Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Dildoes και άλλα συναφή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 13 Απριλίου 2006.

  1. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Re: Απάντηση: Dildoes και άλλα συναφή

    Ποιός την αποκλείει;;;
    Βέβαια, χρειάζεται να προηγηθεί "διεύρυνση των οριζόντων" για να επιτύχεις ένα τόσο "μεγαλόπνοο" σχέδιο  
     
  2. slaveboy`81

    slaveboy`81 Regular Member

    Τα dildoes είναι για μένα τα πιο ερωτικά εργαλεία μετά τα μαστίγια... Ειδικά σε μορφές τάπας, τα θεωρώ και αυτά dildoes, συνδυάζουν την ξεφτίλα και την υποταγή Στον/ην Αφέντη/ντρα με τη διακριτικότητα. Eπίσης αρκετά εξευτελιστικό είναι αν να βάζουν το σκλάβο να χώνει τον δονητή μόνος του... Το real vs dildoes όμως δεν μπορεί να αποτελέσει ολοκληρωμένο δίλημμα αν και είναι πιο βασανιστικό για το σκλάβο η τη σκλάβα να αντικαθίσταται το real me dildoes...
     
  3. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Dildoes και άλλα συναφή

    Η ταυτοχρονη χρηση τους η εναλλαξ ειναι το ιδανικο, τωρα αν πρεπει να τεθει ενα διλλημα εξαρταται απο το real thing...
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Dildoes και άλλα συναφή

    @L_Strike: όχι ιδιαίτερα μεγαλόπνοο, μπορείς να ξεκινήσεις με du balls (με ή χωρίς δόνηση) στην μία τρύπα και ταυτόχρονη διείσδηση από την άλλη.

    Δεν είναι απαραίτητο να έχει φορέσει τα balls επί τούτου  
     
  5. sexyboy

    sexyboy New Member

    Αγαπητε MasterJP τι είναι τα du balls? αν και μου εχουν σκισει πολεσ φορες το κολαρακι με τεραστια strap-on νοιωθω πως κατι εχω χασει γιατι για εμενα μετα το strap-on και το butt plug το χαος!!!
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Γνωστές και ως κινέζικες μπάλλες sexyboy, φοριούνται συνήθως στο μουνί αλλα τίποτε (ή σχεδόν τίποτε) δεν εμποδίζει την χρήση τους και από τον κώλο. Πρόκειται για ένα "κομπολόϊ" από μπίλλιες, που κάθε μια είναι δύο ή μια μέσα στην άλλη. Η εξωτερική μπορεί να έχει λεία ή αδρή υφή, λιγώτερο ή περισσότερο σκληρή, εμω ή εσωτερική είναι μεταλική και βαρειά μέ ή χωρίς δόνηση.

    Ο σκοπός τους είναι να κινούνται παλινδρομικά στο εσωτερικό της κοιλότητας που έχουν τοποθετήθει. Στην περίπτωση της γυναίκας προσφέρουν ιδιαίτερες αισθησεις (περι όρεξεως κλπ φυσικά) και στους δύο όταν καταλαμβάνουν την μία κοιλότητα και χρησιμοποιείται η άλλη με .. "παραδοσιακό" τρόπο.

    Δεν ξέρω τί αποτέλεμα θα είχαν σε αρσενικό, ίσως να είναι προτιμώτερη η χρήση ενός butt plug με δόνηση και κατάληλο σχήμα για τον ερεθισμό του προστάτη.
     
  7. sexyboy

    sexyboy New Member

    Δεν εχω δοκιμασει ποτε κατι τετοιο για να ειμαι ειλικρινης.... το butt plug me δονηση η χωρις βοηθα ιδιαιτερα στον ερεθισμο του προστατη αλλα καθε φορα θες και μεγαλυτερο!!!!

    Το strap-on και το αληθινο εργαλειο βεβαι εχει το καλο οτι αν κανεις ξερει να το χειριζετε μπορει να κανει τον αντρα να χυσει αμετρητες φορες χωρις καν να του σηκωθει!!!

    Βεβαια το να βρεθει καποια/ καπιος που το χειριζετε σωστα ειναι σαν να ψαχνεις ψυλους στα αχυρα!
     
  8. subfantasies

    subfantasies New Member

    για να υπάρχουν σχεδόν απ την εμφάνιση της ανθρωπότητας, μάλλον χρήσιμα είναι    
     
  9. dominastella

    dominastella Regular Member

    τι το δισκολο να τα χειριζεσαι σοστα απλα ειναι το βαζεισ μεσα και το μπαινοβγαζεισ φησικα ο αντρα νχινει τελοια ετσι
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Dildoes και άλλα συναφή

    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί, εάν μιλάμε γιά τον ερεθισμό του προστάτη και όχι τον εγκεφαλικό ερεθισμό από την αίσθηση ότι σε γαμάνε (και δη σε ξεσκίζουν), "κάθε φορά θες και μεγαλύτερο";

    Ναι, τον "άντρα"... Και προ πάντων, το "αληθινό εργαλείο"...

    Κατά τ' άλλα: "Orientation: Straight"...  



    Καλά, αλλά γιατί "νχινει";

    Μάλλον επειδή τραβάει κι ένα κάποιο ζόρι, ε; "Ννχχχ... Νννννχχχχ..."... Σα να κοντεύουν να του πεταχτούν τα μάτια έξω...
     
    Last edited: 31 Αυγούστου 2008
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor



    Χνινει ποταμους στριχνίνη!!!!!!!! 
     
  12. Don_giorgio

    Don_giorgio Regular Member

    Re: Απάντηση: Dildoes και άλλα συναφή

    Έχω μια φίλη που τους κάνει συλλογή...
    Μέχρι στιγμής έχει μαζέψει 32 dildoes/δονητές/μπάλλες κτλ.

    Θα τη ρωτήσω... και θα σας πώ...