Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eρωτήσεις & απορίες για το sex στην σχέση Mistress & sub

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mistress_Despoina, στις 19 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. Mistress_Despoina

    Mistress_Despoina Regular Member

    Διαβάζοντας διάφορα post που αναφέρονται στο θέμα Κυρίαρχες Γυναίκες και sex, μου γεννήθηκαν τα εξής ερωτήματα και τα οποία θέλω να απαντηθούν:

    α) Πόσο "ελεύθερα" νιώθει μια Mistress κάνοντας έρωτα με τον υποτακτικό της?

    β) Νιώθει άραγε τόσο "άνετη" όπως αν θα έκανε sex σε μια σχέση vanilla?

    γ) Θα με ενδιέφερε επίσης να μάθω το πώς νιώθει ένας υποτακτικός για την Αφέντρα του μετά το τέλος της ερωτικής τους συνεύρεσης?

    δ) Όπως επίσης, πως εισπράττει την "παράδοση" Της σε αυτόν?

    ε) Την βλέπει άραγε το ίδιο όπως την έβλεπε πριν την πράξη?
    Εξακολουθεί δηλαδή να την βλέπει με το ίδιο δέος, με την ίδια λατρεία, ή μήπως κάπου έχει καταρρεύσει το image της Αφέντρας του στα δικά του μάτια?

    Απαντήσεις μπορούν να δώσουν γυναίκες Κυρίαρχες αλλά και οι υποτακτικοί όπως επίσης μπορούν να εκφέρουν άποψη και όλα από όσα μέλη θέλουν να την εκφράσουν.

    Υ.Γ. Θα διευκρινίσω ότι εσκεμμένα χρησιμοποίησα κάποιες λέξεις όπως "παράδοση" για να γίνει απόλυτα κατανοητό το τι ζητώ.
     
    Last edited: 19 Σεπτεμβρίου 2006
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Τις ίδιες απορίες έχω και Γω...(!)
     
  3. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Καταρχήν θεωρώ αυτονόητο ότι πράξη γίνεται μόνο όταν θελήσει η αφέντρα και αποκλειστικά για την δική της ικανοποίηση. Άρα δεν χάνει κομμάτι από την κυριαρχία της, αλλά μάλλον την επιβεβαιώνει. Ο υποτακτικός νοιώθει μεγάλη τιμή και πολύ μεγάλη χαρά αν τα έχει καταφέρει σ΄αυτό το ρόλο. Μετά την πράξη νοιώθει ακόμα μεγαλύτερο το μεγαλείο της αφέντρας του.
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    Διαφωνώ με τη λογική των ερωτημάτων.

    Απ' τη μια αυτές οι ερωτήσεις (έχουν ξανατεθεί) κι απ' την άλλη κάτι άρθρα υποτακτικών ας μην τα σχολιασω ….. σκέφτομαι …. δύσκολη εποχή για Κυριάρχους.

    Δηλαδή η Mistress λειτουργεί με κριτήριο την εντύπωση που θα κάνει στο σκλάβο της? Αυτοπεριορίζεται για να μην "παραδοθεί"?. Δηλαδή το sex για μια Mistress είναι «παράδοση»? Τότε γιατί τα βάλαμε με το φίλο Mavrobasilis παλιότερα? Αν είναι έτσι, δεν αυτό-ακυρώνεται η γυναικεία κυριαρχία? Γίνεται κυριαρχία υπό όρους. Τελικά είμαι ο μόνος που πιστεύω σ’ αυτή?
     
