Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Die you son of bitch! DIE!!!! (Σκοτώνοντας το συναισθημα μέρος α ')

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 4 Απριλίου 2019.

  1. lexy

    lexy .ti.va.

    Έχω καταλήξει ότι "δε μπορεί". Το lexy  

    Για κάποιους, ωστόσο, ισχύει ότι "δεν επιθυμούν". Θα το προσθέτω, στο εξής.
     
  2. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Πιστεύω πως αν είναι αληθινός ο έρωτας και απο τις δύο πλευρές δεν μπορεί κάτι να τον σκοτώσει, παρά μόνο να εξελιχθεί σε αγάπη.
    Από εκεί και πέρα είναι πόσο θέλει το άτομο να αφεθεί συναισθηματικά και να εκδηλώσει τα συναισθήματα αυτά, ανεξαρτήτως status.
    Το BDSM είναι σεξουαλική εκφραστικότητα και κρύβει ερωτισμό μέσα του, αναλόγως την οπτική γωνία που βλέπει ο καθένας το κάθε τι.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο έρωτας είναι απλή χημεία και έχει συγκεκριμένο εξελικτικό σκοπό και γι αυτό έχει και ημερομηνία λήξης και ας λέει ότι θέλει ο Θρασύβουλας.

    Από εκεί και πέρα όπως θέλει ο καθένας πορεύεται και προσωπικά η γνώμη των υπολοίπων έχει μόνο ακαδημαϊκό ενδιαφέρον.

    Το πώς θα προχωρήσει μια σχέση, η όποια σχέση, εξαρτάται αποκλειστικά από τους συμμετέχοντες.

    Just my 0.02€ of wisdom
     
  4. Μικρή μου λεξυ υπάρχουν μερικοί διεστραμμενοι άνθρωποι σαν εμένα που ξεχωρίζουν την επιθυμία από τον έρωτα. Δεν έχουμε γιατρειά αλλά τι να κάνουμε αυτά έχει η ζωή .
    Ο έρωτας από το μηδέν σε ωθεί στο μέγιστο και μετά φθίνει, στο χέρι του καθενός είναι να διατηρήσει, αρκεί βέβαια να μην χαρακτήριζεται από ηττοπάθεια. Είναι πιο βολικό να θεωρείς ότι ο έρωτας έχει ημερομηνία λήξης, γλυτώνεις μεγάλη ταλαιπωρία .
    Τι κάνει ένας κ όταν αντιλαμβανεται τον έρωτα της υπό ; τίποτα ούτως ή άλλως παροδικό είναι θα περάσει    
     
  5. Αν βγει το ασύμμετρο από την εξίσωση? Αλλάζει κάτι στην απάντηση? Ευχαριστώ προκαταβολικά!
     
  6. Ερωτας for ever !! !
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    παρ οτι έχει χημικές εκδηλώσεις και αποτύπωμα, είναι η λειτουργική αιτία της εκδήλωσης.
    εν προκειμένω, πάντως, δεν έχει καμμιά σχέση με κλαψομούνιασμα και κολακεία, ως αιτήθηκε.

    η πνευματική υστέρηση έναντι του κοινού προβάτου δημιουργεί την ανάγκη επινόησης συναισθηματικής υστέρησης άλλων ζώων.
    η βεβαιότητα οτι άνθρωπος σημαίνει ανασφαλής ηλίθιος που δεν αντέχει τον εαυτόν του, κάποτε δικαιολογημένα¹, ούτε κανέναν άλλον, είναι ένα καταφύγιο απέναντι στη θλίψη της διαπίστωσης προσωπικής αθλιότητας, «αν τους φανταστώ όλους σαν τα μούτρα μου, θα 'χω μια δικαιολογία».

    η πεποίθηση προσωπικής αθλιότητας παράγει και τις συγχύσεις μεταξύ έρωτα, κλαψομουνιάσματος, ζήλειας, επικριτικότητας, καλλιεργημένης ηλιθιότητας κλπ.
    ο εξορκισμός είναι επίσης εκδήλωση.

    1. εξ ου και η σύγχυση με την συμπόνια.
     
  8. Φυσικά και εξαρτάται στην τελική από τους συμμετέχοντες και μόνο !
    Οσον αφορά την ημερομηνία λήξης δεν είναι και κακό εντέλει αν μία σχέση κάνει τον κύκλο της να τελειώσει! Παρόλα αυτά Μου έχει τύχει ερωτας να κρατά χρόνια ατελείωτα α α α!!! !!! Δεν εχω πιο ωραίο συναισθημα από αυτό !!!
     
  9. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Δεν νομίζω πως υπάρχει διαφορά μεταξύ μονογαμίας και πολυγαμίας μιας D/s σχέσης.
    Σε κάθε περίπτωση, η εκδήλωση της ζήλιας είναι κάτι που πρέπει να ελέγχεται από το Κ μέλος. Όπως και του έρωτα.

    Γιατί είναι διαφορετικά πράγματα το: δεν νιώθω κάτι και το: νιώθω, αλλά το εκδηλώνω μερικώς ή καθόλου.
    Πιο απλά, ένα υ μέλος μιας σχέσης μπορεί να νιώθει και να έχει την ανάγκη να εκδηλώνει το οτιδήποτε. Το πόσο και πως του επιτρέπεται όμως να το εκδηλώνει, είναι θέμα του Κ.

    Στην πολυερωτία φυσικά δεν υπάρχουν περιθώρια εκδήλωσης ζήλιας. Είναι σχεδόν απαγορευτικά για το σχήμα.
     
  10. lexy

    lexy .ti.va.

    @Persephone_red
    ενίσταμαι εντόνως --δεν είμαι δικηγόρος   - στην καλυτερότητα και ανωτεροπνευματικότητα των μπιντιεσεμικών σχέσεων και κατ'επέκταση των ανθρώπων που μετέχουν σε αυτές.

    @sokolata
    αν και θα μας βγάλει εκτός -αν έχω καταλάβει σωστά το αρχικό ποστ - συνήθως όλες οι ερωτικές σχέσεις ξεκινούν από την αμοιβαία έλξη. Κι όχι λόγω έρωτα. Έτσι νομίζω. Αλλς ας παραδεχτούμε πως παίζει πολύ δράμα συχνότατα. Κι ολοι καταλαβαίνουμε οτι αυτό ερωτας δεν είναι.
     
  11. Δεν μιλάω αποκλειστικά για σχέση κυριαρχίας υποταγής αν διαβάσεις πιο προσεκτικά το αρχικό ποστ! Ηθελα να συζητήσουμε την ύπαρξή του ερωτα και σε αλλου τύπου σχέση. Πως επηρεάζει εναν σαδιστή η εναν μαζοχιστη ας πούμε. Εναν τόπ η εναν bottom . Εναν φετιχιστή !
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    Μόνο στο χαμόγελο. Το έχουν μόνιμα κι είναι από τα καλύτερά τους. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.