Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Dildoes και άλλα συναφή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 13 Απριλίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Σε αυτό το νήμα θα ήθελα να πούμε τη γνώμη μας γενικά για την χρήση κάθε μορφής τεχνητού ομοιώματος πέους από γυναίκες.

    Τα χρησιμοποιείτε; Αυτόβουλα και για το κέφι σας; Κατόπιν εντολής Του; Για άλλους λόγους;

    Σας συγκινούν ως είδος ασχέτως συνειρμών με πέη; Θα φτιάχνατε συλλογή από ομοιώματα;

    Αν τα ξέρω καλά, σε γενικές γραμμές υπάρχουν τέσσερεις βασικές κατηγορίες:

    είναι τα dildoes που είναι ομοιώματα χωρίς μηχανισμό,

    είναι τα butt plugs που δεν είναι ακριβώς ομοιώματα αλλά ειδικά σχήματα για τεχνητή διείσδυση από πίσω,

    είναι τα strap - on που χρησιμοποιούν κυρίως γυναίκες για διείσδυση σε άντρα ή άλλη γυναίκα και

    είναι και οι δονητές, δηλαδή όλα τα παραπάνω αλλά με μηχανισμό (μπαταρίες).

    Κάποια εποχή τα τεχνητά ομοιώματα πέους είχαν περάσει και για μεταφεμινιστικά σύμβολα. Του τύπου "αμφισβητώ την έννοια της σεξουαλικής διείσδυσης αλλά δεν έχω και ανάγκη από άντρα, αγοράζω έναν δονητή και κάνω το κέφι μου όποτε θέλω".

    Προσωπικά αμφισβητώ ως και μηδενίζω αυτή την λογική. Πείτε με jurassic αν θέλετε, αλλά ο μόνος τρόπος που παραδέχομαι προσωπικά για μία γυναίκα που θέλει να νιώσει διείσδυση είναι να τα βρεί με κάποιον ή Κάποιον και να Του τη σηκώνει <συγνώμη για την έκφραση κοκκινίζω τώρα>. Όλα τ άλλα... δικαιολογίες.

    Αλλά καταλαβαίνω την χρήση τους. Για προετοιμασία, για πειθαρχία, για διάφορους λόγους. Απλά δεν θα το έκανα με δική μου πρωτοβουλία.

    ..............................................................................................................

    Το θέμα είναι ότι ο "κόσμος τα έχει τούμπανο κι εγώ κρυφό καμάρι". Τί εννοώ με αυτό:

    Μία φίλη μου είχε πάει υπηρεσιακό ταξίδι στο Λονδίνο. Εκεί, στη Regents street έχει ένα πολυκατάστημα με gothic χαρακτήρα, το Liberty. Στο τμήμα εσωρούχων λοιπόν του Liberty η φίλη μου ανακαλύπτει, σε κάτι υπέρκομψες προθήκες, κρυστάλλινα καλλιτεχνικά dildoes, αξιοπρόσεκτων αλλά όχι απαγορευτικών διαστάσεων. Αυτό που ήταν απαγορευτικό ήταν η τιμή τους. Από 400 λίρες, δηλ. 600 ευρώ, δηλ. διακόσιες χιλιάδες δραχμές παλιές κόστιζαν, αλλά ήταν κομψοτεχνήματα.

    Απορημένη, φωνάζει την νεαρή gothic πωλήτρια και την ρωτάει για ποιό λόγο ένα αξιοπρεπές μαγαζί μαγαρίζει το τμήμα εσωρούχων με πεϊκά ομοιώματα - όχι δεν εκφράστηκε τόσο φαιδρά αλλά αυτό ήταν το νόημα. Και αποκρίνεται η πωλήτρια: "Μαντάμ ξέρετε, πριν από κάτι δεκαετίες, όταν ένας άντρας ψώνιζε από την Jermyn street εδώ παρακάτω (ο δρόμος των αντρικών κοστουμιών και πουκαμίσων) και δαπανούσε ένα σεβαστό ποσό, του έστελναν τις αγορές του στο ξενοδοχείο του και για δώρο και μία γυναίκα για να κάνει το κέφι του εκείνο το απόγευμα. Και δεν έχετε εσείς το δικαίωμα, μαζί με το εσώρουχο να πάρετε κι ένα από τα ωραία μας dildoes να πάτε στο ξενοδοχείο σας να ξεχαρμανιάσετε λίγο;" - "Δηλαδή το θεωρείτε ευπρεπές εσείς αυτό;" - "Αφού το αγοράζετε το ντίλντο κυρία μου, κλεμμένο το έχετε, γιατί να μην είναι ευπρεπές;"... το εμπόριο πάνω απ όλα.

