Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

deepthroat...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 6 Οκτωβρίου 2005.

  1. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    381]Έναυσμα πήρα από τις πίπες που αναφέρθηκαν σε άλλο thread αλλά ειλικρινά το βρίσκω πολύ καλό θέμα.
    Μέχρι και πριν από 9 μήνες, ο πεοθηλασμός ήταν κάτι που πίστευα πως ουσιαστικά ορίζεται από την γυναίκα... (αφέλεια μου). Λέγοντας ορίζεται εννοώ τον τρόπο, την ταχύτητα, την τεχνική.
    Μιά όμως και όσο ζούμε μαθαίνουμε ανακάλυψα πως ήμουν βαθιά νυχτωμένη.
    379]Μου πήρε έξι μήνες και αρκετές στομαχικές διαταραχές για να ανακαλύψω πως το πετυχημένο deepthroat δεν είναι μόνο ταινία και πως δεν είναι μια ικανότητα ελάχιστων ανθρώπων αλλά κάτι που επιτυγχάνεται μετά από εντατικό training.

    Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω αντίστοιχες εμπειρίες, κάποιες συμβουλές ίσως, αλλά και γενικές απόψεις επί του θέματος.
     
  2. alnair

    alnair Regular Member

     
    Μικρή, ψάχνοντας κάτι απαγορευμένα βιβλία του θείου μου, πέτυχα την αυτοβιογραφία της linda lovelace (της κυρίας βαθύ λαρύγγι) - άγνωστη σε μένα τότε φυσικά.
    Αυτό που συγκράτησα όμως από την λεπτομερή περιγραφή της τεχνικής της, ήταν ότι την παρομοίαζε με τα κόλπα που κάνουν (στις ινδίες) αυτοί που καταπίνουν σπαθιά: πρέπει ο λάρυγγας να είναι σε ευθεία γραμμή με το άνοιγμα του στόματος, ούτως ώστε να ελαχιστοποιείται η πιθανότητα πνιγμού και βέβαια να μπορεί ο χρήστης να συμπεριφέρεται σε αυτό όπως και στο αιδοίο. Έναν τρόπο που θυμάμαι ότι πρότεινε, είναι να γέρνει το κεφάλι στην άκρη του κρεβατιού, ούτως ώστε να πετυχαίνει την κατάλληλη κλίση (αν χρειαστεί, βάζουμε και μαξιλάρι). Φαντάζομαι όμως τώρα ότι θα μιλούσε και για σωστές αναπνοές, αλλά αυτό μάλλον δεν το συγκράτησα..
    Δυστυχώς πάνε πολλά χρόνια από τότε, και ίσως αυτά που συγκράτησα να έχουν παραμορφωθεί από την τότε απειρία μου. Υπόσχομαι όμως να ψάξω να το βρω πάλι (ναι, το πήρα κρυφά εκείνο το βιβλίο, εξάλλου δεν θα μπορούσε να το αναζητήσει φανερά ο θείος μου, έτσι δεν είναι?) και να παραθέσω αυτούσια κάποια κομμάτια του.

    ΥΓ. Πάντως μία φορά που προσπάθησα να κάνω αυτά που θυμόμουν, απέτυχε παταγωδώς  
     
  3. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Δεν τίθετε θέμα αποτυχίας ούτε καν στην 765393764506η φορά φιλενάδα.... πίστεψε με... μιλώ εκ πείρας λολ
     
  4. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Λοιπόν αν κάποιος μου έλεγε πριν απο μερικά χρόνια ότι εγώ θα ασχολούμε με το σπορ όχι απλά απολαμβάνοντας το αλλά θα μετατρεπόμουν σε πιπομανή θα απαντούσα "Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;" Εκείνη την εποχή θύμιζα κάτι από κινέζα σε τσόντα λολ (όποιος έχει δει κινέζα να παίρνει πίπα καταλαβαίνει   ) Σαν γνήσια τότε βανίλια δεν έκανα τίποτα που δεν μου άρεσε και το συγκεκριμένο σπορ δεν ήταν στα ενδιαφέροντα μου.

