Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s - M/s και δουλειές του σπιτιού

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Soraya, στις 21 Ιανουαρίου 2016.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    Μια απορία που είχα πάντα και φυσικά δεν γνωρίζω πως μπορεί να λειτουργήσει διότι δεν έχω ζήσει σε 24/7 συμβίωση.
    Σε μια συμβίωση λοιπόν το υ είναι αυτό που αναλαμβάνει τις δουλειές του σπιτιού εξολοκλήρου;
    Αν δεν εργάζεται και είναι στο σπίτι τότε μπορώ να το καταλάβω.
    Τι γίνεται όμως αν εργάζεται; (που κατά μεγάλο ποσοστό την σημερινή εποχή είναι ανάγκη να εργάζονται και οι 2)
    Εκεί πρέπει να μοιραστούν οι δουλειές η το να πλένει πιάτα πχ. ένα Κ είναι... λάθος;
    Μειώνει την κυριαρχία κάποιου το ξεσκόνισμα, σφουγγάρισμα, άπλωμα ρούχων κτλ;

    Την γνώμη σας παρακαλώ...  
     
  2. Ήρθε η ώρα να το αποκαλύψω: Βασικά, υπηρέτρια έψαχνα, αλλά επειδή δεν είχα τα ευρώπουλα στράφηκα στη λύση της υποτακτικής.

    Master of disaster
     
  3. Soraya

    Soraya Guest

    πιστεύεις πως δεν υπάρχουν κυρίαρχοι που πρεσβεύουν το "εγώ είμαι κυρίαρχος δεν κάνω δουλειές του σπιτιού" εξού και το παλαιότερο απομεινάρι... "ο άντρας δεν κάνει ποτέ δουλιές του σπιτιού";
     
  4. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Αυτό θα έχει ενδιαφέρον!
    <κάθεται αναπαυτικά και παίρνει τα ποπκορν ανά χείρας>
     
  5. Υπάρχουν και από δαύτους, ακόμα. Θέλω να πιστεύω πως η άρνηση του άντρα να κάνει δουλειές του σπιτιού απαντάται περισσότερο σε βανιλοσχέσεις, όπου ο σερνικός ο ανατολίτης ο άντρας ο σωστός ο πρόστυχος εξαντλεί την πυγμή του στο επίπεδο της φασίνας...
     
  6. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ζητούμενο για μενα σοβαρό. Οχι ότι δεν μπορώ , αλλά δεν θέλω. Αφού έχω όλες τις ευθύνες θέλω ανταπόδοση. Σόρι. Εμπρός λοιπόν καλό σου (σας) τσεμπέρι  
     
  7. Πιάσε μια μπύρα και φέρε τις παντόφλες μου.
    Μαγέρεψες? Έπλυνες τα πιάτα?
     
  8. Soraya

    Soraya Guest

    δεν πιστεύω πως το ζήτημα "περιορίζεται" μόνο σε βανίλες... γιατί δεν το έχω ακούσει από βανίλες... ειδικά τα τελευταία χρόνια που η δουλειά της γυναίκας δεν γίνεται από ανεξαρτησία αλλά από ανάγκη...
     
  9. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Όταν λες όλες τις ευθύνες εννοείς ότι θες την γυναίκα στο σπίτι και αναλαμβάνεις εσυ όλα τα έξοδα?
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Βάζω και τσιπς σκέτα...
     
  11. Soraya

    Soraya Guest

    όταν λες όλες τις ευθύνες εννοείς το να μην εργάζεται το υ;
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ναι παλιοκατάσταση. Γαμησε τα