Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχέσεις και πληθυντικός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος snow_white, στις 5 Ιουνίου 2013.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η διαφορά σας είναι ότι εσένα σου μιλάνε στον πληθυντικό από τότε που ο Εύξεινος Πόντος ήταν λίμνη και τα παγάκια στο ποτό σου προέρχονταν από τοπικό παγετώνα.
     
  2. Sofia__

    Sofia__ In A Relationship

    Ωωωω αγαπητέ μου είστε "τέρας " ψυχραιμίας , σας θαυμάζω...
    Εγώ την πρώτη φορά που το άκουσα η πρώτη μου σκέψη ήταν
    Το ποσό παρεξηγημένα άτομο ήταν ο Ηρώδης   
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    χαχαχαχαχαχαχα ... Τα τραύματά σου επούλωσαν τις πληγές μου και σ ευχαριστώ γι αυτό.

    Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να αμφισβητηθεί ο σεβασμός του νεαρού φοιτητή. 
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Iσχύει... Με το που άνοιξε πήρα την κατηφόρα στο πέλαο που ο κόσμος σήμερις ξέρει ως Αιγαίο και είδα τον Προμηθέα που έσκουζε που τούτρωγε το όρνιο το σ'κώτι...
    Σαδομαζοχισμός από τότε, που λες...
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Με μια εσάνς Hannibalism

    Ή το αντίθετο
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Ο σεβασμός στο δάσκαλο δεν υπήρχε εξαρχής λόγω "υπερημερίας". Κι επειδή ήδη είχε κάνει αυτό για το οποίο διαβεβαίωνε πως δεν ήθελε να νομίσετε, στη θέση σας θα του έδινα και μια τρίτη με 24ωρη προθεσμία ή το περιθώριο να παραδεχτει πως πράγματι είχε κάνει αυτό που δεν ήθελε να νομίζω.
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εγώ το σκέφτομαι και χωρίς να μου μιλήσουν...
     
  8. Δεν είμαι υποτακτικός, οπότε ίσως δεν είμαι ο πλέον αρμόδιος να πάρω μέρος σε αυτή τη συζήτηση. Επίσης αυτό που έχω να πω δεν αφορά σε σχέσεις. Ωστόσο έχω μια εμπειρία να μοιραστώ. Πριν μερικά χρόνια, κατά τη διάρκεια μιας συνεδρίας ποδολαγνείας, πιο σωστά κάτι ανάμεσα σε μασάζ και ποδολαγνεία, μιλούσα στην (κάποια χρόνια μεγαλύτερη) παρτενέρ στον πληθυντικό. Ο λόγος ήταν ο εξής: Με εξίταρε να φαντασιώνομαι ότι είναι η μητέρα κάποιου φίλου μου. Με δεδομένο ότι το φετίχ μου ξεκίνησε στην παιδική μου ηλικία, φαντάζομαι καταλαβαίνετε πώς ένιωσα.
     
  9. Alucard

    Alucard Regular Member

    Νομίζω ότι ξεχάσατε ένα κόμμα μετά το άνθρωποι  
     
  10. Sofia__

    Sofia__ In A Relationship

    Ευχαριστώ για την διόρθωση  
     
  11. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Δεν θεωρώ την συνεχη χρήση του πλυθηντικου απαραίτητο στοιχείο για να δηλώσεις σεβασμό σε κάποιον.
     
  12. DessertBlossom

    DessertBlossom New Member

    Το σεβασμό μπορείς να τον δείξεις με διάφορους τρόπους και πράξεις. Η χρήση του πληθυντικού είναι ένας από αυτούς τους τρόπους.Προσωπικά για εμένα δε δημιουργεί απόσταση αλλά κάνει πιο έντονο το συναίσθημα της παράδοσης.Μου βγαίνει εντελώς φυσικά. Βέβαια το θεωρώ αυτονόητο πως δεν αξίζουν όλοι οι Κυρίαρχοι τη χρήση του πληθυντικού.