Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Dear Diary - S01E03: Λαβράκι σαβόρο με κορινθιακές σταφίδες, gremolata δενδρολίβανου και σαλάτα από

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Audiosexual, στις 10 Μαρτίου 2019.

  1. Audiosexual

    Audiosexual Ωχ...

    Λαβράκι σαβόρο με κορινθιακές σταφίδες, gremolata δενδρολίβανου και σαλάτα από νεαρό σπανάκι και μαραθόριζα

    Τετάρτη, 24 Μαΐου 2017

    Αγαπημένο ημερολόγιο,

    συγχώρεσε με αλλά άθελά μου σου είπα ψέμματα. Όσο έπλενα ποδαράκια εχθές, σκεφτόμουν το μήνυμα του Αργύρη και δεν μου έκανε καρδιά να πάω για ύπνο αν δεν του απαντήσω. Μπήκα πάλι στο φέτλαϊφ και του είπα ότι μου έκανε εντύπωση γιατί είναι ευγενικός και ότι μου αρέσουν τα γαρίφαλα και το σοκολατούχο γάλα και ότι θα χαρώ να μιλήσουμε. Μετά περίμενα καμία ώρα όσο πάταγα κάθε τρεις και λίγο το φακελάκι για να δω τι θα μου απαντήσει αλλά τελικά μετά τη μία ώρα δεν μπορούσα να περιμένω άλλο γιατί νύσταξα.

    Σήμερα στο γραφείο ο Δημητράκης από το τεχνικό έκανε τον αδιάφορο και σαν να μη με ξέρει, αλλά όλα τα άλλα αγόρια του τεχνικού μου κάνανε φιλάκια στον αέρα κάθε φορά που με βλέπανε. Ντράπηκα πολύ, αλλά ευτυχώς κάτι χάλασε και το αφεντικό γκάριζε και τρέχανε να το φτιάξουν και με ξέχασαν. Στο διάλειμμα κατεβήκαμε κάτω με τη Νάντια για τσιγάρο και άρχισα να τη ρωτάω διάφορα πράγματα που δεν τα καταλάβαινα. Μου είπε ότι αν πατήσω πάνω στο ψευδώνυμο αυτού που μου έστειλε μήνυμα μπορώ να δω το προφίλ του και να μάθω περισσότερες πληροφορίες. Μου είπε επίσης να συμπληρώσω και το δικό μου προφίλ, αλλά δεν ξέρω τι να γράψω.

    Μετά τη ρώτησα αν το φέτλαιφ είναι σάιτ γνωριμιών με τόσες πούτσες και τόσους που θέλουν να με γλείψουν ή να τους δείρω. Μου απάντησε ότι δεν είναι, παρόλα αυτά είναι συχνό να γαμιούνται και να δέρνονται τα μέλη μεταξύ τους. Της έκανε εντύπωση επίσης ότι συνεχίζω να μπαίνω γιατί νόμιζε ότι με αυτά που θα δω θα φρικάρω και θα φύγω τρέχοντας, οπότε με συμβούλεψε να προσέχω και να μην δέχομαι αιτήματα φιλίας από ανθρώπους που δεν ξέρω. Ευτυχώς δηλαδή που κόλλησα με τα μηνύματα εχθές και δεν κοίταξα καν τα αιτήματα φιλίας. Αλλά δεν βγάζει νόημα. Αν είναι να μην κάνω φίλο όποιον δεν ξέρω, τότε πώς θα κάνω φίλους; Αφού δεν ξέρω κανένα. Είναι λίγο χαζή η Νάντια ώρες ώρες. Άστη να λέει, εγώ τον Αργύρη θα τον κάνω φίλο.

