Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Die you son of bitch! DIE!!!! (Σκοτώνοντας το συναισθημα μέρος α ')

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 4 Απριλίου 2019.

  1. tithon

    tithon Contributor

    άει μωρή.
     
  2. London

    London New Member

    i rest my case
     
  3. Sonam

    Sonam The most inflated egos are often the most fragile.

    Αν υπάρξει κάτι τέτοιο σημαίνει ότι παίχτηκε χημεία στον εγκέφαλο, δεν υπάρχει νόημα στο να κρύβουμε τα συναισθήματα μας, εγώ προσωπικά προτιμώ να ρισκάρω αν νιώσω κάτι τέτοιο και αν χάσω so be it.
     
  4. Lazycat

    Lazycat Αριστόγατα

    Συμφωνω ! Όσο πιο πολύ θέλω, τόσο μεγεθύνονται οι σαδιστικές μου επιθυμίες.Όσο πιο πολύ λαχταρω τόσο θέλω να καταβροχθίσω, να νυχιάσω, να δαγκώσω. Έτσι απογοήτευσα μερικούς βανίλα υποψήφιους ερωμένους.
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Συνήθως ερωτευόμαστε το άτομο στο οποίο προβάλουμε τις επιθυμίες μας και θεωρούμε, συνειδητά ή ασυνείδητα οτι είναι το καταλληλότερο για να τις υλοποιήσει.
    Οταν επιβεβαιώνεται η μαντεψιά ο έρωτας ανθεί και διαρκεί, διαφορετικά φυλλορροεί και μαραίνεται.
    Ισχύει και για βδσμ σχέσεις.
     
  6. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @sokolata με το παλιο ορθοδοξο πασοκ και εσυ ε ? !
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    νομίζω κι εγώ πως αυτή η καταναλωτική «μορφή έρωτα» προωθείται.
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ναι madame elfen... αλλά υπάρχουν και άλλοι που γουστάρουν να ερωτεύονται και να βασανίζονται μόνοι, κι όποιος τους δείξει οτι είναι κι αυτός ερωτευμένος μαζί τους, τρώνε την ξενέρα της ζωής τους. ένας εξ αυτών μου είχε πει κάποτε οτι, γι αυτόν, εκεί είναι το σημείο που τον διαχωρίζει απ' το βανιλόκοσμο.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αξιοπεριεργη απαντηση. Ελπιζω να εχει υποσταση.
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ο Έρωτας είναι μια κατάσταση, όπως είπε η αγαπημένη @lexy , μια διαλεκτική που πηγάζει ακριβώς από την ασυμμετρία στο Κ/Υ. Έτσι, εγώ δεν βλέπω πώς μπορεί να προχωρήσει το D/s χωρίς τον Έρωτα.
    Το πρόβλημα -κατα τη γνώμη μου- είναι ότι λέγοντας έρωτας συνήθως εννοούμε ένα άλλο κοκτέιλ επιθυμιών, αισθημάτων και συναισθημάτων που όντως μπλοκαρουν τη διαλεκτική αυτή.
    Κατανοητοί και δεκτοί οι φόβοι (και όχι μόνον), ποιος δεν τους έχει εξάλλου; Αλλά δεν είναι ο Έρωτας που σκοτώνει το D/s αλλά αυτοί  
     
  11. εάν κάποιος φοβάται τον έρωτα και τις συνέπειες του, φοβάται να ζήσει.
    Κι επειδή μας αρέσει η ζωή και στα ασχημά της , τις φρεσκοχωρισμένες τις παμε νατάσα, τους φρεσκοχωρισμένους βασίλη 
     
  12. Για να μάθουν από πρώτο χέρι ότι υπάρχουν και χειρότερα από τον χωρισμό