Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s ορισμένου χρονου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 20 Μαρτίου 2019.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Είσαι 100% λάθος.
    Ένας από τους όρους αυτής της σχεσης είναι ο χρονικός περιόρισμος. Όλοι οι υπόλοιποι αφορούν τα δικαιώματα και υποχρεώσεις της Υ και τα όρια της, ειδικά στο σεξ.
    Μπορεί ένας όρος να είναι π.χ. όχι σημάδια.
    Άλλος όρος πχ. Να μη φοράει δημόσια κολάρο.
    Άλλος όρος π. Χ. Να μην το μάθει κανείς!
    Όλα αυτά είναι,100% μέσα στο Ds.

    Παραβιάζει ς όρο, τσαο Ρομα αριβεντερτσι Ναπολι.
     
    Last edited: 21 Μαρτίου 2019
  2. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Εννοείται πως ναι, μα ούτως ή άλλως. Καθε μήνα ανανεώνεται η σύμβαση με βάση τη βαθμολογία που θα βαλει το Κ.

    Εξυπακουεται οτι αν το υ παρει χαμηλοτερη βαθμολογία ενα μηνα, απο τον προηγουμενο μηνα, το γραφει το Κ, οποτε απολύεται  

    Σαρβαιβορ bdsm, συμφωνώ 
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Για κάποιους μπορεί να έχει νόημα και να μην είναι καθόλου σπατάλη ενέργειας το να φτάσουν έναν δύσκολο βραχυπρόθεσμο στόχο.
    Έναν βραχυπρόθεσμος στόχος μπορεί άνετα να είναι ένα σκαλοπάτι για ν' ακολουθήσει ένας μεσοπρόθεσμος και μετά ένας μακροπρόθεσμος.
    Οι αρσιβαρίστες αρχίζουν με μικρά βάρη και συνεχίζουν με μεγαλύτερα και δεν είναι σπατάλη ενέργειας να δεις αν μπορείς να κάνεις άρση βαρών.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο στόχος είχε χαθεί, το πουλάκι είχε πετάξει και η σχέση είχε λήξει, το μόνα που έλειπαν ήταν τα τυπικά διαδικαστικά.

    Πραγματικά δεν μπορώ να το δω διαφορετικά από άσκηση στη ματαιοπονία αλλά ο καθένας τον χρόνο του τον δίνει όπως ο ίδιος καταλαβαίνει.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Φυσικά και κρίνει κατά το πώς αυτός μπορεί να καταλάβει. Αν καταλάβει.
    Μερικές φορές οι άνθρωποι κρίνουν και χωρίς να καταλαβαίνουν. Εδώ πάει το "έκαστος εφ ω ετάχθη"
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Και εγώ έχω σκλαβα υποτίθεται lifetime και την έχω στείλει στο Μον Ρεπό με άδεια αορίστου χρόνου.
    Όταν κρίνω ότι θέλω ν ακούσω νέα της, ξερω που θα τη βρω. Μέχρι τότε δε βγάζει τσιμουδια.

    Η σκλαβα το μόνο που μπορεί να κάνει ειναι να ζητήσει αποδέσμευση. Σοβαρότατο σημείο καμπης. Η υπό μπορεί να κάνει πολύ περισσότερα. Είπα πιο πάνω, έχει δικαιώματα, υποχρεώσεις και όρια. Μπορεί να τα διαπραγματευτει. Η σκλαβα όχι.
     
    Last edited: 20 Μαρτίου 2019
  7. espimain

    espimain Contributor

    Αυτό είναι το περίφημο vanilla time. Επηρεάστηκες από την Μίστρες Σκάρλετ.      
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μαζεύει Ανθή, ζωγραφίζει πινακες και ακούει Λιστ και Σοπέν.
     
    Last edited: 21 Μαρτίου 2019
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    1. Φυσικά.

    2. Είναι πιο αυθόρμητη και αβίαστη, ειδικά εάν ένα ή και τα δύο μέλη δεν είναι σίγουρα για το Κοινό τους Μέλλον. Εάν πετύχει, ευνόητο ότι ανανεώνεται. Εάν όχι, η απογοήτευση σαφώς πιο μικρή.

    Αντίστοιχο σενάριο, με στέλνει η εταιρεία με απόσπαση για δύο χρόνια στην π. Χ. Κρήτη, βρίσκω μια Κρητικά, συμφωνούμε, δύο χρόνια όλα στην τρίχα, και μετά βλέπουμε.

