Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχέσεις και πληθυντικός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος snow_white, στις 5 Ιουνίου 2013.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Θεμελιώδες! 
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

         
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    θα εκπλαγείτε, αν δεν πήγε ποτέ το μυαλό σας, αλλά και το χέσιμο υπόκειται σε έλεγχο. ορισμένοι μάλιστα θεωρούν θεμελιώδη επιλογή την σχετική με τον έλεγχό του. προσωπικά αμφιβάλλω για την βαρύτητά της.
    η εκβιασμένη φαντασίωση απαγορεύσεων ελέγχεται και αναστέλλεται ευκολότερα. αλλά κι αυτό αμφισβητείται.

    ποιός σας έγραψε για απαγόρευση κρίσης να τον μαλώσω;
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Εγω θα δωσω απ τη γαλερα πανελληνιες, να ξαναπαρω αλλη μια φορα το Μαστερ μου.
    Μου το απεριψε η καθαριστρια του ΔΟΑΤΑΠ.
    Δεν την φυστικωσα, γιατι ηταν κολαρωμενη.  
     
  5.      

    Παρότι μου θυμίζει υποθετικά σενάρια του advanced life support, ασκήσεις επί χάρτου....θα προσπαθήσω να απαντήσω.

    Τι να απαντήσω όμως? για υποθετική σχέση με υποθετικό Κ τι να πω? Τα 2-3 χρόνια σχέσης δεν λέει τίποτα πέραν αυτού για το ποιόν της σχέσης. Υποθετική σχέση με υποθετικό Κ σε υποθετικές συνθήκες, με υπόθεση ότι η σχέση μου με τον πρώην Κ θα μείνει αναλλοίωτη στο χρόνο....

    Για να σας απαντήσω όμως σε αυτό που ρωτάτε περί κρίσης και φιλτραρίσματος κτλ με ότι έζησα και όχι υποθετικά, η κριτική μου σκέψη παρέμεινε μέχρι τέλους. Αυτό που άλλαξε ήταν ότι ανέβηκε η αξία του δικού του χαμόγελου, της δικής του ικανοποίησης, το προλαμβανειν τις δικές του ανάγκες/επιθυμίες και ταξινομώντας τις πάνω από τις δικές μου. Στα μικρά καθημερινά αυτό γινόταν με την ίδια ευκολία που ανεπνεα. Όλο αυτό σε ένα ξεκάθαρο με τη πάροδο του χρόνου πλαισίου για το ποιός ηγείται και ποιός ακολουθεί στη σχέση. Οι διαφωνίες/αντιδράσεις εκ μέρους μου όπου υπήρχαν επικοινωνηθηκαν. Αποφάσεις που πάρθηκαν χωρίς να ερωτηθω υπήρχαν. Από τα ποιό μικρά π.χ. να παραγγείλει χωρίς να με ρωτήσει μέχρι τη στολή και όλο το outfit μου στη δουλειά (σ'αυτό αντέδρασα). Όσο με αφορά η κρίση μου ήταν παρόν, απλά στο "ζύγι" η πλάστιγγα έγερνε προς το μέρος του. Υπήρχε όμως δεδομένη η συμβατότητα και η εμπιστοσύνη.

    Αυτό όσο αφορά εμένα και αν αυτό μου δώσει αρνητικό πρόσημο στη κλίμακα υποτακτικοτητας......θα επιβιώσω και πάλι  
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @underherfeet

    Υπάρχουν κάμποσα υποτακτικόμετρα στη πιάτσα:

    Με ερωτηματολόγια:
    Απαντάς σε κάτι ερωτήσεις καταρτισμένες και διατυπωμένες με επιστημονικότατα δομικά χαρακτηριστικά ως προς ύφος, ρυθμό κλπ, κι αν έχεις Lower της προκοπής, καταφέρνεις να πετύχεις τις απαντήσεις εκείνες, που σού βγάζουν 90% και βάλε 'ποταχτικότητα. Μετά, σαν δεις πως το 90% ΄ποταχτικιάρικο, πάει β΄ζί-β'ζί με τίπουτας μπρατιές, φετιχιές κλπ κλπ, ρωτάς το κολλητάρι που ξέρει πιο καλά εννννγκλέζικα ή ξέρει καναδυό κακοτοπιές, σ' λέει κείνο, ξανακάνεις το τεστ, κάποτε "καθαρίζεις" τα νούμερα, το μοστράρεις εις επήκοον της "αγοράς" και καμώνεσαι κατά το δοκούν...