  5. marianaki

    marianaki New Member

    Πραγματικά γιατί τόσοι περιορισμοί? Τι είναι σημαντικό για μια Αφέντρα? Πώς θα περάσει καλά και θα ικανοποιηθεί από τον εαυτό της και τον υποτακτικό, ή πώς θα εδραιωθεί ως Mistress στη συνείδησή της? Υπάρχουν νόμοι? Θέμα επιλογής δεν είναι? Τελικά αυτό δεν ήταν απάντηση, πέντε ερωτήσεις ήταν συγχωρείστε με  
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Θα ρωτήσω μόνο το εξής : Όταν η Μεγάλη Αικατερίνη έκανε όλα αυτά που έκανε , άραγε τι να ένιωθαν μετά υπήκοοι της ;
    Η άποψη μου ότι στην Κυριαρχία οι όροι καθορίζονται από τον Κυρίαρχο και μόνον από την θέληση αυτού . Με τίποτα δεν καθορίζονται από τις προσδοκίες άλλων ...
    Κάποτε κάποιος που πρόσκαιρα φορούσε την μάσκα του υποτακτικού , βρέθηκε με μία "Αφέντρα" για μία συνεδρία . Δεν την είχε δει από πριν , δεν γνώριζε πως ήταν . Δεν του άρεσε καθόλου , αλλά γνώριζε ότι μία από τις φίλες της ήταν ιδαίτερα καλή . Κατά την δίαρκεια του παιχνιδιού σκεφτόταν πως θα αποφύγει την διείσδυση μέσα της . Όταν κάποια στιγμή του το πρότεινε , της είπε ότι δεν μπορούσε γιατί δεν ήταν ερεθισμένος . Όταν τον ρώτησε γιατί , της απάντησε λόγω του δέους που του προκαλούσε . Χαρακτηριστικά μου είπε τελιώνοντας .
    "Μπορεί φίλε να έφαγα μερικές παραπάνω , αλλά χίλιες φορές οτιδήποτε άλλο , παρά..."
    Το περιστατικό δείχνει άθλιο , αλλά είναι πέρα ως πέρα αληθινό ...
    Όσο για την φίλη της , δεν ξέρω μετά τι έγινε , ξέρω όμως ότι γνωρίζοντας αρκετά καλά τους μηχανισμούς αυτής της "Κυριαρχίας" , ότι δε θα θεωρούσα απίθανη την οποιαδήποτε εξέλιξη .
     
  7. stavros_kinkyxxx

    stavros_kinkyxxx New Member

    Πολύ ενδιαφέρον θέμα, και λέω να βάλω και εγώ το λιθαράκι μου για το α, και β, καθώς για τα άλλα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για τα υπόλοιπα. Άποψη μου είναι ότι εφόσον η «παράδοση» γίνεται όποτε και όπως θέλει ο κυρίαρχος/η, κάτω από τους δικούς του/της όρους και μόνο για την δικιά του/της ευχαρίστηση τότε ο/η Master/Mistress θα πρέπει να αισθάνεται το ίδιο κυρίαρχος όπως πάντα.

    Όσο για το γ) είναι γνωστό ότι οι άντρες αφού τελειώσουν «χάνουν το ενδιαφέρον τους» για την σύντροφο τους, αλλά αυτό δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το πώς τελείωσαν. Επίσης εδώ μπαίνει και η παράμετρος της αγάπης και του έρωτα και το θέμα ξεφεύγει και πάλι δεν έχει να κάνει με την συγκεκριμένη πράξη.

    Τέλος πιστεύω ότι είναι λίγο κουτό κάποιος/α να στερείτε αυτήν την απόλαυση απλά και μόνο για να μην πέσει στα μάτια του/της sub.
     
  8. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Eρωτήσεις & απορίες για το sex στην σχέση Mistress & sub

    Και ένας άνδρας Κυρίαρχος δεν απολαμβάνει και δε τελειώνει στο σέξ; Ότι ισχύει για τους άνδρες ισχύει και για τις γυναίκες Κυριάρχους. Γιατί αυτός ο διαχωρισμός που βλέπω στις συγκεκριμένες ερωτήσεις; Μιλάμε για Κυριαρχία. Αν το απλοποιήσουμε λιγάκι μέσα μας θα δούμε οτι δε χρειάζονται πολλές αναλύσεις. Απλά πράττουμε (Κυριαρχούμε/υποτασσόμαστε)!
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Μία άποψη είναι να κάνετε έρωτα με τους υποτακτικούς σας με κάθε ευκαιρία.

    Για λόγους ορμονικούς, πολύ καλή άσκηση για πλάτη και σπονδυλική στήλη, πολύ καλή φροντίδα για το στήθος το αντρικό χάδι, αλλά και για ψυχολογικούς λόγους. Δεν είμαστε πιά 20 χρονών να λέμε "δε βαριέσαι, κάποια άλλη στιγμή, με κάποιον άλλον, θα δούμε κλπ". Και από τα 35 μέχρι τα 40 περίπου, οι γυναίκες σκέπτονται το σεξ περισσότερο από τους άντρες.

