Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 5 Μαϊου 2010.

  1. Απάντηση: Re: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    @MasterJp σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. 


    Μόνο που αυτός ο οποίος θα τις δεχθεί δοκιμάζεται μέχρι να αποφασίσει εθελούσια κάποια να του δωθεί με τον τρόπο που περιγράφεις.Αυτό δα έλειπε...

    Μου φαίνεται τόσο αστείο το παραπάνω και άκρως κομπλεξικό.Πολύ περισσότερο από το κόμπλεξ ενός τριγώνου...

    Παρόλο που βρίσκω το συγκεκριμένο ποστ άκρως εριστικό πράγμα που μου προκαλεί αλλεργία,θα απαντήσω καταρχήν λέγοντας ότι τον σεβασμό μου τον δείχνω παντού, αλλά τον δίνω τον χαρίζω εκεί που αξίζει...Δεν είναι λοιπόν το ερωτικό τρίγωνο αυτό το οποίο θα κάνει με κάνει να χαρίσω σε κάποιον τον σεβασμό μου.
    Βεβαίως συμφωνώ απόλυτα με αυτό : εισαστε προς χρηση η οποια ειναι στην Κριση του Αφεντικου. Και αυτό : Ε. αυτη ειναι η σειρα του και οχι η σειρα σας.
    Το να θελήσει ο Κύριος μου να πάω με άλλα άτομα είναι τελείως διαφορετικό από το να θελήσει μια τριγωνική κτλ σχέση.Σε κάθε περίπτωση όμως jokergemini, όταν ο Κ αξίζει συμφωνα με τις δικές μου αξίες και τα δικά μου στάνταρ όλα τα δεδομένα μπορεί να αλλάξουν, αλλά αυτό δεν αφορά ούτε εσένα ούτε κανέναν.Μιλάμε γενικά και γενικά αυτές είναι οι αντιλήψεις μου, οι σκέψεις μου, και σε οποιον αρέσουν.
     
  2. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Sklavina αν παραβλεψουμε το γεγονος οτι το ποστ του Gemini ειναι αποτομο κακογραμμενο και γενικα καπως brutal αυτη ειναι γενικα η "επικρατουσα" αποψη. Δεν λεω οτι συμφωνω με αυτο απλα δεν χρειαζεται να σε εκνευριζει τοσο. Ειναι μια υπεραπλουστευμενη παρουσιαση της λεξης ιδιοκτησια νομιζω.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Χρειάζεται να την εκνευρίζει και άλλο τόσο κατά τη γνώμη μου Eleni. Εμένα δεν με εκνεύρισε, για τον λόγο ότι είμαι της ίδιας άποψης, αλλά μια φωνή καλό κάνει.

    Υπεραπλούστευση σε βαθμό που να χάνεται η ουσία. Επειτα, αν αυτό που εκθέτει ο JokerGemini δεν βγαίνει από την ψυχή της σκλάβας, αλλά το μισοκάνει έτσι επειδή έχει ακούσει ότι "έτσι γίνεται" τότε δεν έχει την παραμικρή αξία νομίσματος...

    Έχω καλή γνώμη για το poly γενικώς, αν και είναι πολλά τα εμπόδια και όχι πάντα προβλέψιμα.
     
  4. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Κατ' αρχην σεβομαι τις αποψεις ολου του κοσμου.Αναφερομαι στο θεμα του νηματος με τα οσα γραφω.
    Δεν εχω διαβασει τι εχεις γραψει εσυ και ολοι οι αλλοι.
    Το λεω αυτο διοτι με τα οσα γραφεις μου δινεις την εντυπωση οτι αναφερομαι σε/για σενα.
    Αν καποια φορα βρεθουμε ισως μπορεσουμε να μιλησουμε γι αυτο το θεμα.


