Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s - M/s και δουλειές του σπιτιού

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Soraya, στις 21 Ιανουαρίου 2016.

  1. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Μέσα στη παραζάλη των συναισθημάτων υποταγής, κυριαρχίας, αυταρχικότητας, καθηκόντων, επιβλητικότητας κλπ στροβιλίζει στην ατμόσφαιρα η λέξη " ξεγνοιασιά " , σαν ζητούμενο απ' όλους από όποια πλευρά κι αν βρίσκονται.
     
  2. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Θεωρώ πως ένας Κυρίαρχος πρέπει να αναλαμβάνει τις ευθύνες του και όχι να τις φορτώνει στον εκάστοτε Υποτακτικό του ακόμα και σε μια D/s M/s σχέση.
    Τις δουλειές του σπιτιού θα συνεχίζει να τις κάνει. Αν το Υποτακτικό γουστάρει με το να συνεισφέρει να ξαναφρώσει τον Κύριο του, τότε υπάρχει καταμερισμός
    εργασίας. Δεν θα αφήσω ποτέ τον εαυτό μου να επαναπαυτεί φορτώνοντας τις υποχρεώσεις μου σε άλλους. Είτε αυτά είναι Υποτακτικά, είτε αυτά είναι φίλοι
    είτε το οτιδήποτε.

    Και ναι, έχω διώξει άτομο από το σπίτι που συγκατοικούσαμε , στις 3 η ώρα το πρωί , πετώντας την βαλίτσα της με τα ρούχα από τον πέμπτο όροφο , επειδή
    χωρίς την άδεια μου μου άλλαξε διακόσμηση/μου έκανε δουλειές του σπιτιού χωρίς πριν να μου ζητήσει την άδεια ή να το συζητήσουμε. κτλ. Δικός μου χώρος, δικές μου ευθύνες, δικό μου πρόβλημα.
     
  3. Λαέρτης

    Λαέρτης Regular Member

    Μια στο τόσο ναι, θα κάνω δουλειές του σπιτιού. Αν είναι πολύ κουρασμένη, θα βάλω ενα πλυντήριο, η θα πλένω δυο πιάτα, θα φτιάξω κάτι να φάμε, θα σφουγαρισω λίγο το μπάνιο. Περιστασιακά, και σε καμία περίπτωση να μου τα ζητήσει η να μου τα επιβάλει. Οχι όμως καθημερινά, και να μοιραστουμε τις δουλειες.
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    #τραβαει τα βυζια της#
     
  5. Soraya

    Soraya Guest

    δλδ εγώ που είμαι μονίμως κουρασμένη δεν θα βρω ποτέ κυρίαρχο..... oh well....
     
  6. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Εγω ειμαι τεμπελα.
     
    (pun intended)
     
  7. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Αν δεν δούλευα και αναλάμβανε τα έξοδα μου πολύ ευχαρίστως να έκανα όλες τις δουλειές του σπιτιού και να φοράω και ψιλοτάκουνα.
    Επειδή όμως τέτοιο σενάριο δεν παίζει, συνεχίζω να προτιμώ να κάνω τις δουλειές εγω και να με βοηθάει σε μικρές δουλειές (να πετάξει τα σκουπίδια, να μαγειρέψει). Είμαι λίγο contro freak παραδέχομαι.
    Επίσης θα μπορούσε να με κανακέψει για να με ξεκουράσει.
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αν για κανάκεμα εννοείς σαπάκιασμα, μαστίγωμα, μπινελίκωμα και ταπείνωση, μιλάς για "αληθινό" D/s και forced house keeping ( είχα μέρες να μιλήσω βουδουσουμέζικα χαχα ).
    Σ' αντίθετη περίπτωση θα ήταν βανιλλιάρικα πράγματα του διαβόλου.
    Ακούς εκεί ο Κ να δείχνει και τρυφερότητα στην υ του.
    Ή να κάνει μικροδουλειές στο σπίτι.
    Η "σωστή" υ είναι σαν τον "σωστό" Κ, δηλαδή λειτουργεί και κείνη σαν ελβετικός σουγιάς αλλά με διαφορετικά τσουμπλέκια.
    Δουλεύει για τον Κ της, γαμιέται/βουοδουσουμιάζει τέλεια, είναι μονίμως ξεκούραστη και στην τρίχα, ζει για να ικανοποιεί κάθε του επιθυμία.
    Και για να μην ξεχνιόμαστε, η μεγαλύτερη της τιμωρία, είναι να τον απογοητεύσει.
    Ξέρεις σε τι κατάθλιψη θα έπεφτε ο Κ, αν δεν έκανες να λάμπει το πάτωμα κάτω απ' το ψυγείο? Χαχαχα...