    Το απόγευμα η φίλη μου μιλούσε στο τηλέφωνο με την κατά 15ετία μεγαλύτερή της επικεφαλής του πρότζεκτ (σε σχέση με το υπηρεσιακό ταξίδι όχι τα ντίλντο το πρότζεκτ).
    "Το και το" της λέει, "αυτό είδα στο Λίμπερτυ και αυτά μου είπαν"
    -"Πώς κάνεις έτσι και τί σε νοιάζει, αν δε θες δεν αγοράζεις"
    -"Με νοιάζει γιατί οι σχέσεις έχουν πάει στο βρόντο αν πιά πουλάνε τέτοια είδη και στα πολυκαταστήματα"
    -"Μόνο αν είσαι άχρηστη μπερδεύεις σχέσεις με ντίλντο, μη σκοτίζεσαι"
    -"Αυτές που δίνουν 600 ευρώ για ένα ντίλντο, κάτι πρέπει να έχουν κάνει σωστά για να μπορούν να διαθέσουν αυτά τα χρήματα"
    -"Κοίτα παιδί μου, το μαγαζί αυτό απευθύνεται κυρίως σε Άγγλους και όχι σε τουρίστες. Αυτοί μπορεί να τα αγοράζουν αυτά για το σαλόνι τους και να έχουν και κανένα ριχτάρι να βάζουν από πάνω όταν τους επισκέπτονται τίποτα μυστήριοι. Εσένα να μη σε νοιάζει. Αν θες να πάρεις ντίλντο πάρε, αλλά όχι από κρύσταλλο γιατί θα κουράζεσαι να το πλένεις, μπορεί να σπάσει οπότε θα πάνε χαμένα τόσα λεφτά και κυρίως θα είναι κρύο όταν θα το χώνεις μέσα σου και θα σε ξενερώνει αυτό. Πάρε καλύτερα κανένα από σιλικόνη να κάνεις τη δουλειά σου."
     
    Last edited by a moderator: 14 Ιανουαρίου 2007
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    σε καποια επεισοδια της ξενης σειρας "sex and the city" (την οποια θεωρω και κορυφαια) αυτο που για τις 3 φιλες ειναι ενα must μιας αυστηρα προσωπικης χαλαρωσης που καθε γυναικα δικαιουται , καταληγει για την τεταρτη φιλη να γινει ενας εθισμος σε βαρος της κοινωνικης της ζωης . Ομως εκτος απο αυτο το περιστατικο του εθισμου (τελικα το αποβαλει με την επιμονη των φιλεναδων) δεν ειναι η μονη αναφορα . Σε καποιο αλλο επεισοδιο υπαρχει μια εξυπνη και ολοκληρωμενη ανταλαγη αποψεων αναμεσα σε μια απο τις φιλες και την συντηριτικη καθαριστρια (η οποια ενιοτε περνει μονη της τον ρολο της μητερας) οταν η τελευταια ανακαλυπτει ενα δονητη στο κομοδινο της κοπελας .. τον οποιο μαλιστα το αντικαθιστα με ενα αγαλματιδιο της Παναγιας .... .Τελικα πειθεται οτι υπερβαινει των καθηκοντων της και ξαναφερνει τα πραγματα στην αρχικη τους θεση .. προστιθοντας ωστοσο και μερικα προφυλακτικα ωστε να μεινει αυτη η "σχεση" εφημερη .Η παραγωγος και πρωταγιστης της σειρας Σαρα Τζεσικα Παρκερ , εξυπνα αφηνει την ζυγαρια να γειρει υπερ του δικαιωματος της γυναικας να κραταει κατα καποιο τροπο τον ελεγχο των επιθυμιων της , χωρις να χρειαζεται να απολογηθει για την ηθικη της , διαχωριζοντας τις αληθινες αξιες μιας γυναικας απο το "ανηθικο στιγμα" της ληψης ικανοποιησης απο κατι που δεν ειναι αντρας .....
     
  3. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Είχα δει σε ένα Insx βιντεάκι ενα dildo το οποίο είχε ένα pump το οποίο εξφενδονιζε ενα υγρό που έμοιαζε με σπερμα.... Θα ηταν μια πολυ καλή ιδεα κατι τετοιο, και μαλιστα να σου δινουν και σκονη την οποια αν ανακατεψεις με νερό να δημιουργεί τεχνητό σπέρμα. Ακόμη καλύτερα να έχει και original semen taste!!!! Φανταστείτε [προς τις Dommes] να το χρησιμοποιείτε αυτό στο σκλάβο σας.
     
