Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eπί πληρωμή σεξ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος georgesath, στις 6 Απριλίου 2009.

  1. Riddle_Master

    Riddle_Master The one you love or hate

    Προσωπικά απεχθάνομαι την ερωτική συνεύρεση ή οποιουδήπτε είδους ερωτική πρακτική επί πληρωμή. Παρόλα αυτά όμως δεν την κατακρίνω. Αν θελήσουμε να το επικεντρώσουμε στο BDSM θα πρέπει να λάβουμε πως σε ένα κράτος που αισθάνεται πολλές φορές τόσο "ένοχο" για την όποια σεξουαλική ιδιαιτερότητα των κατοίκων του και που τρέχει να κρίνει χωρίς να εντρυφήσει η πληρωμή για παροχή τέτοιων υπηρεσιών είναι το φυσικό επακόλουθο!
    Δυστυχώς ή ευτυχώς λίγοι είναι οι τυχεροί που είναι σε θέση να εξερευνήσουν τα μύχια των φαντασιώσεων τους με κάποιον σύντροφο που βλέπει τ απράγματα κάτω από το ίδιο πρίσμα,οπότε από το να καταπιέζουμε την φαντασία/φαντασίωσή μας (αν φυσικά δεν μπορούμε να ελέγξουμε τα πάθη μας) είναι προτιμότερο έστω και επ' αμοιβή να τα ικανοποιούμε.



    Υ.Γ ΄Οσον αφορά κάποιες ακραίες κατ' εμέ πάντοτε απόψεις που διατυπώθηκαν παραπάνω, έχω να πω πως ο αγοραίος έρωτας κάθε άλλο παρά μισογυνικός μπορεί να χαρακτηρισθεί (και μπορώ να το στηρίξω με βάση την ιστορικότητα του επαγγέλματος και τον σεβασμό τον οποίο έχαιραν οι εταίρες). Πιστπευω πως το ίδιο μυσογυνικό είναι είανι το να επιβάλλεις στον συντροφό σου ανσ ε ακολουθήσει σε πρακτικές και πράξεις που δεν συνάδουν με τα θέλω του.
    Όσον αφορά τέλος στο μισανδρικό του πράγματος θα συμφωνήσω με την προυπόθεση πως ο αγοραίος έρωτας καθίσταται επαναπαυτικός για αυτόν που πληρώνει και τον απομακρύνει από την αναζήτηση μιας υγειούς σχέσης,γιατί όχι ακόμα και μέσα στα πλαίσια των ερωτικά διαφορετικών ενδιαφερόντων του.
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ

    Αλλοι άντρες αρέσκονται στο να αναζητούν τον αγοραίο έρωτα άλλοι όχι. Δεν μπορώ να πω ότι διακρίνω κοινά χαρακτηριστικά σε άτομα των δύο ομάδων

    Προσωπικά έχω κάνει αρκετή "χρήση" του αγοραίου έρωτα - μου έχουν μείνει και αρνητικά και θετικά συναισθήματα.

    Εχω μάθει αρκετά πράγματα για το σεξ

    Εχω ικανοποιήσει πολλά βίτσια μου και τόχω απολαύσει....
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ

    Εσύ παρενόησες φίλτατε, και μάλιστα παντελώς. Ας το διευκρινίσω έτι περαιτέρω λοιπόν, πέραν των διευκρινίσεων που έδωσα πιό πάνω στον Incomplete...

    Αρχίζω από το τέλος: Δεν είπα ότι με έθιξες προσωπικά, και δη, εσύ προσωπικά. Δυό γραμμές από αυτές που έγραψες με έθιξαν, όχι προσωπικά ως MindMaster, αλλά γενικά ως άνθρωπο (αν θέλεις: οι αντιλήψεις που εκφράζονταν εκεί, έθιξαν τις δικές μου)... Δεν είπα επίσης ότι επιθυμώ να στερήσω από οποιονδήποτε την απόλαυση του αγοραίου σεξ, ή από τις πόρνες το ψωμί τους. Ούτε είπα ότι αυτοί που απολαμβάνουν το αγοραίο σεξ είναι ντε και καλά μοναχικοί, πολλώ δε μάλλον "ρηχοί", ή ότι είναι λίγοι. Δεν ξέρω από πού συνήγες ότι είπα ή ότι εννοούσα τέτοια πράγματα.

    Αυτό που εγώ λέω, είναι το εξής: Είναι τελείως διαφορετικό αυτό που λες τώρα εδώ (το ότι δηλαδή αυτοί που θέλουν σεξ χωρίς φλερτ-δέσμευση- γάμο κλπ θα καταλήξουν μοιραία στις πουτάνες αν δεν θέλουν να τους φάει η μαλακία), και όχι, δεν βρίσκω τίποτε το μεμπτό και ασφαλώς κανένα μισογυνισμό και κατ' επέκταση μισανθρωπία σ' αυτό... Το μισογυνισμό και τα λοιπά τον βρήκα σ' αυτά που είπες πριν: πως δηλαδή οι μισοί άνδρες στον πλανήτη θα ήθελαν ή θα ήταν προτιμότερο σύμφωνα με τις πραγματικές τους επιθυμίες να αποφύγουν -αλλά "την πατάνε"- τα φλερτ, δεσμεύσεις, γάμους, εφ' όσον θα μπορούσαν κατά κάποιο άλλο τρόπο να διασφαλίσουν "ένα καλό πήδημα"...

