Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

drugs & bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος jimboy, στις 19 Νοεμβρίου 2008.

  1. jimboy

    jimboy Regular Member

    απο μικρος είχα συνδιασει μεσ το μυαλο μου τις σεξουαλικες επαφες που ξεπερνουν τα "φυσιολογικα" με την χρηση ουσιων που διεγειρουν τις αισθησεις-γιατι δε ξερω ισως και ναχα δει καποια ταινια ή ισως απλα γιατι και οι ουσιες ειναι κατι ακραιο.καμια ιδεα-γνωμη-αποψη?
     
  2. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Ασχολούμαι με το bdsm εδώ και 17 χρόνια κοντά και δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα, για την ακρίβεια δεν πίνω καν αλκοολούχα (όχι δεν είμαι κατά του αλκοόλ) και θεωρώ πως καλό είναι να είναι κανείς νηφάλιος ώστε να μη χάνει τον έλεγχο, και ναι μιλώ και για τους/τις υποτακτικούς/ες.
     
  3. DiDi

    DiDi Regular Member

    Είμαι κατά των drugs. Και με δυο ποτήρια κρασί είμαι "μη φυσιολογική" τώρα στο τρίτο τέταρτο πέμπτο τι να σου πω δεν θυμάμαι τίποτα.. θα ρωτήσω και θα ενημερωθείς.

     
     
  4. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Ξεκινώ λέγοντας ότι μια χαρά φυσιολογικός νιώθω εγώ και οι επαφές μου.Δεν έχω πάρει ποτέ καμία ουσία και ούτε και θέλω να πάρω.Επίσης (όπως και η Κυρία Avalonia) δεν έχω πιεί αλκοόλ ποτέ.Εκείνη την ώρα το safe και sane...είναι σημαντικό.Δεν νομίζετε...?
     
  5. dare

    dare New Member

    Συμφωνώ με την άποψη αυτή. Είναι προτιμότερο οι αισθήσεις και των 2 να είναι "καθαρές".
     
  6. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Δεν είμαι ενάντια σε όσους κάνουν χρήση ψυχότροπων, αλλά νομίζω ότι δεν κολλάνε με αυτά που θέλουμε να κάνουμε. Ίσα ίσα που το φτιάξιμο από τις αισθήσεις είναι προτιμότερο από οποιοδήποτε φτιάξιμο με χρήση οποιουδήποτε ψυχότροπου. Προτιμώ την ευχαρίστηση από το παιχνίδι παρά από το αποτέλεσμα μίας ουσίας.

    Όπως και να έχει όλα τα ψυχότροπα ακόμη και τα ελαφριά (π.χ κάνναβη) ή τα νόμιμα (αλκόολ) καταστρέφουν εγκεφαλικά κύτταρα.

    Φαντάζεσαι έναν Dom/me κρατώντας ένα καμτσίκι σουρωμένο ή να έχει πιει speed. Δεν είναι και ότι καλύτερο.
     
  7. atasai

    atasai Regular Member

    Επιπλέον, ακόμη και η κάνναβη, που λέει ο El_Gato, λειτουργεί σαν συναισθηματικός μεγεθυντικός φακός. Ο φόβος θα μετατραπεί σε τρόμο, για παράδειγμα.

    Η εμπειρία από μόνη της μπορεί να είναι αρκετά έντονη εγκεφαλικά και συναισθηματικά, οπότε οι ουσίες είναι πέρα από άχρηστες και επικίνδυνες.
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: drugs & bdsm

    Όταν οδηγείς, σοφόν είναι να μην πίνεις. Αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να απαρνηθείς το αλκοόλ.
    Κι αν υπάρχουν κάποιοι λόγοι ώστε να απορρίπτεις εν γένει τη χρήση ουσιών, σίγουρα σε αυτούς δεν συμπεριλαμβάνεται η ασφαλής διεκπεραίωση μιας συνεδρίας.
     
  9. atasai

    atasai Regular Member

    Ναι, αλλά για φαντάσου την sub δεμένη υπό την επήρεια speed  
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: drugs & bdsm

    Μαζί με τους υπερκαταναλωτές που παίρνουν τα βαβριτουρικά με τις χούφτες, ας ρίξουμε και την Πυθία στην πυρά.

    Οφείλω να πω πως η προσέγγισή σας στο θέμα είναι λαϊκίστικα υπεραπλουστευτική. Δε θα επεκταθώ γιατί το φόρουμ έχει, δικαιολογημένα, σχετικούς περιορισμούς. Αν επιμείνετε θα αναφερθώ μόνο σε βιβλιογραφία
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: drugs & bdsm

    Μια και μιλάγαμε σε άλλο νήμα για τις δεκαετίες '60 και '70, θυμάται κανείς ποιά ήταν τα συστατικά της λεγόμενης 'κουλτούρας της απελευθέρωσης', απ' το '50 και την beat generation ως την ψυχεδελική τέχνη; Την προτροπή του νεαρού Bob Dylan "everybody must get stoned";
     
    Last edited: 20 Νοεμβρίου 2008
  12. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: drugs & bdsm

    Σ' ευχαριστούμε για τα καλοσυνάτα σχόλιά σου. Εγώ επιμένω και θέλω βιβλιογραφία και pm.