  4. Photographer

    Photographer Regular Member

    Δημοπρασία

    Κυρίες και κύριοι απόψε στην Γκαλερί Σκουπιδάκη δημοπρατούμε ένα μοναδικό κομμάτι απαράμιλης τέχνης.
    Πρόκειτε για ένα κρυστάλλινο ομοίωμα πέους απο διάφανο καθαρό κρύσταλλο ζβαρόφσκι πιστό αντίγραφο του πραγματικού!
    Προσέξτε κυρίες και κύριοι την δουλειά που έχει γίνει απο την γλύπτρια, προσέξτε την λεπτομέρεια.
    Ω μα πρόκειτε πραγματικά για ένα καταπληκτικό κομμάτι.
    Το κρυστάλλινο αυτό ομοίωμα είναι δουλεμένο στο χέρι, με πολύ μεγάλο ταλέντο και εμπειρία που οδήγησε στο εκπληκτικό αυτό αποτέλεσμα, δίνοντας σε σας την ευχαρίστηση της απόκτησης του απαράμιλλου αυτού έργου.
    Το ζηλευτό αυτό κομμάτι είναι κατάλληλο για να κοσμήσει το χώρο σας ή σαν λατρευτικό είδωλο ή ακόμα σαν ένα αντικείμενο απόλαυστικού εσωτερικού μασάζ.
    Μπορείτε να το αποκτήσετε στην μοναδική αυτή προσφορά με τιμή εκκίνησης 999 ευρώ στη σκαλιστή ξύλινη θήκη του με επένδυση απο κόκκινο βελούδο, με πιστοποιητικό γνησιότητας. Ένα πραγματικό κόσμημα κυρίες και κύριοι!

    ...

    Και έχουμε ήδη την πρώτη μας προσφορά κυρίες και κύριοι στο βάθος βλέπω ένα χέρι έχει υψώσει το μεσαίο δάκτυλο...  
    εεε τι! Το μεσαίο δάκτυλο;!  
     
  5. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Η χρήση ερωτικών βοηθημάτων είτε για την ατομική είτε ακόμα και για την ομαδική ευχαρίστηση δεν είναι παρά καλοδεχούμενη.
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Εγώ ποτέ δεν θα αγόραζα ένα για μένα, έχω όμως διαφορετικά για τους σκλάβους μου ¨)
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Γενικά έχω βίτσιο με toys. Το όνειρο μου κάποια στιγμή να έχω ένα δωμάτιο με διάφορα παιγνιδάκια μέσα.
    Έχω διάφορα είδη ομοιωμάτων, σιλικονης και πλαστικά, με μηχανισμούς και όχι, διπλούς και μονούς κ.τ.λ.
    Η λογική άμα θέλει μια γυναίκα να νιώσει διείσδυση, ας βρει ένα άντρα προσωπικά δεν με βρίσκει σύμφωνη.

    Μπορεί να μην θέλω άντρα, μπορεί απλά να κάνω το κέφι μου, να απολαμβάνω οτιδήποτε μπορεί να μου προσφέρει ηδονή. Άλλο αν απολαμβάνω περισσότερο την κλιτορίδα μου από τον κόλπο μου. Για μένα το να χαϊδεύομαι δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την επιθυμία να συνευρεθώ με άντρα. Είναι μια ξεχωριστή εντελώς ερωτική έκφραση, την οποία απολαμβάνω ακόμη κι όταν σεξουαλικά είμαι χορτασμένο από άντρα.
    Τώρα που ανήκω Στον Κύριο Electro-pain, οτιδήποτε αφορά την σεξουαλικότητα μου και την έκφραση της, πρέπει να περάσει από δική Του έγκριση, έτσι για οποιοδήποτε παιγνίδι με τον εαυτό μου ικετεύω για άδεια.
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Σου εύχομαι από καρδιάς να αποκτήσεις τον σχετικό χώρο lara[E-p] και μάλιστα βρίσκω πολύ καλή την ιδέα σου για ένα τέτοιο play room αφιερωμένο στον αισθησιασμό μας γενικότερα   Αρκεί να έχουμε τη δυνατότητα καθώς και τη συναίνεσή Τους βέβαια...

