Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s ορισμένου χρονου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 20 Μαρτίου 2019.

  1. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Σαφώς και υπάρχουν όρια. Αυτά φυσικά είναι αποτέλεσμα προηγούμενων αλληλεπιδράσεων (δλδ εμπειριών), ή αν δεν υπάρχουν εμπειρίες είναι καθαρά θεωρητικά.
    Όπως και να έχει, σαφώς και πριν από οποιαδήποτε νέα αλληλεπίδραση προϋπάρχει συζήτηση/διαπραγμάτευση.
    Εκεί, θεμιτό είναι να συζητούνται και να συμφωνούνται, τόσο οι βασικοί κανόνες που θέλει ο Κ, όσο και τα όρια τα οποία έχει (ή νομίζει ότι έχει) το υ μέλος.

    Εφόσον οι κανόνες και τα όρια γίνουν αμοιβαία αποδεκτά, όπως το υ θα ακολουθεί τους κανόνες, έτσι και το Κ μέλος οφείλει να σέβεται τα όρια που έχουν τεθεί.
    Δεν υπάρχει ωστόσο κανένας περιορισμός για το Κ μέλος, ούτε στο να προσεγγίζει όποτε θέλει αυτά τα όρια, ούτε στο να προσπαθήσει με τον καιρό να τα διευρύνει.
     
  2. subteo

    subteo Regular Member

    Μισό το απόλυτο 0 είναι -273c άρα οι 273Κ=0c.Οποτε εχεις δίκιο δεν πρόσεξα ότι μιλούσες για Κέλβιν.
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    @Cinnamon πρώτα διαχώρισε μέσα σου αν χρειάζεσαι σύντροφο ή Κυρίαρχο. Για να σε προλάβω, όχι δεν είναι το ίδιο! Στην πρώτη περίπτωση χρειάζεσαι την σιγουριά της σχέσης και στην δεύτερη περίπτωση χρειάζεσαι να νιώσεις την υποταγή σου.
    Η υποταγή στην εξασφάλιση της σχέσης διαφέρει από την υποταγή στην Κυριαρχία. Στην πρώτη περίπτωση κάνουμε παραχωρήσεις για να κρατήσουμε την σχέση και στην δεύτερη περίπτωση κάνουμε αυτό που μας καυλώνει, ισορροπεί, ελευθερώνει ( χυμαδιό αν έτσι το αντιλαμβάνεσαι).

    Νιώσε την ανάγκη σου και ακολούθησε την χωρίς να την κρίνεις, όποια και αν είναι αυτή.

    Στο ακραίο παράδειγμα που ανέφερες, ο Κ που γουστάρει να ταΐζει την υ σκατά, θα βρει μια υ που καυλώνει να τρώει τα σκατά του Κ της. Η συμβατότητα αυτή θα καθορίσει την συντροφικότητα.
    Η Κυριαρχία δεν περιορίζει την καύλα της για την συντροφικότητα. Αν το κάνει τότε δεν κυριαρχεί επί της ουσίας και το υπό το αντιλαμβάνεται και ξενερώνει, συχνά εξαγριώνεται λόγω της σύγχυσης που δημιουργεί μέσα του η αίσθηση του ανεξέλεγκτου.

    Διαβάζω συχνά την θέση ότι Κ μπορεί να είναι και γκόμενος και γελάω. Είναι σαν να ρίχνεις ένα ελαφάκι σε κλουβί με σαρκοφάγα αγρίμια.

    Δεν είναι λίγα τα κυριαρχικά ενοχικά γκομενάκια που ταλαιπωρήθηκαν από τα αδηφάγα σουμπιά, εντός και εκτός χώρου. Και το υπέροχο αστείο της υπόθεσης είναι ότι εξακολουθούμε να περνάμε σαν τα αθώα θύματα, στους αφελείς.
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Βολική υποταγή θα έλεγα.
     
  5. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Δεν είναι στις προθέσεις μου να αλλάζω κάθε χρόνο Κ.
    Αν αυτό σημαίνει πως πρέπει να βρω ένα πιο συντροφικό ή συμβατό Κ , δεν έχω κανένα πρόβλημα.

    (Δηλαδή δεν υπάρχουν παντρεμένα ζευγάρια που έχουν D/s ? Είναι μόνο σύντροφοι?  )
     
    Last edited: 29 Μαρτίου 2019
  6. rea..

    rea.. Contributor

    Τα ζευγάρια αυτά δεν ξεκίνησαν το με το νυφικό παραμάσχαλα. Η συμβατότητα τους δημιούργησε την συντροφικότητα και όχι η συντροφικότητα την συμβατότητα.
    Ακολούθησε την δική σου ανάγκη.
     
  7. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Με το νυφικό στη μασχάλη δεν ξεκινάει κανείς.
    Πόσο μάλλον εγώ που έχω ήδη δύο γάμους στο ενεργητικό μου.
    Με τη συμβατότητα όμως Ναι, και αυτό λέω από την αρχή .
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Χαχαχαχα, φήμες.  
     
  9. rea..

    rea.. Contributor

    Υποταγή σκέτη.  
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μπα. Μου θυμίζει το "θα σου αποδείξω πόσο υποτακτικός είμαι με το να γίνω η τουαλέτα σου" και ο ίδιος είναι ουρολάγνος ή κοπρολάγνος.
    Η υποταγή φαίνεται στα πράγματα που ζορίζουν.
     
  11. rea..

    rea.. Contributor

    Όχι η δική σου αρχή είναι η συντροφικότητα. Εξ αρχής για αυτό μιλάς, ξαναδιάβασε αυτά που γράφεις.
     
  12. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    οκ