    Και ρωτώ: Σήμερα, εν έτει 2009, αυτό που μας κάνει να σχετιζόμαστε είναι η ανάγκη της διασφάλισης ότι μέρα μπαίνει-μέρα βγαίνει θα 'χουμε κάτι να πηδάμε (ή κάποιον να μας πηδάει) και μόνο; Άλλες ανάγκες δεν επιδιώκεται να ικανοποιηθούν μέσα σε μιά σχέση, παρά μόνο οι σωματικές ή τέλος πάντων οι υλικές; Άλλες ανάγκες, ψυχικές, συναισθηματικές, επικοινωνιακές και δεν ξέρω τί άλλο, δεν έχουμε πλέον, όντες στο σημερινό μας επίπεδο ανάπτυξης; Είναι τόσο μεγάλο παραμύθι αυτή η ανάπτυξη του ανθρωπίνου γένους τελικά, που ακόμη και σήμερα τις επιθυμίες και τις πράξεις μας καθορίζει το ένστικτο της αναπαραγωγής στο βασικότατο επίπεδό του;

    Προσωπικά πιστεύω πως ανάπτυξη υπάρχει, πως δεν είμαστε ίδιοι ή σχεδόν ίδιοι με τους Νεάντερταλ ή τους Κρό Μανιόν. Δεν νομίζω πως λειτουργούμε ως σύνολο τουλάχιστον όλοι μας (ή οι μισοί, ή το εν τέταρτο) με τα ίδια κριτήρια και ελαττήρια, όπως οι άνθρωποι των σπηλαίων. Γι' αυτό και θεωρώ μισανθρωπία και αναπαραγωγή αναχρονιστικών στερεοτύπων, το να προβάλεται κάτι τέτοιο ως αληθές...


    Να εξηγήσω λίγο και το περί "αγοραίου κυνισμού", γιατί φαντάζομαι πως ούτε αυτό θα έγινε κατανοητό: Σιχαίνομαι (κυριολεκτικά) τα "Gender Jokes", τα υποτιθέμενα, απόλυτα κακόγουστα κατ' εμέ καλαμπούρια που βασίζονται στη γενίκευση των ελαττωμάτων του κάθε φύλου, και στην απέχθεια που προκαλούν αυτά στο άλλο φύλο (παράδειγμα, γιά όποιον δεν κατάλαβε γιά ποιό πράγμα μιλάω: Jokes N Jokes - Men vs Women - Battle of the Sexes Jokes). "Men vs Women - Battle of the Sexes Jokes"... Ε λοιπόν, εγώ πιστεύω πως αυτή η "μάχη των φύλων", μπορεί πιά και είναι καιρός να λήξει. Πιστεύω πως δεν είμαστε τόσο μονοδιάστατοι πλέον όσο προβαλόμαστε μέσα σ' αυτές τις σαχλαμαρίτσες, πιστεύω ότι δεν μας χωρίζει πιά το χάος, σε σχέση με τον τρόπο που αντιλαμβανόμαστε τα πράγματα. Πιστεύω ότι εν πολλοίς, έχουμε τη δυνατότητα πλέον, αν το θέλουμε, να συνεννοούμαστε. Φτάνει να μην βάζουμε από κάτι τέτοια παραθυράκια έστω μέσα στο κεφάλι μας, ότι αυτή η "μάχη" πρέπει να συνεχιστεί στο διηνεκές.

    Η αλήθεια είναι λοιπόν αγαπητέ vautrin, πως θεωρώ ότι μάλλον να αστειευτείς προσπάθησες, σ' ένα παρόμοιο μ' αυτό που ανέφερα πριν στυλ, όταν έγραψες
    . Όπως εξήγησα όμως πιά επαρκώς νομίζω, δεν θεωρώ ότι τέτοιου τύπου αστεία έχουν να προσφέρουν οτιδήποτε, αντίθετα θεωρώ ότι βλάπτουν σε βάθος χρόνου όλους μας...







    Αγαπητέ Riddle_Master, δεν έχω κανένα πρόβλημα να χαρακτηρισθούν οι απόψεις μου καθ' οιονδήποτε τρόπο, φτάνει να πρόκειται πράγματι γιά τις δικές μου απόψεις, και όχι γιά κάτι που κάποιος νόμισε ότι εξέφρασα ως άποψη. Θα παρακαλέσω γιά λίγο προσεκτικότερη ανάγνωση λοιπόν στο μέλλον πριν ασκηθεί κριτική, θέλω να πιστεύω πως τα ελληνικά μου δεν είναι ιδιαίτερα ασαφή ή δυσνόητα, και βεβαίως, αν μου ζητηθούν διευκρινίσεις γιά κάτι, δεν είμαι σχεδόν ποτέ φειδωλός...