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια γνωρίζει για επαναφορτιζόμενους δονητές, αξίζουν τα επιπλέον χρήματα που κοστίζουν ή δε βαριέσαι, ας είναι και με μπαταρία;
     
  9. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Oι επαναφορτιζόμενοι έχουν το πλεονέκτημα της φορητότητας, και δεν εξαρτάσαι από καλώδια την στιγμή της χρήσης τους. Αλλά η δόνησή τους είναι σαφώς μικρότερη καικυρίως όταν οι μπαταρίες εξαντλούνται!
     
  10. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Το strap-on είναι μία από τις μεγαλύτερες εφευρέσεις για το D/s.
    Απελευθερώνει τη Γυναίκα ίσως περισσότερο απ'ότι το μαστίγιο,λόγω των κοινωνικών και ψυχολογικών συνεπειών του strap-on play.
    Η Γυναίκα γίνεται αυτή πού κατέχει το "σύμβολο της ανδρικής υπεροχής",και γίνεται "δότης" ενώ ο άνδρας γίνεται ο "αποδέκτης".
    Το strap-on play είναι σεξ των ψυχών και ενώ μπορεί να προκαλέσει καθόλου,μικρό η μεγάλο ερεθισμό στο σώμα της Γυναίκας, σίγουρα προκαλεί μεγάλη ψυχική διέγερση και ικακανοποίηση, λόγω της απίστευτης "ανταλλαγής εξουσίας" που δημιουργείται.
    Το strap-on play αφαιρεί από τον άνδρα την αρρενωπότητα και τούς "μάγκικους" τρόπους του και συνήθως τον κάνει να θέλει να παραδώσει τη δύναμη και την θέλησή του στον "θηλυκό επιδρομέα"του.
    Η Γυναίκα αισθάνεται οτι δεν υπάρχει αντίσταση και οτι ο άνδρας "λιώνει" από υποταγή.Ο άνδρας που υποτάσσεται σ'αυτή τη δραστηριότητα,δύσκολα συμπεριφέρεται με "μαγκιά" στην Κυρία του.
    To strap-on play δεν έχει σε τίποτα να κάνει με ομοφυλοφιλία η με επιθυμία της Γυναίκας να γίνει άνδρας. Ο ερεθισμός είναι καθαρά ψυχολογικός και προκαλεί και στους δύο σημαντικότατη "ανταλλαγή εξουσίας".
    Για τον άνδρα, το strap-on play είναι ένας συνδυασμός σεξουαλικής διέγερσης,δυσφορίας και ταπείνωσης.Ξέρει οτι αυτό στο οποίο έδινε τόση αξία (το πέος του ), δεν είναι πλέον το εργαλείο για να κατακτήσει τη Γυναίκα αλλά,του "αφαιρέθηκε" από τη Γυναίκα η οποία το χρησιμοποιεί "εις βάρος του".
    Γι'αυτούς που σίγουρα θα μιλήσουν αρνητικά για τη χρήση strap-on από Γυναίκα σε άνδρα,τονίζω οτι δεν έχει να κάνει τόσο με τη σεξουαλική όσο με την Ψυχολογική Κυριαρχία
     
    Last edited: 12 Ιανουαρίου 2007
  11. phosebound

    phosebound New Member

    Το butt plug θα λεγα οτι ειναι το αγαπημενο μου εργαλειακι μετα το ball gag ( ασχετο με το θεμα εδω)
    Παντα οποτε της το φοραω το συνδιαζω με ενα χοντρο καλσον για να μη βγαινει.
    Τα υπολοιπα που αναφερονται σε αυτο το θεμα δεν τα εχω δοκιμασει ακομα.
    θα δειξει!
     
  12. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Dildoes και άλλα συναφή

    Συμφωνω μαζι σου 'lara[E-p]
    Στο μυαλο πολλων, η χρηση του δονητη ειναι -εντελως εσφαλμενα- συνδεδεμενη με την αγαμια! Τα dildoes, οι δονητες και τα διαφορα sex toys ειναι ενα φετιχ για μενα, μ'αρεσουν , τα θελω ολα, οσο πιο ομορφα και designατα ειναι τοσο πιο πολυ με φτιαχνουν. Βιτσια ειναι αυτα, σε αλλους αρεσουν σε αλλους παλι οχι, ειχα καποτε ενα γκομενο που δεν τα γουσταρε καθολου, ετσι και εγω επαιζα μονη μου μες στο σαλονι μου   Δεν ειμαι καθολου στερημενη απο sex κι ουτε προτιμω το δονητη απο το real thing, eeee xxmmm... ενταξει τωρα αν μου τυχει και καμια μικροτερη και απο το μινι μπλε λαγουδακι μου, ε ναι θα προτιμησω τον rabbitron 5 ασυζητητι!