    Και ένας άντρας που είναι υποτακτικός απίθανο μου φαίνεται να παύει να είναι υποτακτικός με το που κάνει έρωτα με την Κυρά του, όπως λέει και ο leopoldos παραπάνω, ίσα - ίσα που μπορεί να νιώσει και πιό έντονη υποταγή.

    Αυτό νομίζω έχουν διαπιστώσει με στενοχώρια και Κυρίαρχες που θέλησαν να κάνουν κάποια στιγμή τον υποτακτικό τους "πιό άντρα". Δεν ήθελε εκείνος όμως.

    Πολιτισμικοί οι λόγοι; Πάντως μία γυναίκα δεν μπορεί ν αλλάξει έναν άντρα αν αυτός δεν ήθελε έτσι και αλλιώς ν αλλάξει. Ούτε τον υποτακτικό σε λιγότερο υποτακτικό, ούτε τον βανίλλα σε υποτακτικό ή κυριαρχικό, ούτε τον Κυρίαρχο σε βανίλλα.

    Οπότε γιατί να μην ευχαριστηθείτε τον έρωτα με τον υποτακτικό σας; Αν αυτό επιθυμείτε;
     
  10. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Λόγω ιδιοτητας δεν μπορώ να απαντήσω στις ερωτησεις σου... επ'ακριβώς
    Αυτο που σιγουρα μπορω να διαχωρίσω ειναι το sex απο τον ερωτα. Ενα ερωτευμένο D/s ζευγαρι δεν βλεπω γιατι να διαφοροποιήτε απο ενα vanilla, οτι ισχυει για τους vanilla ισχυει και για τους D/s. Η προσέγγιση και οι ανάγκες τους διαφοροποιούν...

    Εαν το lifestyle ειναι γνήσιο πόσο πιο ελευθερα να νιώσει κάποια Μistress? Εαν νιώθεις "ανετα" με κάποιον τι σχέση έχει εαν είσαι vanilla or not? "παράδοση" ή "επίτευξη"? Αυτο δεν ειναι που ήθελε η Mistress (αλλιώς μιλάμε για καθαρούς σαδιστές με τα παιγνίδια τους)? To image χαλάει όσο χαλάει και ενος vanilla ζευγαριου...εαν ειναι σεξουαλικοι σύντροφοι, σαφώς και χαλάει, εαν ομως υπάρχει ο έρωτας ή ακόμα καλύτερα η αγαπη αντίθετα το image ανεβαίνει σε υψηλότερα επίπεδα.

    Κάτι τέτοια thread μου βγάζουν το φαλλοκρατικο μου...μήπως δέν υπάρχει γνήσια Fem κυριαρχικότητα? Το θέμα με "τα βυζια στο πάτωμα" κατι αντίστοιχους προβληματισμους δεν έθετε... ?

    Ξέρω οτι μερικές Μs/Ds θα "εξοργιστουν μ'αυτα που εγραψα -Πραγματικα- δεν ειναι αυτος ο σκοπός μου. Εκθέτω κάποιες σκέψεις μου και με πολύ χαρα θα περιμένω να διαβάσω αντίθετες γνώμες
     
  11. Mistress_Despoina

    Mistress_Despoina Regular Member

    Κατ΄ αρχήν ευχαριστώ για τις έως τώρα απαντήσεις και τις τοποθετήσεις σας στο θέμα.
    Όμως ίσως δεν καταλάβατε την ερώτηση.

    Δεν με ενδιαφέρουν τα ΠΡΕΠΕΙ που έτσι και αλλιώς διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο, αλλά τα ΝΙΩΘΩ σας. Αυτά θα επιθυμούσα και να καταθέσετε.
     
  12. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Eρωτήσεις & απορίες για το sex στην σχέση Mistress & sub

    Τα "πρέπει" μας είναι αυτά που νοιώθουμε και αυτά νομίζω(και θέλω να πιστεύω) οτι δώθηκαν μέσα από τις απαντήσεις που πήρες.