Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχέσεις και πληθυντικός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος snow_white, στις 5 Ιουνίου 2013.

  1. Ξεκίνησε, από εμένα, σαν πληθυντικός ευγένειας και για να κρατούνται οι αποστάσεις. Στη πορεία έγινε ενικός.....και κάπου στην επόμενη στροφή μου βγήκε ένας πληθυντικός που δεν μπορούσα με τίποτα να τον συγκρατήσω, ούτε και να τον ελέγξω!. Χρειαζόταν τόσος κόπος και σκέψη για να τον συγκρατήσω και πάλι αυθόρμητα μου ξέφευγε πληθυντικός.....Πότε δεν τον ζήτησε.

    Αυτός μάλλον διασκέδαζε με τις όλες αντιδράσεις μου, όχι μόνο με τον πληθυντικό...

    Μετά ψάξε-ψάξε να καταλάβω τι και πώς (όχι μόνο το πληθυντικό) κατέληξα εδώ  
     
  2. Passion

    Passion Rigger

    Που συμβαίνει ακριβώς αυτο??? Δεν γνωρίζω καμία Υ που να μιλάει στον πληθυντικό...
     
  3. iolanda

    iolanda Contributor

    Ίσως γιατί οι υποτακτικες που γνωρίζετε είναι με ύψιλον κεφάλαιο  
     
  4. Passion

    Passion Rigger

     παράληψη! Με συγχωρείς! Θα ψάχνω στα προφίλ το (υ) και οχι το (Υ)!

       
     
  5. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Σε ποιον να μιλάει στον πληθυντικό;
     
  6. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Ο πληθυντικός σαφώς και δεν είναι αναγκαίος, ούτε τον απαιτώ. Στις περιπτώσεις που βγαίνει αβίαστα και φυσικά στον υποτακτικό, απλά με ξετρελλαίνει.
    υ.γ. Δεν εννοώ τα ανώνυμα γενικά μηνύματα τύπου, «Αχ, τι υπέροχη Κυρία φαίνεστε, αχ, κάντε μου τούτο κι εκείνο και το άλλο!»
     
  7. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Προσωπικά η χρήση πληθυντικού δεν μου κάνει αίσθηση.
    Με κάνει να νιώθω πιο απόμακρη από τον Αφέντη..
    Τον σεβασμό μου και την εκτίμηση μου την δείχνω με το πόσο προσηλωμένη είμαι στις πράξεις μου για Εκείνον.
    Εάν Του είναι τόσο απαραίτητο σαφώς και θα το δεχτώ με μεγάλη μου χαρά..
    Όσο για το status..σημαίνει ότι αυτόν τον καιρό είμαι εκτός υπηρεσίας λόγω κάποιων συνθηκών.
     
  8. Συχνάζετε σε λάθος στέκια!!!
     
  9. Passion

    Passion Rigger

      καταγωγια είναι!  
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αυτο το "κανε μου" το απαντω παντα με κεινο το σουξεδακι εποχης του Μαρίνου....  
     
  11. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Ανέτρεξα σε αυτό το post μιας και το thread "αναστήθηκε" κι οφείλω να πω πως όλα τα άνωθεν υπήρξαν πολύ χρήσιμα συστατικά στις δικές Μου ασύμμετρες επαφές.

    Θα ευχαριστήσω και τον @espimain προσωπικά για τις εξαιρετικές επί του θέματος συζητήσεις που έχουμε κάνει κατά καιρούς.

    ΥΓ. Πότε θα ξαναμαγειρέψεις εκείνη την άθεη τυρόπιτα αγαπητέ;
     
    Last edited: 4 Ιουνίου 2019
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.


    Χαχαχα! Αυτο θελω να το εκτυπωσω και να το κορνιζαρω.