    Τωρα,οσον αφορα αυτα που λεει πιο κατω η Ελενη,το μονο που εχω να πω ειναι να γραφει το ονομα μου ως ειναι,να μην το συγκοπτει και να μην το παραλλασει γραμματικα και ορθογραφικα,αυτη αλλα και οποιος αλλος το εχει κανει σκοπιμα ή οχι.
    Οπως εσεις εχετε κουραστει απο ντεμεκ Αφεντες που ψαχνουν να επιβεβαιωθουν ή και να γαμησουν,ετσι κι εμεις εχουμε τουλαχιστον κουραστει απο εκεινες τις οποιες ψαχνουν να ερθουν στον κοσμο μας για να βρουν αντρα για να μην πω τιποτα χειροτερο. Θα σου θυμησω οτι Αφεντης δε λεει " ελα να σκλαβωθεις".Εμεις ειμαστε που ακουμε¨το..." θα με δεχθειτε Κυριε?" Στον κοσμο μας ερχεστε και οχι εμεις στον δικο σας.Και αφου εσεις το ζητατε,τοτε ερχεστε με τους ορους μας και οχι με τους δικους σας.
    Θα ελεγα καποιες κουβεντες για καποιο ατομο το οποιο καλυπτεται απο λογια αλλου ατομου σχετικα με τα οσα εγραψα αλλα μενω στο οτι ανοικει στην συνομοταξια των προσκολλουμενων ακριβως επειδη δε θα του εδινε κανεις σημασια και φανταζομαι δηλωνει σκλαβα απο βιολογικη αναγκη και μονο.
     
  5. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Αν απο το ποστ μου αυτο ηταν που αποκομησες, δηλαδη η "συγκοπη" του ονοματος σου, μπορεις να εισαι βεβαιος οτι δεν θα ξανασυμβει γιατι "αυτη" απλα δεν θα το ξαναχρησιμοποιησει.
    Τωρα για το ποιος ερχεται σε ποιανου τον κοσμο και απο ποτε αυτοι οι δυο κοσμοι ειναι ξεχωριστοι και αυθυπαρκτοι...θα το αφησω αλλους να το κρινουν και δεν θα μπω καν στη διαδικασια.
     
  6. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Και αλα θα κανεις.Δε χρειαζεται να χαλαμε τη ζαχαρενια μας.
     
  7. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Μην ανησυχεις η δικη μου τουλαχιστον δεν χαλασε καθολου

    @tender lilly
    Συμφωνω περι καλης αποψης για το poly και στο οτι ειναι πολλα τα εμποδια.
     
  8. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Θα ήθελα να εκφράσω μία απορία:
    Ποιός είναι ο κόσμος σας κυριε JokerGemini?
     
  9. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    Βρε συ,αυτο ανοικει σε αλλο νημα....
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Δεν ήταν μόνο κακογραμμένο το αρχικό ποστ του JokerGemini, κατά την ταπεινή μου άποψη, αλλά έδειχνε να μην συνάδει καν με το γενικό πνεύμα του BDSM, όπως το έχω κατανοήσει εγώ τουλάχιστον. Εάν κάνω λάθος βεβαίως, και το BDSM είναι μία χυδαιότητα αυτού του είδους, αντί για το ευγενές σπορ που άσκησα και επιθυμώ να συνεχίσω να ασκώ, ασχέτως κόστους, ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη.

    Θα ήθελα όμως να παραθέσω ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον απόσπασμα από ένα κείμενο που (ξανα)διάβασα πρόσφατα και που το φχαριστήθηκα πολύ. Νομίζω πως κάποιοι θα το βρούνε χρήσιμο, όπως το βρήκα και εγώ, σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς:

     
  11. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Θα συμφωνησω απολυτα και με τα λεγομενα σου και με την παραθεση σου και με την αρχικη σου εκτιμηση.
    Αν καποιος εκανε λαθος οσον αφορουσε το ποστ του εν λογω κυριου και τα κινητρα του ή τα υπονοούμενα πισω απο αυτο ημουν εγω.
     
  12. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: D/s σχέσεις, "τρίγωνα" και το κακό συναπάντημα

    Χωρίς να "κυλιστείς" στα αγγούρο-πατάτο-ζαρζαβατικά που έπεσα με τον εν λόγω "Κύριο" και την "λαχαναγορά" του... έθεσες όλο το θέμα σε 6 γραμμές... και το "καθάρισες" με το υπέροχο post που παρέθεσες...

    ΕΥΓΕ.-

    Ανδρ(ε)ας