Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχέσεις και πληθυντικός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος snow_white, στις 5 Ιουνίου 2013.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και ταυτόχρονα υπάρχει και μια εσάνς αναγνωρισμένης σχιζοφρένειας προς τη μεριά του αποδέκτη.
     
  2. Raed

    Raed Dazed

    Μου αρέσει ο πληθυντικός τον θεωρώ, ευγένεια, όχι απόσταση και ντύνει όμορφα την ασυμμετρία της σχέσης. Βέβαια στην Κ μου απευθύνομαι ανάλογα με τις ορέξεις της, αν θέλει πληθυντικό θα έχει πληθυντικό, αν θέλει ενικό τότε ενικό, αν πάλι θέλει σιωπή θα έχει σιωπή, ότι της καυλώσει αυτό θα έχει.
     
  3. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    Υπάρχει και καλη ερώτηση απάντηση απο την υπό μπρος η πισω με η χωρίς βαζελινη .....
     
  4. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Κάποτε είχα ένα αφεντικό και όταν με είχαν ρωτήσει τη γνώμη μου για εκείνον είχα πει "είναι μεγάλη πουτανα ο κύριος Νίκος".

    Σεβασμός πάνω απ'όλα!
     
  5. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Μονοσήμαντη και λογικότατα έως τώρα η συζήτηση, με εξαίρεση τον εκ Λαρίσης αείκαυλο (καλά το πώς δεν έχει υπάρξει ακόμη κατηγορία για σεξιστική συμπεριφορά, μιας και ουδεμία αναφορά έχει γίνει στην Τίνα Σπάθη είναι άλλο θέμα) καθώς το thread αναφέρεται σε D/s σχέσεις.
    Αλλαγή πλαισίου. Αφαιρείται η έννοια της Κυριαρχίας και της σχέσης και το πλαίσιο είναι η ασύμμετρη σεξουαλική συνεύρεση. Αδιάφορο εάν είναι T/b, σαδομαζοχιστική, session κ.τ.λ.
    "Στήσου να τις φας" ή "Γδυθείτε. Θα σας ραβδίσω"?
     
    Last edited: 9 Απριλίου 2019
  6. rea..

    rea.. Contributor

    Μου είχε ζητηθεί ο πληθυντικός, χωρίς να μου επιβληθεί, με τον όρο να τον νιώθω. Ένιωσα, εκφράστηκα και απόλαυσα τον πληθυντικό πολύ άνετα.

    Ο σεβασμός είχε δημιουργηθεί πριν την συναίνεση. Δεν θα προχωρούσε αλλιώς από καμία μεριά. Χωρίς να χρειάζεται να "προσπαθήσει" κανένας να αποδείξει ποτέ ότι είναι άξιος σεβασμού. Με αυτό που είναι ο καθείς και σε όποιον αρέσει αυτό που βλέπει και αντιλαμβάνεται. Δεν μου το οφείλει κανένας και σε κανέναν δεν το οφείλω.
    Δεν θα μπορούσα ποτέ να σεβαστώ κάποιον που προσπαθεί να κερδίσει τον σεβασμό μου ή κάποιον που περιμένει να του αποδείξω ότι είμαι άξια σεβασμού.

    Έχει ειπωθεί ξανά ότι ο σεβασμός δεν έχει σχέση με τον πληθυντικό παρά σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις και συμφωνώ.
    Μπορώ να μην σέβομαι κάποιον και να του απευθύνομαι στον πληθυντικό.
    Την κολλητή μου που την σέβομαι όσο λίγα άτομα στην ζωή μου, την μπινελικώνω από το πρωί μέχρι το βράδυ.
    Θα απευθυνθώ στον πληθυντικό σε ένα άτομο μεγαλύτερης ηλικίας από ειλικρινή σεβασμό για τα χρόνια του, αλλά αν δεν σεβαστεί ο ίδιος την ηλικία του και τα χρόνια του και συμπεριφέρεται σαν κόπανος δεν θα διστάσω να τον στολίσω.
    Την πρώτη φορά που μου μίλησε ένα πιτσιρίκι στον πληθυντικό, ήταν μαχαιριά στην καρδιά. Καλύτερα να με έβριζε ...c'est la vie . 

    Στην σχέση που είμαι τώρα έχει ζητηθεί/ επιβληθεί ο ενικός και δεν επηρεάζει σε τίποτα την ασυμμετρία και τις θέσεις μας. Αλίμονο αν το "εσύ" είναι υποδεέστερο του "Εσείς" και το "εμείς" από το "Ε/εμείς". Αλίμονο μας αν δεν αντιλαμβανόμαστε πέρα από αυτό, τον σεβασμό και τις αποστάσεις.
    Κάθε μορφή έκφρασης έχει την ομορφιά της και ανάλογα τους "παίκτες" προσφέρει με την σειρά της την δική της απόλαυση.
    Στηρίζω οποιαδήποτε έκφραση ηδονής όσο βρίσκεται στην σφαίρα του αληθινού/ πηγαίου.

