Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Dom me damn it

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 12 Φεβρουαρίου 2020.

  1. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Αγαπητή @iolanda και γνωρίζω πάρα πολύ καλά την αίσθηση στην οποία αναφέρεστε, όπως και να τη λένε, και δεν αμφιβάλλω για τα υπόλοιπα που σκιτσάρατε, ότι μπορεί να συμβούν. Εμένα δεν μου έχουν συμβεί αλλά καταλαβαίνω. Όλο κι όλο που σας είπα είναι να δείτε και αυτές τις οπτικές που σας προσέφερα. Αν δεν σας είναι άνετες, αν δεν είναι στις προτεραιότητές σας, από μένα καμία αντίρρηση.

    Προτείνω ακόμα, για όποιαν μπορεί να ενδιαφέρεται, να μάθει να ακούει πραγματικά τον σκοπό που παίζει ο Κ που την έχει κοντά του και να χορεύει σε αυτόν τον σκοπό, όχι σε κάποιον άλλο που ίσως νομίζει ότι μπορεί να είναι. Μιλώντας γενικά, πάντα και χωρίς πρόθεση, καμία μα καμία, να ενοχλήσω κανέναν.

    Την καλημέρα μου  
     
  2. iolanda

    iolanda Contributor

    @gaby_m δεν αμφισβήτησα τη γνώση σας ή των άλλων περί της αισθήσεως, απλά δεν ήμουν σίγουρη αν εγώ το μεταδιδω με τρόπο κατανοητό.
    Φυσικά και εξετάζω όλες τις οπτικές, έχει περάσει καιρός και νιώθω πλέον άνετα να το κάνω.
    Ευχαριστώ και πάλι  
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αντλώντας από την δική μου εμπειρία, θα έλεγα πως αυτή η "βύθιση" είναι το τρανς, δηλαδή μια κατάσταση συνείδησης.
    Το έχω βιώσει ως ένα τούνελ, με διάφανα τοιχώματα μεν, ωστόσο, ο κόσμος γύρω φαίνεται να γυρνάει σε άλλη ταχύτητα από μένα που είμαι μέσα στο τούνελ, με αποτέλεσμα η εικόνα του να μοιάζει με ένα πολύ γρήγορο lapse time movie, παντελώς ασυγχρόνιστο με μένα.
    Όποιο ερέθισμα έρχεται απ' έξω είναι πολύ δύσκολο να γίνει αντιληπτό σαν οτιδήποτε άλλο από θόρυβος.
    Για αυτό και μπορεί να γίνει πολύ έντονο το αίσθημα μοναξιάς μέσα στο τρανς και πολύ δύσκολο να βγει κάποιος μόνος του από εκεί.
    Στο "καλό τρανς", μέσα στο τούνελ υπάρχει ένας ορίζοντας, ένα σημείο αναφοράς και αυτό είναι βέβαια ο Κ. Οπότε η πορεία, αν και όχι προδιαγεγραμμένη, είναι καναλιζαρισμένη.
    Και το τρανς βιώνεται σαν κάτι απολαυστικό. Αλλιώς γίνεται δίνη και προκαλεί ίλιγγο, αίσθημα πανικού και ασφυξίας.
    Δεν μιλάμε πια για αυτοπαραμύθιασμα, αυτό είναι μόνον στην είσοδο του τούνελ. Μιλάμε για άλλη κατάσταση συνείδησης.

    Προσωπικά έχω γνωρίσει ελάχιστους Κ που όντως μπορούν να χειριστούν το τρανς. Είναι εξαιρετικά δύσκολο μιας και είναι μια altered κατάσταση συνείδησης και το να βγουν side effects είναι πολύ πιθανό.
    Δεν υπάρχει - για μένα- όμως "νιπτω τας χείρας" άπαξ και μπήκες σε τέτοια αλληλεπίδραση.
    Οφείλει, ακόμη και αν δεν τα καταφέρει να το χειριστεί, να έχει συνεχή και πλήρη εποπτεία (εκεί κολλάει ο αναστοχασμός που ανέφερα σε άλλο νήμα) ώστε αν μη τι άλλο να το σπάσει όσο πιο έγκαιρα γίνεται.
    Προσωπικά γνωρίζω μόνον ένα τρόπο που μπορεί να σταματήσει το τρανς αλλά μπορώ να σκεφτώ 2-3 μέλη του φόρουμ που είμαι σίγουρη ότι ξέρουν περισσότερους και πιο αποτελεσματικούς  
     
  4. iolanda

    iolanda Contributor

    Δεν το είχα σκεφτεί σαν τρανς, χρήσιμο τελικά να μοιράζεσαι την εμπειρία σου.
    Πλησίασες πάρα πολύ @margarita_nikolayevna
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αν μια υποτακτική μέσα σε ένα χρόνο ζητήσει αποδέσμευση από τρείς Κυριάρχους κάνεις τους δεν την έβαλε σε sub (αυτό που η @iolanda αποκαλεί slave) mode εσκεμμένα και εν γνώσει του.

    Σημ.:
    Άλλο το submode και άλλο το subspace.
     
  6. iolanda

    iolanda Contributor

    Έχμ.... βασικά μια υποτακτική που έχει αλλάξει 3 κυρίαρχους σε έναν χρόνο , αμφιβάλλω αν μπήκε σε οποιοδήποτε mode.
     
  7. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ποιος είναι αυτός;
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    To σοκ.
     
  9. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Ή πιο ανωδυνα να το αποδεχτεις... οπως προειπες ειναι δυσκολο καποιος να βγει απο αυτο μονος του. Η δικη μου ερμηνεια το κανει δυσκολο ειτε επειδη η υ αρνειται οτι βρισκεται εκει ( πεισμα, εγωισμος, δεν μπορει να συμβει σε μενα) ειτε επειδη πολεμαει πολυ να βγει ωστε να επιστρεψει στην "κανονικοτητα" (σε μια πιο φυσιολογικη ζωη για τους εξω)
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Τι να αποδεχτείς;
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο ήχος ενός μηνύματος  
     
  12. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Πες μια πιθανη αιτία που θα προκαλουσε σοκ?