Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Die you son of bitch! DIE!!!! (Σκοτώνοντας το συναισθημα μέρος α ')

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 4 Απριλίου 2019.

  1. lotus

    lotus Silence

    Οι σκέψεις που φωλιάζουν στο υποσυνείδητο είναι αυτό που δημιουργεί το βραχυκύκλωμα στην σωστή έκφραση στην ουσία κι όχι τα αρχετυπικά (νομίζω δεν προλαβαίνει να φτάσει το μεγαλύτερο ποσοστό να ασχοληθεί με αυτά).
    Οι προσωπικές στρεβλωμένες σκέψεις (που πηγάζουν από την προσωπική αντίληψη, όπως κι αν έχει διαμορφωθεί αυτή) είναι που δημιουργούν τις αυταπάτες...
    Και υπάρχει τρόπος να "κοροϊδέψεις" το υποσυνείδητο και να μπορέσεις να λειτουργείς θετικά στο συνειδητό  
    Κι ο έρωτας όπως και οποιοδήποτε άλλο συναίσθημα πρέπει να εκφράζεται.
    Ας ξεκινήσουμε με το να έχουμε τη δύναμη να εκφραζόμαστε ειλικρινά (και στον ίδιο μας τον εαυτό) αρχικά και όλα τα άλλα έπονται
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Και αυτό ένα είδος διαχείρισης είναι. Χρηστή , αποτελεσματική ή μη, το έχει κρίνει κατά καιρούς η ιστορία.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    @jasmin sg αψοφη περιγραφη, χωρις περιττες λογοτεχνικες φαρφαλες και ταχαμου περισπουδαστο υφακι. Like  

    Ειδικα το σημειο "Υπάρχει και ο έρωτας ως μέθεξη που συντελείται ενίοτε ( όχι πάντα) κατά την ερωτική πράξη ως αλληλεπίδραση και επικοινωνία σώματος, πνεύματος και όλων των αισθήσεων . Έχει πολύ δυνατο αντίκτυπο , δημιουργεί συναισθήματα που μας συνοδεύουν και εκτος, αλλα στην πραγματικότητα γεννιέται και πεθαίνει κατά την διάρκεια της ερωτικής πράξης . " ομολογω οτι δεν το ειχα ξανασυναντησει.
    Με πηγε ενα βημα παραπερα. Ευχαριστω.
     
  4. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Καλή μου @margarita_nikolayevna : με εξαίρεση την ανωτέρω φράση, με την οποία διαφωνώ ακόμη και με τον αέρα που ανέπνεες όταν την έγραφες, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
    Πλην όμως, η φράση αυτή είναι και η πλέον κρίσιμη, καθώς παραμυθία είναι είτε το ότι κάποιος δύναται να "διαχειρισθεί" τον υποταγμένο άμα τη εμφανίση ισχυροτέρου Κ. ή ότι κάποιος είναι Κ. εάν απαιτείται διαχείριση και όχι επιβολή για να μην πάρει την θέση του ο υποταγμένος.
    Μιλώ δε ιστορικώς και βδσμικώς.
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Στο νήμα "Τι θα θέλατε οι Κ να είστε για τα Υ σας", θα απαντούσα "αυτός που φτιάχνει τους ορισμούς"  
    Από την εμπειρία μου, ο Κ που φτιάχνει τους ορισμούς έχει κερδίσει το παιχνίδι επί της αρχής και εξαρχής.
    Αν δεν, ή αν για κάποιο λόγο δεν εγκαθιδρυθουν αυτοί, ναι συμφωνούμε σε αυτό που λέτε  
     
  6. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Δεν αρκεί το like. Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο . Βουρλίστικα για το ότι δεν το έχω πει εγώ. Διόλου τυχαίο ότι είσαι από τα αγαπημένα μου καθάρματα.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και μετά σου λένε ότι δεν αγαπάνε εμάς τους μαθηματικούς.

    Εύγε για το αντιπαράδειγμα!

    Και στα σοβαρά τώρα κάπως έτσι το βλέπω κι εγώ, με την ασφάλεια και την αποστασιοποίηση, ωστόσο, του "έξω απ'το χορό"
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αυτο που εκτιμω σε σενα και σπανιοτατα εχω συναντησει, λες, ειμαι εξω αλλα το βλεπω ετσι και το (καταλαβαινω | κατανοω | συμμεριζομαι | ασπαζομαι | αποδεχομαι / δεν αποδεχομαι ) χωρις επικριση.

    Μακαρι να σε αντιγραφανε σε αυτο κι αλλοι / αλλες.
     
    Last edited: 9 Απριλίου 2019