Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s - M/s και δουλειές του σπιτιού

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Soraya, στις 21 Ιανουαρίου 2016.

  1. για ορισμενες περιπτωσεις και του @gazza του το χρωσταω... τον συγχισα μεσα στο καταχειμωνο... προς υπερασπισην μου ηταν ζιβαγκο και ειχα και κασκολ μανικια!!!
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Παντως τα wannabe σκλαβακια που γραφεται στο νημα, αλλα και τα υπολοιπα, αναρωτηθειτε ετσι λιγακι οταν επιζητατε το M/s 24/7 τι ακριβως επιθυμειτε..  
     
  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    το "επιθυμειτε" μου αρεσε
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το σπίτι που νοίκιαζα είχε μετριότατα υδραυλικά.
    Όποτε το θυμόμουν, καθάριζα το σπείρωμα στην εισαγωγή στο καζανάκι, το λάδωνα και έβαζα κανα τεφλόν ή καννάβι για ευνόητους λόγους.
    Για να μη ψάχνω είχα αφήσει στο σόκορο δίπλα μια αρχαία πολύ σκληρή οδοντόβουρτσα που με βόλευε στο κόλπο.
    Ημέρα τινά υποτακτική τις ψυχή δεν βάστηξε και αγανακτισμένη αναφώνησε σαν την γερακίνα:
    -Ποια φέρνεις και την βάζεις να σού καθαρίζει το μπάνιο με την οδοντόβουρτσα, θα μού πείς...? Εμένα γιατί δεν μού το ζητάς?

    1. Πνίγηκα (έπινα νερό εκείνη την στιγμή)...
    2. Με δάκρυα στα μάτια, ένεκα το πνίξιμο -πήγα να μείνω γκάγκα λέμε, την μούτζωσα να μην την ματιάσω...
    3. Στο μόνο που έχει απόλυτα δίκιο ο @peleas είναι η μαλαστούπα...
    4. Η οδοντόβουρτσα παρέμενε εκεί για κάμποσα χρόνια ως αφορμή παρατηρήσεων, δεν είμαι σίγουρος αν τις είχα πάρει χαμπάρι όλες, ξεχνάω κιόλας...
     
  5. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Θεωρώ ότι μετά το ξεμάτιασμα έπρεπε να την βάλεις να καθαρίσει και όλο το σπίτι με την οδοντόβουρτσα, καταγράφοντας παράλληλα κι όλες τις συνταγές που μπορούν να γίνουν οι γαρίδες. Κι αν δεν γυάλιζαν οι αρμοί των πλακακίωνε, να την έβαζες να τα ξανακάνει από την αρχή.
    Κι αυτό, δις ημερησίως, εννοείτε!
     
  6. Dapom

    Dapom Contributor

    Άλλο ένα νήμα που αποδυκνείει οτι το κατα "ευαγγέλιο" 24/7 είναι απλά μια ουτοπία
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    γιατί βρε, την έχεις γυμνή αρκεί να μην περιοδεύει και πιτσιλάει, και την αφήνεις με την αίσθηση ότι ανά πάσα στιγμή θα την κουτουπώσεις, ενώ εσύ κάνεις κάτι άλλο και την αγνοείς!!
     
  8. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

  9. angel42

    angel42 Regular Member

  10. angel42

    angel42 Regular Member

  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    To υ να κάνει απλά τις δουλειές του σπιτιού ?
    Μούμπλε Μούμπλε και Τσκ Τσκ...

    Αν όταν γνωρίσει τον/την Κ του/της εκείνος/η δεν έχει σαν σπίτι κάτι τέτοιο...

     

    Και αν το υ κατόπιν εντολής του/της δεν το μεταμορφώσει σε 28 δευτερόλεπτα και 13 κλάσματα του δευτερολέπτου σε κάτι τέτοιο...

     

    Είναι γιαλαντζ ( υ )    

    Υ.Γ.

    Τελικά δεν κρατήθηκα και την πέταξα την τρολλιά μου...Σιγά μην δεν την πέταγα... 
     
    Last edited: 22 Ιανουαρίου 2016
  12. thanasis

    thanasis Contributor

    Όπως το βλέπω, ένα άτομο που επιλέγει συνειδητά να υποταχθεί και εκτός κρεββατιού, επιλέγει και να υπηρετεί/φροντίζει*. Αντιλαμβάνομαι οτι δεν το θωράγνουν άπαντες έτσι, αλλά το each his own. Το πιο σημαντικό είναι να ξέρει ο καθένας τι επιθυμεί και να είναι εναργείς τυχόν ασυμβατότητες σε τέτοια θέματα πολύ πριν αποφασίσει κάποιος το εμΒλέκεσθαι σε μια 24/7 κατάστα.

    Στο θανασσοσχετίζεσθαι, η φροντίδα αυτή δεν αποτελεί απλώς ένα καθήκον του υ, αλλά μέσα από αυτήν επιρρωνύεται ένα σημαντικό κομμάτι των dynamics, όπως επίσης δημιουργείται/συντηρείται ένα διαρκές mood υποταγής και διαθεσιμότητος από το υ μέλος. Να μοιραστώ μια παράμετρο που βρίσκω ενδιαφέρουσα: σε εμπειρίες μου 24/7, ένα από τα πρώτα σημάδια οτι η σχέση τα κακάρωνε, είναι οτι πλέον δεν επιθυμούschα κανέναν να μου κάνει τις δουλειές.

    *Με αυτονόητο οτι σε περίπτωση νόσου/κωλυμάτων/φορτωμένου προγράμματος πρώτο ρόλο παίρνει η αλληλοϋποστήριξη και όχι τα dynamics.