Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Γιατί να πληρώνεις να νοικίαζεις? Βρες εναν house slave να τα κανει όλα αυτά και να πλήρωνει κιόλας το super market λεγεται ....... συζυγος.  
     
  2. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    καμια φορα βγαινουν ελαττωματικοι και βγαζουν προβλημα στον εγγεφαλο.
    Αν δεν φτιαχνεται πηγεναι τον πισω στην αντιπροσωπια και παρε άλλον
     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Όλα ψέμματα! Εμένα ήταν στην εγγύηση (δυο χρόνια τον είχα), και άλλον δεν μου έδωσαν.
     
  4. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Μηπως ειχε κανει πολλα χιλιόμετρα?  
     
  5. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Και στο γαμο δεν παντρευονται γιατι αρέσει και στους δυο?
    Όντως υπάρχουν οι κοινωνικές επιταγές και πρότυπα (συζυγος, μητερα κτλ) αλλά δεν γινεται με το ζόρι.
    Υπαρχει συναινεση όταν γινεται αλλό το πως καταλήγει μετα.
     
  6. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Δυο ανθρωποι αποφασιζουν να παντρευτουν διοτι συνηθως αρεσει ο ενας στον αλλον και θελουν να ζησουν την καθημερινοτητα τους μαζι, θελουν να κανουν παιδια.
    Με το που θα το αποφασισουν αρχιζουν τα «πρεπει»
    Εγω ενα μονο πρεπει θεωρω ιδιαιτερα σημαντικο και χωρις αυτο καλυτερα να μην παντρευεται κανεις. Εφ’οσον υπαρξουν παιδια, αυτα πρεπει παση θυσια να εξασφαλιστουν οικονομικα και νομικα. Τιποτε αλλο. Αλλιως πες στο γονιο, στο πεθερικο οτι «εγω το Γιαννο τονε θελω και θα ζησουμε μαζι ετσι σκετα»
     
  7. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Φυσικα, μετα απο χρονια συμβιωσης αναγκαζεται και εισερχεται το αναθεματισμενο πρεπει.
    Οταν πχ ενα ζευγαρι ζει μαζι για πολλα χρονια, φτιαχνει σπιτι, εξοχικο, αυτοκινητα κλπ και ο ενας αποβιωνει και δεν εχει εξασφαλιστει ο ετερος, ερχεται η θεια απο το Σικαγο και ξαφνικα γινεται κληρονομος των αγνωστων σπιτιων
     
  8. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Συμφωνώ, παιδια και κληρονομικά ειναι σοβαροι λόγοι και αργα ή γρηγορα θα οδηγήσουν τα πραγματα εκει.
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δική μου γνώμη είναι ότι και στην bdsmικη συσχέτιση υπάρχουν και πρότυπα και στερεότυπα και "κοινωνικές" επιταγές. Απλά είναι ποσοτικό το θέμα, πόσοι σχετίζονται με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
    Το ζήτημα είναι όποια σχέση, όποια επιλογή κι αν κάνεις, να την κάνεις συνειδητά και να την ζεις συνειδητά ώστε να μην παρασύρεσαι από τα μαζικά "πρέπει" των άλλων.
    Και να τιμάς τις ευθύνες που επιφέρει η επιλογή σου. Και ναι αυτό είναι ελευθερία.
    Υ.γ. Καμιά φορά τα νήματα είναι εντυπωσιακά συμπληρωματικά @Kyrios G  
     
  10. Kyrios G

    Kyrios G New Member

    Όντως )))
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

     
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αυτό. +1000 λάηκ και