    Περνάμε λοιπόν στην μετά βανίλια εποχή όπου γνωρίζοντας Τον Αφέντη μου, ένα ακατανίκητο ένστικτο με οδηγούσε εκεί μέχρι που εθίστικα. Ήρθε η εποχή λοιπόν που έπρεπε να βρω τρόπο από κινέζα να γίνω κάτι σε ανθρωποφάγο λολ. Σιγά σιγά αφού δοκίμασα ότι χωρούσε η φαντασία μου βελτιώθηκε κάπως η κατάσταση. Κάπου εκέι αντιλήφθηκα ότι είναι διαφορετικό το "παίρνω πίπα" από το "συνουσιάζομαι από το στόμα" (να το πω σεμνά). Στην 1η περίπτωση είναι αυτό που είπες carissa[L_T] ότι η γυναίκα ελέγχει το ρυθμό κτλ., ενώ στη 2η απλά ακολουθεί προσπαθώντας αρχικά να μην πνιγεί και στη συνέχεια για όσο το δυνατόν καλύτερο αποτέλεσμα. Οι αναπνοές παίζουν το σημαντικότερο ίσως ρόλο, το ίδιο και η θέση.

    Τώρα, πώς προτείνεις μια τεχνική για κάτι που αποτελεί αυτόματη σχεδόν λειτουργία, σαν την αναπνοή; Την κάθε γυναίκα τη βολεύει διαφορετική θέση. Μια καλή πρόταση είναι να είναι ο άντρας όρθιος και η γυναίκα γονατιστή με το κεφάλι ελαφρά ή και πολύ προς τα πίσω, ανάλογα με το πως νιώθει πιο εύκολη τη διείσδυση. Εμένα με βολεύει και να είμαι ξαπλωμένη πλάγια, με το κεφάλι μου στο ύψος του πέους(δλδ και οι 2 στα πλάγια, ελπίζω να καταλάβατε).

    Ελπίζω να βοήθησα κάπως ότι απορίες εκφράστε τες άφοβα  
     
  5. ioanna

    ioanna Regular Member

    To απολαμβάνωωωωωωωω τρελάαααααααααα
     
  6. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Α, ξέχασα. Όσο προπονείστε εφοδιαστείτε με μπόλικες halls θα σας χρειαστούν  
     
  7. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Halls ε? Δεν το σκέφτηκα   Δεν μπορούσα να καταπιώ το σάλιο μου τότε! lol
    Σωστά όλα αυτά φιλενάδα, ειδικά το να μαθαίνεις να αναπνέεις ανάλογα... το εις τον κόσμο γνωστό choke ή mouth fuck βασίζεται ακριβώς στην ικανότητα να ελέγχεις την αναπνοή σου.
    Και μένα με βολεύει πολύ η πλαϊνή στάση, ειδικά λόγω αυχενικού προβλήματος, αλλά όπως και εσύ έτσι κ εγώ δεν έχουμε την πολυτέλεια της επιλογής.
    Ελπίζω να μην είχες την δική μου ευαισθησία στις αρχές της εκπαίδευσης.... το να κάνεις 6-7 φορές εμετό την φορά είναι ολίγον επίπονο... βοήθησε όμως να χάσω και βάρος οπότε χαλάλι λολ
    Τώρα πια σπάνια κάνω εμετό, καλό είναι πάντως να μην έχεις γεμάτο στομάχι.
    Πάντως αυτό που δεν μπορείς να αποφύγεις και να θέλεις είναι το σάλιο... άπειρο σάλιο που δεν βολεύει να καταπίνεις αλλά αντίθετα να το φτύνεις με κάθε ευκαιρία...
    Όλα αυτά κάποτε μου φαινόντουσαν αηδιαστικά... όχι πια.. τώρα πια μου φαίνονται όμορφα, δυνατά.. έντονα...
     
  8. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Σωστά όλα αυτά sis
    Ειδικά αυτό με το σάλιο. Το χειρότερο δε πρόβλημα είναι τα υγρά που είναι χειρότερα από logo και ούτε φτύνονται εύκολα, ούτε καταπίνονται και δυσκολεύουν απίστευτα την αναπνοή.
     
  9. Astarty

    Astarty Contributor

    Τεχνικές; Συνταγές επιτυχίας;

    Αν το λατρεύεις (ξέρετε ποιο εννοώ ) θες να το κατασπαράξεις, να το βάλεις μέσα σου...ΝΑ ΚΑΝΙΒΑΛΗΣΕΙΣ το σώμα του ΟΛΟ!!!

    Αστάρτη
     
  10. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Το piercing στην γλώσσα είναι φοβερό αξεσουάρ και προσφέρει extra ευχαρίστηση στο άτομο που δέχετε την πίπα !!
     
  11. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    astarty τι γίνεται αν η μόνη επιλογή που έχεις είναι να κρατάς το στόμα ανοιχτό και την γλώσσα εξω? λολ
     
  12. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: deepthroat...

    Καλέ με αναστάτωσες τώρα lol