    Υ.Γ.

    Όποιος/α δεν έχει αίσθηση του χιούμορ, αυτή την παρέμβαση θα του/της πρότεινα να την αποφύγει... 
     
  9. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Μα πως τόλμησα οχι μόνο να το σκεφτώ αλλά και να το εκφράσω. Καλά που ο Κ δεν είναι συμφουρίτης αλλιώς τι κακό θα με έβρισκε την κακομοίρα. Μην το πείτε παρακαλώ..
     
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    '‘Αν δεν είστε ευτυχείς εδώ τότε ΦΥΓΕΤΕ. Δεν σας υποχρεώσαμε να έλθετε. Εσείς ΕΠΙΛΕΞΑΤΕ να έλθετε εδώ. Επομένως ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ την χώρα που ΕΣΕΙΣ επιλέξατε.”Julia Gilard Αύγουστος 2015

    ..... κλείστε την πόρτα φεύγοντας.  
     
  11. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    -οι χοντρές δουλειές του σπιτιού (σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, σιδέρωμα κλπ) διεκπεραιώνονται από την οικιακή βοηθό
    (αυτό δεν αποκλείει ότι κάποιες φορές θα σφουγγαρίσει η υ. το πάτωμα με ένα μικρό πανάκι, γυμνή και στα τέσσερα, ή ότι θα καθαρίσει τις μπαλκονόπορτες με ένα φίμωτρο ή με μια σφήνα μέσα της, ή.., καλά δεν συνεχίζω!)

    -αφού παρουσιάζω έντονα συμπτώματα ψυχαναγκαστικής συνδρομής....θέλω το χώρο μου τακτοποιημένο και καθαρό.....η ανάγκη μου αυτή υπερτερεί της κυριαρχικότητας, οπότε δεν κωλώνω να καθαρίσω ή να τακτοποιήσω εάν για κάποιο λόγο δεν μπορεί αυτή (κούραση, επαγγελματική υποχρέωση, ακινητοποίηση, εγκλεισμός κλπ κλπ)

    -μου αρέσει να μαγειρεύω, αλλά κυρίως να ετοιμάζω αυτό που θέλω εγώ να φάει αυτή

    -μου αρέσει να μαγειρεύουμε μαζί.....η κουζίνα μπορεί να γίνει χώρος πολυδιάστατων εμπειριών

    -εκτιμώ κάθε πρόθεσή της να φροντίσει εμένα και το χώρο μου....παρόλο που είμαι φανατικός υποστηρικτής της αυτάρκειας μου

    -απαιτώ να φροντίζει τον εαυτό της ...άρα αυτό στέκει ψηλά στις καθορισμένες προτεραιότητές της , πιο ψηλά πχ από το να μου απλώνει τα ρούχα. προτιμώ να λιώνει στο γυμναστήριο παρά πάνω από την κατσαρόλα

    -απαιτώ να φροντίζει και να τακτοποιεί αυτή το χώρο μέσα στον οποίο έχει χρησιμοποιηθεί ...καθώς και ότι άλλο έχει χρησιμοποιηθεί

    -απεχθάνομαι τις τεμπέλες

    -και τέλος....(γιατί να το κρύψω  , δεν έχω βρει (ακόμα) καμία που να μπορεί να κάνει τις δουλείες του σπιτιού καλύτερα από μένα!!!!!!

    κάπως έτσι διαχειρίζομαι αυτή την παράγραφο στο κεφάλαιο D/s, είτε δουλεύει είτε όχι, όποτε μένουμε μαζί αλλά και όταν συναντιόμαστε για λίγες ώρες
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δώσε μου το τηλέφωνό σου