    Σχόλιο δικό μου, δύο χρόνια θα χει τέλειες πίττες και πιπες, εκεί στα δύο χρόνια πάνω ίσως θυμηθεί τον εξαδερφο πουχει στάνη στα Άνω Σφακιά, να του εμιλησει, και αντε να σε ιδω Λύκε πως φεύγεις απ την Κρήτη....

    Αμα είσαι καλός και μουρατος, σιγά μη φυγεις. Γλέντι τριήμερο για την κυρία Λυκου. 3.000 καλεσμένοι κι ένα κοπάδι αρνιά, από τον απέναντι από τον ξάδερφο...του τα πήραν οι εξωγήινοι.. .
    Αμα είσαι μαλακας, χαντάκι και τσιμέντο.

    Ελπίζω να έγραψα την πιο κατανοητή απάντηση.
    Mic drop.
     
    Last edited: 20 Μαρτίου 2019
  10. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Ερωτήματα που μου δημιουργούνται :

    α) Το χρονικό όριο το βάζει το υ. Στην ουσία ξεκινάει μια σχέση βάζοντας τους όρους του στο Κ, δεσμεύοντας το να είναι στη σχέση για τουλάχιστον όσο εκείνο θέλει. Ισχύει το D/s όταν το υ παίρνει τον χρονικό έλεγχο της σχέσης πάνω του;.

    β) Το χρονικό όριο το βάζει το Κ. Έχει λόγο να το κάνει;. Δεν μπορεί όποτε θέλει να τερματίσει τη σχέση;.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Κανένα χρονικό όριο δεν βάζει η υποτακτική.
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Σε συνέχεια λοιπόν του παραδείγματος που έφερα πιο πάνω και που καταλήγει σε κρητικο γλέντι, μπορεί ο Κ στην ανανέωση του προσωρινού συμβολαίου να χάσει έδαφος. Πολύ έδαφος. Καποιες γυναίκες είναι καπατσες σε αυτά, βρίσκουν πολύ πιο εύκολα κουμπιά και πατάνε και τσουπ, ένα ωραιότατο topping from the bottom.
    Συνήθως λοιπόν εκεί στα δύο χρόνια κόβονται οι πίτες και οι πίπες, ξεκινάει η μουρμούρα και έρχεται εκείνη η κατάσταση που απέδωσε παραστατικά ο ελληνικός κινηματογράφο και έμεινε στο συλλογικο ασυνείδητο ως η κατάσταση '' ΣΚΆΣΕ ΑΝΤΩΝΑΚΗ '', σαφέστατα χωρίς το κτητικό '' ΜΟΥ ''.
    Θέλει μεγάλη προσοχή, γιατί εύκολα έρχεται η συνήθεια, η εξάρτηση, το βόλεμα και η στασιμότητα.

    Μπορεί να μην συμφωνώ με το 'Κύριε μου' ' γιατί είναι αντίστοιχο του,' 'Αντωνάκη μου' '
    Κι αυτός εκεί το χάσε το παιχνίδι όταν έγινε Αντωνακης, πως λεμε ζουζουλινος, αρκουδινος, τζουτζουκος και χαριτωμενα συναφή  

    Ο Κύριος οφείλει να παραμείνει Κύριος και να εμπνέει την υ με τις πράξεις του και όχι με τα πολλά και μεγάλα λόγια. Και φυσικά όχι με τις αγριοφωναρες και την Άσκοπη βία.Ο Κύριος δεν είναι ούτε γκομενος ούτε Sex toy. Κάνε μου λίγο τον άγριο, ζουζουλινο μου..   Αηδιες,

    Μία ευτυχισμένη υ είναι αυτή που λέει, '' ο Κυριος μου'' και τα πάνω και τα κάτω χειλάκια της στάζουν μέλι.

    Σκοπός της υ να ικανοποιεί τον Κ της και ο λόγος ύπαρξης της να βρίσκεται κοντά του.

    Αυτό το τελευταίο να το ξαναδιαβασουν μερικές που κοιμοντουσαν στο μάθημα ή χαζό γέλαγαν με τις πεοαπεικονισεις που λάμβαναν στο κινητό. 
     
    Last edited: 21 Μαρτίου 2019