    Με δοκιμασίαι" εν πλω"...
    Κάτι σαν "αν μαντέψεις τι βαστώ, θα σε δώκω ένα ευρώ", κάνουν δαύτα ώπα-ώπα, το βρίσκουν, δεν το βρίσκουν το ίδιο κάνει, στην μπλόφα δεν δείχνεις φύλο χρ' σό μ', νόμος..!

    Με βασάνους...
    Αρκουδιάρηδες έχεις δει παλιά, τόπιασες, "δείξε μας Μαρίκα, πώς βάφει τα χείλια της η Βουγιούκλω", ναι, μάλιστα, καμώνεται η βασανισθείσα κουταβόθεν προς τούτο Μαρίκα, πιστοποιεί το κοινόν τη 'ποταχτικότητα του ζωντανού, ζήτω, χλαπακιάζει και μια λιχουδγιά η άρκτος, τζετ..! Αι καλαί αρκούδαι ήντουσαν ζουμπουρλαί έως παχιαί, αι ανυπόταχτοι ψοφούσαν της πεινός, παρ΄homo sapiens ισχύει συνήθως το αντίθετον, διγιότι οι άθρωπες γνωρίζουν την παραλλαγήν, εσχάτως το φαινόμενον φαίνεται να υποχωρεί, η τροπικοποίηση της Μεσογειου ίσως ...

    Υπάρχουν προς τούτο και κάτι αθλοπαιδιαί παιχνιδοκινκιάρικιες, τις αντιπαρεχόμεθα, τεσπά...

    Ό,τι και να λένε μάνα μ', τα ΄ποταχτικόμετρα που κιεκλοφοράνε, όλα μάπες είναι, πάσχουν από βαθμονόμηση για προφανείς και για πασταδιάλα συγγνωστούς λόγους αφού, εεε..?
     
  7. sigh

    sigh .

    Όπως και στην καθημερινότητα, ο πληθυντικός εκφράζει το τυπικό του αποστασιοποιημένου σεβασμού. Είναι ένα ακόμη μέσο με το οποίο επικοινωνείται η ασυμμετρία, ένα σύμβολο με το οποίο τα μέλη της σχέσης εκφράζουν την επιλογή τους στο K/υ σχετίζεσθαι.
    Η απόσταση που δημιουργεί η χρήση του, είναι και κατά κάποιο τρόπο το ζητούμενο, καθώς σε κάθε β' πληθυντικό, σε κάθε Μ/μας κλπ, υπογραμμίζεται η ασυμμετρία ενώ παράλληλα ικανοποιείται η όποια τυπολαγνεία των μελών που στοχεύει στην ουσία, εντός, εκτός και επι τα αυτά της σχέσης.
     
  8. Crystal

    Crystal New Member

    Τις περισσότερες φορές αποκλειστικά στις σχέσεις Κ/υ προκαλεί μεγαλύτερη οικειότητα και όχι απόσταση...με ένα μείγμα Σεβασμού, αποδοχή της Κυριαρχίας, ελάχιστου φόβου, μεγαλύτερης Καυλας και απόλυτης υποταγής.
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

    μπα
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν χρειάζεται πληθυντικός για να κρατούνται αποστάσεις όπως δεν αρκεί ο ενικός για να υπάρξει οικειότητα.

    Αλήθεια, προσεύχεται κανείς απευθυνόμενος στη $Deity του στον πληθυντικό;

    Όπως και να έχει όλα είναι θέμα γούστου: Του Κ. Αν θέλει τον έχει, αν δε θέλει δεν τον έχει. Life is that simple sometimes!
     
  11. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Ορισμένως το topping from the bottom έρχεται ακριβώς από την αυτόκλητη υιοθέτηση λεκτικών πατημάτων που βέβαια δεν πείθουν κανέναν και πρέπει να κόβονται μαχαίρι, γιατί κατσιάζουν ταυτόχρονα την απόσταση και την οικειότητα.
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σε απ' αυτές που λέει το άτομον το ακόλουθον "permission granted", κοπιάστε, έχ'μι και γκαβέν ελληνικόν και παξιμαδάκια τσουρεκένια, αφέντη μ', κύρη μ' και μα-ρε-γιέ της κανακάρη, ποιας μαμάς βρε το καϊνάρι, θα μ' αργάσει το τομάρι..?
     
    Last edited: 2 Μαϊου 2020