Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Die you son of bitch! DIE!!!! (Σκοτώνοντας το συναισθημα μέρος α ')

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 4 Απριλίου 2019.

  1. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Ε, χμ, δεν μπορώ να ερωτευτώ χωρίς να είμαι μονογαμική;
     
  2. subteo

    subteo Regular Member

    Ο Νιτσε ταυτιζει τον ερωτα με την αγαπη,δεν τα διαχωριζει σαν συναισθηματα.Εαν το καλοσκεφτητε αυτο το προτυπο με εναν τροπο πραγματωνεται μονο μεσα σε μια D/s σχεση οπου ο ενας κατεχει τον αλλον και διαλεγει τον ρολο του Κ και ο αλλος προσφερει σε βαρος του ((οφελος)) του χωρις να κατεχει και διαλεγει τον ρολο του υ.Πιστευω οτι μια D/s σχεση ειναι ποιο ειλικρινης απο μια vanilla σχεση οπου ο ερωτας ουσιαστικα τυφλωνει τα ατομα και μπερδευει το μυαλλο τους ταιζοντας τους ενα ελεινο παραμυθι.
     
  3. subteo

    subteo Regular Member

    Εγω να ρωτησω το αλλο.Μπορει καποιος να ερωτευτει και να απολαμβανει την πολυγαμια του/της ((συντροφου)) του/της?Μπορει να υπαρξει ερωτας χωρις εγωισμο η κτητικοτητα?
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Νατάσα;
    Εχω σε μποφίλιου έχω και σε θεοδωρίδου
    Βασίλη;
    Εχω σε παπακωσταντίνου, έχω σε καρρά, έχω και σε τερλέγκα

    Τι εννοείς τις φρεσκοχωρισμένες τις παμε νατάσα, τους φρεσκοχωρισμένους βασίλη Βίρνα; 
     
  5. London

    London New Member

    Το παραδειγμα το ειπα επειδη ειναι ζωα... δεν ειναι το μοναγαμικος ή οχι η ουσια του παραδειγματος... αν κ προσωπικα πιστευω πως οχι... ο καθε ενας λειτουργει διαφορετικα.
     
  6. Κρίμα που δε μπορώ να απαντήσω σε αυτό γιατί μόνο οι μυημένοι μπορούν να το αντιληφθούν. Και η μύηση είναι επίπονη , προυποθέτει μία καρδιά κομμάτια και αντοχές σε ποτό και σε χορό.
    αυτοί που άκουγαν ''πριν το τέλος'' και ''βικτώρια'' και εκρυβαν τα βουρκωμένα μάτια στα μακριά μαλλιά έχουν ήδη μυηθεί.
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντησες ,πάω στοίχημα πως κάτι άλλοι μυημένοι την αγάπη τους την κλαίνε στα μεθύσια...
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Η κατίσχυση δεν διαρκεί πολύ, όχι περισσότερο από ένα μπρα-ντε-φερ.
    Από καταβολής του είδους μας, οι άνθρωποι κατεσχυαν και κατισχυονταν για λόγους επιβίωσης, φόβου, δέους. Αυτός που εξασφάλιζε τους πόρους, που απέτρεπε τον εχθρό, που ήτανε πιο ρωμαλέος, που ζούσε από την μάχη με το θηρίο και γύριζε και έκανε γλαφυρές ή και διογκωμένες περιγραφές της μάχης, κατεσχυε των άλλων. Όταν όμως κάποιος άλλος ήταν ο πιο ρωμαλέος, έφερνε καλύτερους πόρους, σκότωνε πιο άγριο θεριό, έπαιρνε τη θέση του.
    Όπως λέει ο αγαπημένος @cadpmpc , έχουμε μικρή χρονικά παρουσία στη Γη, δεν έχουν προλάβει και πολλές αλλαγές να γίνουν. Για τα ίδια πράγματα πάνω κάτω κατισχύει και κατισχυεται κανείς.
    Η Κυριαρχία ωστόσο είναι μακρά διαδικασία και απαιτεί διαχείριση των κινήτρων για τα οποία ο υποταγμένος δεν θα θελήσει είτε να πάρει την θέση του Κυρίαρχου είτε να υποταχθεί σε κάποιον ισχυρότερο. Το πώς θα γίνει η μετάβαση είναι θέμα αρκετών παραγόντων μεταξύ άλλων χρονικών και τοπικών. Στα βδσμ-ικα στην Ελλάδα του 2019 το λέμε release.
    Κυρίαρχος άμα τη και εξαιτίας της εμφανίσεως είναι ένα εξαιρετικά σαγηνευτικό αφήγημα πλην όμως παραμυθία.
    Η Κυριαρχία επί μακρόν είναι ιστορική αλήθεια όμως  
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό λέγεται διακυβέρνηση.

    Θα μου πεις γιατί να μπει κάποιος στη φασαρία να Κυριαρχήσει αν δεν ενδιαφέρεται να κυβερνήσει;

    Υπάρχουν πολλές απαντήσεις, όπως πχ: Γιατί αρκείται στην πληρωμή του φόρου υποτέλειας και κατά τα άλλα τους αφήνει στην ησυχία τους παίρνοντας φυσικά τα μέτρα του (ο φόβος φυλάει τα έρμα κλπ)

    Βέβαια οι μετρ του είδους είναι αυτοί που κυριαρχούν χωρίς ο άλλος να έχει πάρει χαμπάρι ότι χορεύει στο ρυθμό κάποιου ταμπούρλου αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.
     
    Last edited: 6 Απριλίου 2019
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν ξέρω τι κάνει στους υπόλοιπους σαδιστές, τον υποφαινόμενο ο έρωτας δεν τον επηρεάζει.

    Τον επηρεάζει όμως η αγάπη.
     
  11. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    LOL!
     
  12. Το ζητούμενο είναι να μπορείς να κλάψεις για τον έρωτα όλοι οι τρόποι αποδεχτοι αλλά τα καψουροτραγουδα έχουν το know how