    Αυτή είναι η δική μου προσωπική εκτίμηση  .

    edit: Έχω παρατηρήσει σε εμένα, ότι όσο λιγότερο περιμένω το "σίγουρο" σε κάτι, τόσο περισσότερο εμπιστεύομαι την κριτική μου ικανότητα και τόσο πιο ελεύθερα αγαπώ, σέβομαι..ζω.
     
    Last edited: 9 Απριλίου 2019
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μού θυμίζει το BBC, όταν έπεσαν τα αερόπλανα στους δίδυμους πύργους, ο παρουσιαστής του οποίου είχε πει κάτι τέτοιο:
    Ηγέτης της Αλ Κάιντα φέρεται να είναι η Υψηλότης του Σαουδάραβας Πρίγκηπας Οσάμα Μοχάμεντ Αουάντ μπιν Λάντεν, η οικογένεια του οποίου συνδέεται στενά με τον βασιλικό οίκο της χώρας κλπ κλπ...
     
  8. dark-light

    dark-light Regular Member

  9. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Πταίσμα... Στην ηλικία μου η πραγματική μαχαιριά (και ΣΕΒΑΣΜΟΣ, ε?) είναι να πας να πιάσεις "μπλα μπλα" σε κοπέλα στο λεωφορείο και αυτή να σηκωθεί να σου προσφέρει τη θέση της. Ο μόνος λόγος που δεν μου έχει τύχει, είναι το ότι δεν χρησιμοποιώ τα ΜΜΜ. Μωρέ μοτοσυκλέτα και πάλι μοτοσυκλέτα  

    Πιο σοβαρά τώρα:
    ΦΑΣΗ 1. Και εκεί που, σε αρκετά νεανική ηλικία, ήμουν εκστασιασμένος από την υποταγή και τον πληθυντικό του σκλαβιού μου, αποφασίζω ένα βράδυ να βγω, όπως συνήθιζα τότε. Νεούλης, underground μαγαζί, λυτό το μαλλί, σκουλαρίκια, μπότες, πέτσινη καμπαρντίνα κ.λ.π. Ορμάνε, ξαφνικά, 4-5 φοιτήτριες* -πολύ κοντά στην ηλικία των κατά τι μικρότερων μου που συναναστρεφόμουν- ουρλιάζοντας "Κύριε, κύριε τι βαθμό μας βάλατε? Περνάμε? Πείτε μας, Κύριε...". Μαχαιριά? Πρώτα μου έπεσε το ένα αυτί, μετα το μάτι, μετα η μύτη (coyote κατάσταση.... you get the picture)!!!

    ΦΑΣΗ 2 (και ερώτημα ταυτόχρονα - όχι τόσο για πληθυντικό, αλλά για σεβασμό). Φοιτητής* δεν έχει φέρει εργασία και έχει μία εβδομάδα περιθώριο να επανορθώσει (να την φέρει μαζί με την επόμενη δλδ). Μου έρχεται ασθμαίνοντας μετά από 3 ημέρες, με την εργασία ψηλά στο χέρι...
    -Ουφ, ευτυχώς σας βρήκα!
    -Ηρέμησε, πάρε ανάσα πρώτα. Μια εβδομάδα είχες χρόνο. Γιατί τόσος πανικός?
    -Ε, να μη νομίσετε πως σας... κλάνω κιόλας!!!

    Θα ήθελα τις απόψεις για το εάν ο φοιτητής με σεβάστηκε (την θέση μάλλον, όχι εμένα) μιλώντας έτσι ή όχι. Εγώ πιστεύω πως ναι, αλλά νομίζω πως οι απόψεις θα έχουν ενδιαφέρον...

    *δεν το παίζω καθ. Πανεπιστημίου, απλά στα μεταπτυχιακά μπορούσαμε να αναλάβουμε κάποια εργαστήρια για την σχολή μας και κάποιες συγγενικές, αυτής, σχολές...
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ως αυτήκοος μάρτυρας του "Επιτέλους πια πατέρα, γαμώ την π@@@@@@α σας" από καλή, παλιά φίλη, ένα "δίκιο" το έχεις και το παραέχεις..!
     
  11. Sofia__

    Sofia__ In A Relationship

    Ο κάθε άνθρωπος αντιλαμβάνεται και βιώνει κάποιες καταστάσεις ανάλογα τον χαρακτήρα και την προσωπικότητα του .
    Η ουσία όμως, οπως πολυ σωστα ανέφερες ειναι : Κάθε μορφή έκφρασης έχει την ομορφιά της και ανάλογα τους "παίκτες" προσφέρει με την σειρά της την δική της απόλαυση.

    Την πρώτη φορά που μου μίλησε ένα πιτσιρίκι στον πληθυντικό, ήταν μαχαιριά στην καρδιά. Καλύτερα να με έβριζε ...c'est la vie .
    σε καταλαβαίνω απόλυτα    
     
    Last edited: 9 Απριλίου 2019
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Mε μαλλί που μού είχε ασπρίσει από τα 30, έχω να λέω.., ουουουουουου..!
    Η διαφορά μας είναι πως εγώ το διασκέδαζα κάργα..!