    Έφυγα λίγο νωρίτερα από τη δουλειά γιατί ήμουν ανυπόμονη να δω αν το γαριφαλάκι μου είχε στείλει μήνυμα. Ξέχασα να πάω και σούπερ μάρκετ από την προσμονή. Πρέπει οπωσδήποτε να πάω αύριο γιατί αλλιώς θα πρέπει να σκουπίζομαι πάλι με το βετέξ και σιχαίνομαι. Με το που μπήκα στο φέτλαιφ είδα ότι είχα 81 καινούρια μηνύματα και αγχώθηκα. Έψαχνα μανιωδώς στη λίστα και χάρηκα πολύ όταν είδα ότι τελικά μου είχε στείλει μήνυμα ο Αργύρης. Τα υπόλοιπα δεν τα διάβασα. Θα τα δω άλλη στιγμή.

    Στο μήνυμά του με καλωσόριζε στο φέτλαιφ. Δεν ξέρω πως κατάλαβε ότι είμαι καινούρια. Πρέπει να είναι πολύ έξυπνος. Με ρώτησε επίσης με τι ασχολούμαι. Του απάντησα ότι δουλεύω σε μία εταιρία που φτιάχνει κουφώματα. Άρχισα πάλι να πατάω το φακελάκι κάθε 2 λεπτά από την ανυπομονησία μου, αλλά ευτυχώς αυτή τη φορά έστειλε μήνυμα γρήγορα. Μου έλεγε ότι αυτός είναι οδηγός πιρουνοφόρου. Δεν ξέρω πόσο μεγάλο αξίωμα είναι ο πιρουνοφόρος και έχει και προσωπικό του οδηγό, αλλά φαντάστηκα έναν χοντρό τύπο με μουστάκι και στο σακάκι του αντί για γαλόνια να έχει πιρούνια και έβαλα τα γέλια. Ίσως τα πιρούνια να δηλώνουν αξίωμα αν είσαι σεφ, σαν τον Σκαρμούτσο ένα πράγμα. Ο Μαμαλάκης που είναι πιο παλιός μπορεί να έχει και πιρούνια και κουτάλια στο σακάκι. Μπορεί και μαχαίρια. Και μετά με ρώτησε πώς και μπήκα στο φέτλαιφ ενώ μου αρέσει η βανίλια.

    Του απάντησα ότι εμένα μου αρέσει η φράουλα αλλά δεν είχε. Στο επόμενό του μήνυμα είχε τρεις σειρές από ΧΑΧΑΧΑΧΑ και μου είπε ότι του αρέσει πολύ το χιούμορ μου. Δεν κατάλαβα που το βρήκε το αστείο, αλλά δεν πειράζει. Μου αρέσει που του αρέσει το χιούμορ μου. Τον ρώτησα τι γεύση του αρέσει εκείνου και μου απάντησε σοκολάτα. Εμ βέβαια, τι ρωτάω και εγώ; Αφού για όνομα έβαλε Καρνέισον, τί θα του άρεσε, το φιστίκι; Στο καπάκι μου είπε ότι πρέπει να με αφήσει γιατί θα πάει Νιρβάνα και με ρώτησε αν θα πάω και εγώ!! Τί σκατά; Συνεννοημένοι είναι όλοι; Μία ο Δημητράκης, μία ο Αργύρης. Ρε λες να έκανα λάθος και να μην έχουν πεθάνει; Μπορεί να είναι και άλλο συγκρότημα με το ίδιο όνομα, αλλά και αυτοί τόσο ηλίθιοι είναι να διαλέξουν τόσο γνωστό όνομα; Δεν ξέρω, θα ρωτήσω τη Νάντια αύριο.

