Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s ορισμένου χρονου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 20 Μαρτίου 2019.

  1. rea..

    rea.. Contributor

    Ανάλογα...πιθανών να υπάρχει και αυτό.
    Αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις όπου το έδαφος προετοιμάζεται, ώστε να μην υπάρχουν αυτά τα παρατράγουδα.. και πολλά παρόμοια που διάβασα.
     
  2. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    ειπες το κεφαλαιο ξεχασες παραγραφο και εδαφιο.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ακουσε. Οι περισσοτεροι και περισσοτερες εχουν μαυρα μεσανυχτα, αλλα αποψη.
    Η συσσωρευμενη Αγνοια επι ενος θεματος ονομαζεται Ειδικοτητα.

    Ειμαι σιγουρος, οποιο κεφαλαιο και οποιο εδαφιο να διαβασουν, για οποιοδηποτε θεμα, θα βελτιωσουν τις γνωσεις τους κατα 100%. Απο το ´´τιποτα´´ το ´έστω κατι´´ εναι τεραστιο αλμα.

    Το φορουμ εχει μια ενοτητα, που λεγεται BDSM resources and tutorials. Εχει λιγοτετο κους-κους και δραματα απο εδω, σλλα τουλαχιστον χτιζει γνωσεις. Στους έιδικους και ειδικες´ ακρως απαραιτητο.
     
  4. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Όλο το πρώτο κεφάλαιο μιλάει γι'αυτό.

    Αν και είναι άσχετο με το θέμα,εσύ δεν πιστεύεις οτι ισχυει αυτό που λέει ο λαός "Δείξε μου τον Κ σου να σου πω τι υ είσαι"?
     
  5. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    ας το κοιταξουμε απο την αλλη μερια . δειξε μου την υπο σου να σου πω τι κ εισαι
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    θα απέφευγα να το αποδώσω σε φοβικότητα, αν και συμμερίζομαι την επιφύλαξη περι ασθενούς "καυλωτικότητας".
    από την ελάχιστη εμπειρία μου στο θέμα έχω συμπεράνει οτι πρόκειται κυρίως για μια σαφή διευκρίνιση απέναντι στην ρομαντική ασάφεια του πρωθύστερου φαντασιακού ή αυταναφορικού «συναισθήματος» που επικαλείται ανελέητα κάθε μορφής κοσμοπολιταν.
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    αυτό έγραψε ο ακατανόμαστος, αλλά τον περιγελάσατε με κεφάλαια και εδάφια, και στεναχωρήθηκε
     
     
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ακριβώς.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Παω να παρω ενα ταψι μπακλαβα για τη στεναχωρια.
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ουτ' εγω ξέρω σχέση χωρίς κάποιου είδους μηχανισμούς, στάδια και άτυπα "πρωτόκολλα". Δεν ξέρω αν πάντα συμφωνούνται εξ αρχής ή μπαίνουν στην πορεία σταδιακά, αλλά δεν θα διαφωνήσουμε εκεί.

    Ουτε στην μεγαλύτερη συγγένεια του γάμου σε σχέση με το ντιες προς την υπαλληλική θέση θα σταθώ.Δεν στάθηκα εκεί εξ αρχής εξ άλλου και το έκανα σαφές νομίζω.

    Επίσης, δεν έκρινα όλη τη σχέση, την "Δευτέρα" σου έκρινα και για να το πώ με μια λέξη , μου φάνηκε πολύ τεχνοκρατική Δευτέρα.
    Το σχήμα - κανω σχέση 2 μήνες - αποσύρομαι 3 βδομάδες - απολογισμός - επανασχεδιασμός - πάλι σχέση 5 μήνες - παυση 10 μέρες - κλπ κλπ
    (τα νούμερα είναι τυχαία, οι όροι και η συμμετρία ή μη της σχέσης αδιάφορα εδώ) ειναι αυτό που με έκανε να το παραλληλίσω με πρότζεκτ επαγγελματικό.
    Ολη αυτή η διαδικασία, η εξέλιξη δηλαδή της σχέσης, αλλά και η δική σου, δεν θα μπορούσε να κυλήσει ενιαία, να... ρέει, , χωρίς αυτους τους χρονικούς καθορισμούς και τα κενά;
    ...και μια επιπλέον ερώτηση, αν θές βέβαια απαντας: Στη διάρκεια αυτών των διακοπών, δεν σου έλειπε ο Κ σου; ( οχι απαραίτητα απο την σκοπιά της επιθυμιας του ανήκειν σε αυτόν, σαν ανάγκη σχετίζεσθαι μαζί του)


      
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    - κατά κανόνα λείπει ο κ, αν δεν είναι εκεί.  
    είτε στη διάρκεια της σχέσης είτε έξω απ' αυτήν. ποιά διαφοροποίηση επιχειρείτε να αναδείξετε;

    - ποιά είναι η διαφοροποίηση ανάμεσα στη συσχέτιση και στο ανήκειν;
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    είστε συναισθηματικός τύπος.