Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

DOMINA ή ΧΥΛΟΠΙΤΤΑ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Yiannis, στις 2 Οκτωβρίου 2006.

  1. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: DOMINA ή ΧΥΛΟΠΙΤΤΑ?

    Βασικά, εμένα μου άρεσε το σχόλιό σου, το βρήκα ευφυές... αν και περιέχει το κλασσικό γνωσιακό λάθος της γενίκευσης, δε με ενόχλησε λόγω της έξυπνης διατύπωσης  
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    χαιρομαι που "ειδες" αυτο που εγραψα ... αλωστε οι καλες ή κακες επιλογες σας ,ειμαστε εμεις .. προκειται για εναν ευθυμο καμουφλαρισμενο αυτοσαρκασμο ...
     
  3. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: DOMINA ή ΧΥΛΟΠΙΤΤΑ?

    Oxι βέβαια. Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα αν και εγώ οταν εγραφα αυτό το μήνυμα
    φανταζόμουν ολες πανω απο 50.

    Εγω τουλαχίστον ειμαι σταθερός στην προτίμηση της ηλικιας από τα 15 μου.
    Τοτε στο σχολείο μου άρεσαν οι καθηγήτριες μου
    (Ειδικα μια πολυ αυστήρη σεξυ γυναίκα με μακρια καστανά μαλλια, ανοιχτοχρωμα
    ματια και υπεροχα πόδια που επαιζε με τις γόβες της κατω απο το θρανιο και
    δεν μπορούσα να αποδώσω στα διαγωνίσματα. Και το έκανε αυτό επίτηδες πάντα στα διαγωνίσματα !!! )

    Οταν ειμουν λοιπόν 15 μου αρεσαν οι 18αρες-28αρες. Οταν εγινα 18, μου αρεσαν
    οι 18-28αρες. Οταν εγινα 25 μου αρεσαν οι 18-28. Και τώρα που εγινα 31 μου
    αρεσουν οι 18-28 !!!

    Βεβαια δεν ζητάω ταύτοτητα. Αν κάποια μοιαζει σε αυτό το όριο και 80 χρονών να ειναι
    δεν με νοιάζει. Ολες οι γυναίκες δεν γερνάνε με την ίδια ταχύτητα. Υπάρχουν αρκετοί
    τρόποι επιβράδυνσης των γερατιών.

    O καλύτερος τρόπος αντι-γήρανσης περιγράφεται στο www.fitover40.com
    Πηγαίνετε εκεί να δείτε μια 77χρονη που μοιάζει με 35χρόνη.

    Οι πλαστικές και τα make-up απλά καμουφλάρουν. Ειναι σοβάδες που κρύβουν την
    σάπια οικοδομή. Ο μοναδικός τρόπος να διατηρηθείς νεος για αρκετα μεγαλο διάστημα
    είναι συχνή ασκηση βρέξει-χιονίσει και υγειηνή διατροφή.

    Τον θάννατο βεβαια κανεις δεν τον γλιτώνει.. Τουλαχιστον ομως να κερδίσετε μια
    πίστωση χρόνου.

    Αυτά
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: DOMINA ή ΧΥΛΟΠΙΤΤΑ?

    Η αγωνία για τις γραμμώσεις μπορεί να έχει πολλά κοινά με τη φαινομενικά αντίθετη επιρρέπεια στις καταχρήσεις.

    Μα τι λέω πάλι ο επιρρεπής νευρωτικός!
     
    Last edited: 6 Οκτωβρίου 2006
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Η γυναίκες των καπηλειών και των κακόφημων χαμαιτυπείων , θα σε έχουν σημαδέψει πολύ Κύριε G με την λάγνα και ηδονική τους γράμωση  
     
  6. female

    female Contributor



    Μια και η συζήτηση περί ηλικίας, είναι πολλά που δεν πολυαναφέρονται γιατί είναι ταμπού ή μας πληγώνουν. Το γεγονός είναι οτι κάθε ηλικία έχει και τα καλά της.

    Η τάση του άντρα για νέες γυναίκες είναι φυσική και ενστικτώδης, μια και όσο και να μην υπάρχει στο συνειδητό,(ακόμα κι αν δεν έχει καμία διάθεση να κάνει παιδιά στην παρούσα ή σε καμία απολύτως φάση της ζωής του) αναζητά κατά βάθος γυναίκες γονιμοποιήσιμες, άρα νέες.

    Η νεότητα, όμως Yiannis, εκτός από κατάσταση σώματος είναι και κατάσταση μυαλού και ψυχής. Αναμφίβολα είσαι κυρίαρχα οπτικός τύπος. Συνήθως το αντίθετο είναι έκπληξη.

