάποιος είχε αφήσει να εννοηθεί σε μια συζήτηση πως η σκλάβα είναι βολική περίπτωση για κάποιον παντρεμένο. Σε αντίθεση με τις καταστάσεις που χαρακτηρίζονται από άνεση, οι βολικές καταστάσεις όπως είχαν τεθεί με βρίσκουν κατά.

    Κύριε DreamMaster συμφωνώ μαζί Σας πως δεν ενδεικνυται ούτε στο D/s ούτε στο vanilla για τους ίδιους λόγους, χωρίς αυτό να σημαίνει πως ο παντρεμένος θα πρέπει να λιθοβολείται.

    Ένα που ξέρω σίγουρα είναι πως θέλησαν με αυτό το thread να δω τις απόψεις των ανθρώπων που ασχολούνται με το BDSM.

    Τις είδα και ευχαριστώ.
     
  10. Myrcora

    Myrcora Guest

    Τι να πω ισως φταιει και το νεαρο της ηλικιας μου και οτι ακομα πιστευω σε καποια πραγματα!!!! Απλα σε καμια φαση δεν μου αρεσει η κοροιδια!!!! Σε οποιαδηποτε φαση!! και κατι τετοια βλεπω κι εγω η καημενη (και ρομαντικη δυστυχως ακομα) και προτιμω να ειμαι μονη μου παρα να ζω σε ψεματα!!!

    Και δεν νομιζω ειναι θεμα μηχανης και οπως ειπες καλε μου DreamMaster { Η προσπάθεια να γίνουν οι μηχανές άνθρωποι στο 2ο μισό του προηγούμενου αιώνα έχει ουσιαστικά τελειώσει. Μην ξεκινάς το ανάποδο, να γίνουν οι άνθρωποι μηχανές}
    ειναι 8εμα να είσαι ειλικρινης με τον εαυτο σου πανω απο ολα οχι αν είσαι μηχανη η όχι!!!!!! (βεβαια μακρια απο τον ... μου κι οπου θελει ας παει και ο κα8ενας κανει τις επιλογες του!!!!)

    Με εκτιμιση
    Λινα
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    D/s και Παράνομες Σχεσεις

    Μου έχει τύχει πολλές φορές να γνωρίζω άτομα στον χώρο μας τα οποία είτε είναι παντρεμένοι είτε είναι δεσμευμένοι με σχέσεις vanilla αλλά αυτό δεν τους εμποδίζει να ψάχνονται για σχέσεις "άλλου τύπου"   δηλαδή D/s

    Παντα αναρωτιόμουν πως είναι δυνατόν να μπορεί ένας/μια παντρεμένη/ος η δεσμευμένη/ος "κρυφός" λάτρης του BDSΜ lifestyle να έχει το "δικαίωμα" επιλογής άλλου /ης συντρόφου που να του βγάζει τα ανομολόγητα κατά τα άλλα πάθη του?

    Δεν το εννοώ το "δικαίωμα" από άποψη ηθικής αλλά από την άποψη ότι δεν θα μπορεί να αντεπεξέλθει στις "υποχρεώσεις" του/της σε αυτή τη πραγματικά πολύ δύσκολη και απαιτητική εξωσυζυγική σχέση με βάση το D/s.

    Είναι δυνατόν να είναι κάποιος/α συνεπής μέσα στην παράνομη αλλά ιδιόμορφη (λόγο αιπαιτήσεων) αυτή σχέση είτε ως υποτακτικός/η είτε ως Κυρίαρχος/η?

    Μήπως θα μπορούσαν να καταντήσουν ακόμα και "Ολέθριες σχέσεις"? (λεω εγώ τώρα)

    Να διευκρινίσω ότι δεν μιλώ για session που γίνονται στην ξεπέτα (επιτρέψτε μου να πω - και ας μη το κρύβουμε άλλωστε) και θα μπορούσαν που αυτά μπορούν να γίνουν ανετότατα.

    Τώρα αναρωτιέμαι μήπως εγώ είμαι παράξενη?
    Η μήπως είμαι λίγο εγωίστρια και τα θέλω όλα δικά μου?
         

    Υ.Γ. Ας με συγχωρήσουν οι παντρεμένοι και δεσμευμένοι φίλοι μου που είναι σε τέτοιου είδους παράνομη σχέση η προς αναζήτηση αυτής.
     
  12. zinnia

    zinnia Contributor

    RE: D/s Παράνομες Σχεσεις

    Απλα θέλουν και την πιττα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο



    ΥΓ. Αμα θελετε κι αλλες παροιμιες εχω μια - δυο ευκαιρες