Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Die you son of bitch! DIE!!!! (Σκοτώνοντας το συναισθημα μέρος α ')

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 4 Απριλίου 2019.

  1. Αν διάβασα καλά έγραψες δεν γίνεται να αποτελεί κίνητρό (ο ερωτας! Αχ ερωτα )να σχετιστεί κάποιος ασύμμετρα ! Αν βγει λοιπόν η ασυμμετρία? Γίνεται ?
    Επίσης δε μίλησα πουθενά για προβληματικούς ανθρώπους !είτε ενθουσιάζονται κάθε δυο μέρες με κάποιον διαφορετικο είτε οχι είναι απολύτως σεβαστό! Η ερώτηση αφορούσε ανθρώπους που εχουν μία χρονική σταθερότητα όντας ερωτευμένοι με το ίδιο άτομό!
     
  2. Πρόλαβες με κάλυψες ευχαριστώ πολύ !!
     
  3. lotus

    lotus Silence

    Με τα ποια είναι τα μέλη που απαρτίζουν τη σχέση.
    Το ίδιο αποτέλεσμα θα υπήρχε σε όποιο πλαίσιο κι αν ήταν.
    Απ τη στιγμή που υφίσταται νοσηρότητα καταστά δυσλειτουργικό εν μέρει οποιοδήποτε περιβάλλον άμεσο και περιφερειακό.

    Είναι μεταξύ ανθρώπων με τις όποιες στάσεις και συμπεριφορές. Άλλος πρόβεια, άλλος κατσικίσια, άλλος λιονταρίσια, άλλος της αμοιβάδας...
    Κι ανάλογα τις προσμίξεις και το αποτέλεσμα...
    Όπως επίσης και σε οποιοδήποτε άλλο σχήμα-σχέση ξανά.

    Μην το πιάνεις απ την ουρά (πρόταση μου)
     
  4. lotus

    lotus Silence

    Είστε σίγουροι ότι εξαρτάται μόνο απ τους συμμετέχοντες?   
     
  5. vautrin

    vautrin Contributor

    Κάπου αλλού, κάποτε άλλοτε, η φίλτατη @elfcat είχε γράψει ότι το καλύτερο σεξ της ζωής της το είχε κάνει με αυτούς που αγαπούσε. Δύσπιστος τότε αμφέβαλλα, σήμερα όμως την επιβεβαιώνω: το καλύτερο bdsm της ζωής μου το έκανα με την γυναίκα που ερωτεύτηκα. Σας το συνιστώ.
     
  6. Επειδή το bdsm είναι σχέση μεταξύ ανθρώπων και όχι μεταξύ όλων των άλλων, ο έρωτας είναι το πιο πιθανό σενάριο έστω και μόνο από το ένα μέλος . Ακόμη κι εάν απαγορεύεται σε αυτό το μέλος να ερωτευτεί. Αυτή την απαγόρευση μόνο συναισθηματικά κενοί άνθρωποι προσπαθούν να την επιβάλλουν. Και συνήθως αρέσκονται να βλέπουν ένα ερωτευμένο άνθρωπο να βασανίζεται μόνος
     
  7. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Εγώ πάλι χωρίς έρωτα ντεν λειτουργώ .
    Πάει γέρασα !
     
  8. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Αναφερόμενη αυστηρά και μόνο σε εμένα, μου είναι αδύνατον να λειτουργήσω σωστά σαν Κυρίαρχη όταν δεν νοιώθω τουλάχιστον έντονη τρυφερότητα για τον υποτακτικό μου. Απαραίτητη μου είναι και η οικειότητα. Τις ελάχιστες φορές που υπήρξε πραγματικός έρωτας (αμοιβαίος πάντα) ήταν όλα θεϊκά...και κάποια έμειναν και αξεπέραστα.
     
  9. subteo

    subteo Regular Member

    Ωραια υμνειτε τον ερωτα να σας θυμησω απλα τον ορισμο που δινει ο Νιτσε.
    ((Ειναι εκεινο το συναισθημα κατα το οποιο ενα πλασμα θελει το οφελος ενος αλλου πλασματος σε βαρος του δικου του οφελους.Μονο που θελει να κατεχει αυτο το αλλο πλασμα απολυτα.Γιαυτο γινεται και ο λιγοτερα γεναιοδωρος οταν πληγωνεται))
    Σε μια D/s σχεση ψαχνω την αρμονια με τον εαυτο μου την αποδοχη γιαυτο που ειμαι οχι τον ερωτα.Για μενα διπλα στον ερωτα υπαρχει η μιζερια η δυστυχια και οι λαθος μου επιλογες.Δεν θελω τον εγωισμο του την κτητικοτητα του ουτε τον παρεμβατισμο του.Καθε φορα που ακουω την λεξη ερωτα αλλαζω δρομο.Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.
     
  10. London

    London New Member

    Ερωτευτειτε ρε! Νιωστε επιτελους! Τα περιστερια που ειναι μονογαμικα εχουν περισσοτερα ασιθηματα απο εσας! Δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτο! Ολη η τεχνη, ολα τα τραγουδια, πολεμοι, σκατα! Ολα ειναι εμπνευσμενα απο τα συναισθημα.
    Προτιμω να πεθανω εγω η ιδια απο το να μην με αφηνω να νιωσω.
    Το προβλημα δεν ειναι ο ερωτας και τα feelings το προβλημα ειναι οτι δεν μπορουν να κυριαρχησουν το συναισθημα τους και γινονται ερμαιο αυτου. Γινονται ολοι ξαφνικα χαζοι..........
    Σκλαβακια της "καυλας" σας.
    Οταν μαθετε (whomever it may concern) να ειστε κυριαρχοι του εαυτου σας ολα ειναι διαχειρισιμα.
    Κ οταν ο αλλος/η ειναι παπαρας... αντε γεια κ πρωταθλημα στον Πειραια.
    Next please.

     
     
  11. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Αυτό ξαναπέστο  
     
  12. London

    London New Member