Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eλληνικές Ταινίες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Kinkychris, στις 30 Οκτωβρίου 2007.

  1. Kinkychris

    Kinkychris New Member

    Υπάρχουν ελληνικές ταινίες με θέματα bdsm s/m fetish ?
    Exω ψάξει αλλά ελάχιστα πράγματα έχω βρεί.
    Ξέρει κανείς φίλος που μπορώ να βρώ αν φυσικά υπάρχουν.
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Βαλε να δεις το καναλι της Βουλης...πολυ hard core BDSM
     
  3. Puma

    Puma Regular Member

    Η Μεγάλη Απόφραξη! Ο βοηθός - σκλάβος τρώει τη σφαλιάρα της ζωής του!
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Να αναφέρω το "Singapore sling", του Νίκου Νικολαιδη που πέθανε πρόσφατα. Επίσης το "The zero years", του ίδιου, η τελευταία ταινία του. Πολύ καλές ταινίες και οι δύο.

    Εκτός από αυτές έχουμε κάτι "τσόντες", σήμερα θα τις λέγαμε ερωτικές, που απλά έχουν κάτι το bdsm. Τώρα αν θες ταινίες με σφαλιάρες και απλές διαταγές, υπάρχουν πολλές, δεν είναι όμως bdsm. Όπως ξέρουμε όλοι το θέμα είναι ταμπού, πόσο μάλλον για τους Έλληνες καλλιτέχνες και, ιδίως, παραγωγούς.
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor


    Και το "Μοιραια Βλαβη" οπου ο ηθοποιος Τασος Κωστης, τρωει τοσες φαπες απο το αφεντικο του Κωστα Τσακωνα, που στο τελος αναρωτιεσαι αν εχει παθει ισχαιμικο επεισοδιο η αν μετα το περας τον γυρισματων θα κληθεις να ποτισεις την γλαστρα με το "φυτο" στο οποιο θα εχει μεταλλαχθει. 
     
  6. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Re: Eλληνικές Ταινίες

    χαχα. πολυ καλο!!! ειδικα οταν εχει ολομελεια....
     
  7. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Eλληνικές Ταινίες


    john_slave96, ten points  


    ΥΓ. δυστυχώς ο Νικολαΐδης μας άφησε νωρίς...
     
  8. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Re: Eλληνικές Ταινίες

    υπαρχει κ ο παλιος καλος Ελληνικος κινηματογραφος.......
    'το ξυλο βγηκε απο τον παραδεισο'
    τζανετακος.......... 
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ναι, αλλά αυτός συνονόματε, δεν είναι bdsm. Αν το πάμε έτσι έχει πολλές τέτοιες ταινίες. Το αξιοπερίεργο είναι ότι δεν έχουμε τσόντες-bdsm, εκτός και αν δεν το ξέρω εγώ. Θα κοιτάξω πάντως σε ένα λεξικό (3 τόμοι) ερωτικού ελληνικού κινηματογράφου να δω τι έχει.

    Ξέχασα την ταινία του Κώστα Γιάνναρη, "3 steps on paradise", η οποία γυρίστηκε στην Αγγλία. Δεν έχω ακούσει όμως αν έχει βγει σε dvd. Οι προηγούμενες που σας έγραψα έχουν βγει σε dvd.

    Spaho, όποτε και να έφευγε ο Νίκος πάντα νωρίς θα ήταν αν θέλετε δέστε την τελευταία του συνέντευξη, με αφορμή το "The zero years" στο: http://www.cinemainfo.gr/directors/interviews/nikosnikolaidis/index.html.
     
  10. Puma

    Puma Regular Member

    Χαχαχαχαχα, μήπως εννοείς το 'Κλασική Περίπτωση Βλάβης' ?  
     
  11. Hil

    Hil Regular Member

    Μην αρχίσουμε να λένε για τις παλιές cult ελληνικές ταινίες...
    θα μιλάω μέχρι να λιώσουν τα... heels που λατρεύω 

    Τις λατρεύω... 
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Χαχα! Ναι!
    Το Μοιραια βλαβη ειναι εργο με τον Κερτ Ρασσελ!!!
    Ατο το αλλοτε κουκλι που αν το επιανα στα χερια μου θα σου ελεγα εγω που θα γινοταν η........βλαβη!