     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Η τάση του άντρα για νέες γυναίκες είναι φυσική και ενστικτώδης

    δεν θα συμφωνησω με αυτο .... προσωπικα θεωρω οτι η γοητεια ειναι ενα χαρισμα που περιφρονει τον χρονο .. λογο του χομπυ που κανω , βρισκομαι συχνα αναμεσα σε νεαρες κοπελες (φοιτητριες) και ακουω τις συζητησεις τους , παρα το οτι ειναι πολυ ποιο προχωριμενες απο τις τοτε αντιστοιχες δικες μας , ωστοσο η ελειψη πειρας με κανει να χαμογελω μεσα στο μυαλο μου και να σκεφτομαι "αααχ ... θα μαθεις και εσυ με τον καιρο ..."
    Οταν κοιτω μια κοπελα στα 20-22 , αναποφευκτα βλεπω τα δικα μου 20-22 ... και αν εχεις ζησει ομορφα , αφηνεις και τον αλλο ανεγκιχτο γιατι θες να το ζησει και εκεινος , το ερωτικο στοιχειο ανταλασει την θεση του με την προστασια ...
    Σιγουρα υπαρχει η προκληση των πολυ σεξυ ρουχων που φοραν σημερα πολλες κοπελες ... ενας ωριμος και εμπειρος ομως αντρας γνωριζει πολυ καλα οτι χρειαζεται κατι περισσοτερο απο αυτο και προσπερναει την εικονα .....
    Και τελος ουε και αλιμονο μου αν η αυτοεπιβαιβεωση μου κρεμοτανε απο το μινι μιας εικοσαχρονης .....
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    Εγώ πάντως ευγνωμονώ τον Οιδίποδα για το εύρος των επιλογών.
     
  9. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: DOMINA ή ΧΥΛΟΠΙΤΤΑ?

    Στο παραπάνω συμφωνώ και επαυξάνω.


    Και σε αυτό συμφωνω αλλα δεν ξέρω αν αυτος ειναι ο πραγματικός λογος για τον
    οποίο συμβαίνει ή αν υπαρχουν και πολλοι αλλοι παραγοντες που συντελούν σε
    αυτό... Ομως απο την αλλη πως εξηγείται το γεγονος πως όταν ενας αντρας βρεί
    την "σωστή" γυναίκα δεν εχει καμια διάθεση για περαιτέρω ψάξιμο συντρόφου ?

    Και σε αυτό συμφωνώ. Οντως ειναι κατάσταση μυαλού, ενεργητικότητας , δυναμισμού
    και διάθεσης. Αλλα οπως ειπες εχω μαθει δεν ξερω πως, να βασίζομαι πολύ στην
    όραση μου και να κοιταω τους παντες ΑΚΡΩΣ επιφανειακά μεχρι να γνωρίσω αυτό το
    κάτι που θα με μαγνητίσει και θα με κανει να χασω το μυαλο μου και να μην
    βλέπω τιποτα (αυτο που λενε πως ο ερωτας ειναι τυφλος).

    Μια φορα οταν ειμουν 18 ετων τα ειχα ΟΛΑ. Την τελεια γυναικα. Πανεμορφη, πλουσια
    μου εκανε ολα τα χατηρια διαρκως και ακομα περισσότερα. Ικανοποιούσε όλες μου
    τις διαστροφές χωρίς να της αρέσουν εκείνης καθόλου και όμως το εκανε !!!!
    Ποια γυναικα θα μπορούσε να φτάσει τόσο μακρια ?? Πραγματικα με αγαπούσε.
    Εγω ο μικρός ανωρίμος αρχιμαλακας και ενώ δεν μου έλειπε τίποτα,
    δεν ξερω γιατι το εκανα και την χωρισα 4 φορες μετα τον τριτο χρόνο της σχέσης μας!!!
    Οταν εκλαιγε την λυπομουν και τα ξαναφτιάγναμε ..μεχρι που στο τελος εσπασε κατι
    στην ψυχολογια της, κουραστηκε,απογοητεύτηκε ...και ωρίμασε?
    Ετσι μετα την τελευταια φορα που χωρίσαμε δεν ηθελε (με το δικιο της) να τα ξαναφτιάξουμε. ...
    Αυτο ηταν και το μεγαλύτερο μάθημα στην ζωή μου και η τιμωρία για την αλόγιστη
    απληστία μου. Θελω να πιστευω πως εμαθα το μαθημα μου αλλα απο την αλλη
    εχω καποιες ανασφάλειες αν θα επαναλαμβανα το ίδιο λάθος.

    Παντως πιστεύω πως τωρα ειμαι λιγοτερο επιφανειακός και περισσότερο εγκεφαλικός
    στις επιλογές μου.
    Ετσι λοιπόν απο την μία ο χρόνος σε κάνει σοφότερο, απο την αλλη ομως μεχρι
    να φτάσεις την σοφία και την γνώση που θες, εχεις γινει χούφταλο....

    Μπρος γκρεμός και πίσω ρεμα.
     
  10. mlevadia

    mlevadia New Member

    Πάντα οι ατάκες σου δεν αφήνουν περιθώρια αντίδρασης lilithOnTop
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: DOMINA ή ΧΥΛΟΠΙΤΤΑ?