     
  4. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ

    Yπάρχουν, και καμιά φορά είναι το ίδιο χειρότερες και αποπροσανατολισμένες απο την χύδην ικανοποίηση του γεννετήσιου ενστίκτου. Υπάρχουν σχέσεις που συνάπτονται από το φόβο της μοναξιάς. Απο το πλάνο που έχει καταστρώσει ο άλλος/άλλη για το πότε θέλει να αποκατασταθεί.Σχέσεις με γυναίκες/άντρες τρόπαια.Σχέσεις που προχωράνε καριέρα. Σε καμία απο αυτές δεν ανακατεύεται το πέος/μουνί και σε καμία από αυτές ωστόσο δεν υπάρχει μέσα στο κάδρο "ο άλλος/η".
    Τα "άντρες απ τον άρη/γυναίκες απ την αφροδίτη" jokes απ' την άλλη, είναι τελείως διαφορετικό θέμα. Ως γενικεύσεις υπάρχουν ακριβώς επειδή αντικατοπτρίζουν (έστω και παραμορφωμένα) υπαρκτές διαφορές.Οι άντρες και οι γυναίκες μπορεί κάποτε να γίνουν πραγματικά ίσοι, ίδιοι όμως θα αργήσει κομμάτι παραπάνω.
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ


    Δεν θα διαφωνήσω πως υπάρχουν και αυτά. Αλλά γιατί στριφογυρνάμε συνέχεια -και μόνο- σ' αυτά; Είτε δηλαδή μας σπρώχνει στο να σχετιζόμαστε η ανάγκη γιά σιγουριά πως δεν θα μας λείψει το σεξ, είτε ο ψυχρός υπολογισμός; Τίποτε θετικό δεν βρίσκουμε να πούμε; Το μόνο ωραίο που προσδοκούμε από μιά σχέση είναι το καλό και σίγουρο πήδημα; Τίποτε άλλο ωραίο δεν υπάρχει στις σχέσεις, που η επιθυμία μας και γι' αυτό να μας κάνει να σχετιζόμαστε;



    Δε λέω πως είναι ή θα γίνουν ίδιοι, ή ότι πρέπει να γίνουν έτσι. Λέω όμως πως πιστεύω πως το χάσμα ανάμεσα στα δύο φύλα δεν είναι πιά τόσο μεγάλο και βαθύ που να αποκλείει τις "συνομιλίες", κάνοντας έτσι τη συνέχιση της "μάχης των φύλων" αναπόφευκτη. Βεβαίως, οφείλω με τα όσα ακούω και διαβάζω, να προβληματίζομαι. Δεν αποκλείεται τελικά, ο Αρειανός να είμαι εγώ...  


     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ

    @MM...θέλω να σου δώσω ρεπ! 
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ


    Ευχαριστώ, πες πως το πήρα.  


    Από την πλευρά μου να πω: "Επιτέλους εμφανίσθηκε μιά γυναίκα σ' αυτό το νήμα και κάτι είπε!!!".
    Ειλικρινά, αναρωτιόμουν από χθες βλέποντας πως πολλές το διάβαζαν αλλά καμμία δεν άρθρωνε λέξη, πώς είναι δυνατόν να μην ενοχλείσθε (ως γυναίκες) από κάποια πράγματα,
    που κάνουν τη δική μου τρίχα να σηκώνεται κάγγελο. Δεν είναι ασυνήθιστο βέβαια το φαινόμενο, συχνά δυστυχώς απορώ γιά το ίδιο πράγμα...


     
  8. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ

    Έχουμε διαβάσει τα ίδια η περίπου τα ίδια πολλές φορές στο παρελθόν ΜΜ,
    και σε χειρότερη μορφή διατυπωμένα.
    Κάπου κατανταει πολύ βαρετό να κάθεσαι να εξηγείς η να δώσεις στον άλλο
    να κατανοήσει κάποια πράγματα , εξάλλου για μερικούς ανθρώπους
    για τους δικούς του λόγους
    έχουν κάνει τις απόψεις τους … νόμους .
    Γιατί κάποιος να μπει σε αυτή την διαδικασία όταν αισθάνεται και βλέπει
    πως μιλαει σε τοίχο .
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ



    Εάν είναι αυτή η εξήγηση, ΟΚ, καλύπτομαι. Η πιθανότητα να τα διαβάζετε και να μην ενοχλείσθε είναι που με ανησυχεί, γιά να μην πω με απογοητεύει...
     
  10. Re: Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ

    Ναι αλλά μην αποκλείεις την πιθανότητα και ο άλλος με τη σειρά του,
    να θεωρεί τις δικές σου απόψεις «τοίχο». Αρχαία ιστορία…..
     
  11. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ

    γι αυτο cornilie εχω σταματησει να κανω
    αυτο που εσυ κανεις κατα κορον ...
    να επαναλαμβανομαι  
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Eπί πληρωμή σεξ

    My point, exactly...