    Του έστειλα ότι δεν μου αρέσει η χέβι μέταλ οπότε δεν θα πάω. Δεν ήθελα να τον ρωτήσω για το συγκρότημα για να μην φανώ χαζή. Έστειλε ακόμα ένα μήνυμα με τρεις σειρές ΧΑΧΑΧΑ και μου είπε ότι θα τα πούμε πάλι αύριο αν θέλω και εγώ (ναι θέλω!!) και μου έστειλε φιλάκια. Πάτησα μετά στο όνομά του όπως μου είπε η Νάντια και είδα το προφίλ του. Έγραφε κάτι ότι είναι μάστορας αλλά δεν διευκρίνιζε αν είναι υδραυλικός, ηλεκτρολόγος, ξυλουργός.. δεν καταλαβαίνω όμως.. τελικά είναι οδηγός ή μάστορας; Ίσως κάνει και τις δύο δουλειές. Δεν θα έπρεπε να μου κάνει εντύπωση βέβαια αυτό, με την κρίση στην Ελλάδα. Πιο κάτω είχε γράψει και ακόμα μια λίστα με γεύσεις παγωτών και πόσο τις εκατό του αρέσουν. Είχε όλες τις γκουρμεδιές πάνω πάνω. Λογικό, αν είσαι οδηγός του πιρουνοφόρου τέτοια μαθαίνεις να σου αρέσουν. Η κακόμοιρη η βανίλια ήταν τελευταία με 0%.. εκτός αν εννοεί ότι του αρέσει παγωτό βανίλια με 0% ζάχαρη. Τη σοκολάτα όμως δεν την είδα πουθενά. Λες να μου έλεγε ψέμματα; Αν μου λέει ψέμματα δεν θα τα πάμε καλά.

    Και ύστερα είδα ότι είχε και άλλες φωτογραφίες εκτός από το γαρίφαλο. Πάτησα να τις δω και αχχχ.. καλό μου ημερολόγιο.. τον είδα!! Πως είναι ο Διομήδης;.. ε καμία σχέση. Αδύνατος, γεροδεμένος με μακρύ μαλλί και ένα βλέμμα να σε τρυπάει. Δαγκώθηκα σου λέω. Βέβαια φόραγε κάτι μαύρα φοβιστικά-σατανιστικά στη φωτογραφία και τρομοκρατήθηκα λίγο.. αλλά για κάποιο λόγο μου άρεσε που με φόβιζε. Δεν πάω καλά.

    Αχχχ.. και τώρα λίγο πριν σου γράψω, είχα ξαπλώσει και τον σκεφτόμουν και καύλωσα και έπαιξα με το μουνάκι μου... Πολύ... Οπότε θα σε αφήσω αγαπημένο μου ημερολόγιο για απόψε γιατί είμαι εξαντλημένη και δεν έχω κουράγιο ούτε ντους να κάνω. Θα βάλω το ξυπνητήρι μισή ώρα νωρίτερα να κάνω ντους το πρωί πριν τη δουλειά. Γεια σου τώρα.

    ΧΟΧΟΧΟ

    ΥΓ: Αααχχχχχχ


    < Προηγούμενο | Πρώτο | Επόμενο >
     
    Last edited: 10 Μαρτίου 2019
  2. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Εκλαψα       
     
  3. Όλο το διάβασα.....συνταγή για σαβορο που μου αρέσει δεν είδα!!!
    Θα διαμαρτυρηθώ εντόνως!!!    
     
  4. Audiosexual

    Audiosexual Ωχ...

    Τη συνταγή σας την έχω περάσει υποσυνείδητα!!

    Θα το διαπιστώσεις την επόμενη φορά που θα επιχειρήσεις να μαγειρέψεις σαβόρο λαβράκι.. η επιφοίτηση θα έρθει από το πουθενά σαν το μάτριξ!

    Link, download the recipe to me..

    Whoa!! I know cook fu!
     
  5. Εκτός από την επιφοίτηση θα εμφανιστεί μπροστά μου η φλεγόμενη βάτος του Μωυσή η οποία, ω! του θαύματος θα είναι λασμαρι!!  
     
  6. Invisible Ypsilon

    Invisible Ypsilon Regular Member

    Τρεις σειρές ΧΑΧΑΧΑΧΑ τις έχεις κι από μένα!