Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eat from my shoes

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος Ypox, στις 6 Αυγούστου 2008.

  1. Ypox

    Ypox New Member

    Re: Απάντηση: Eat from my shoes


    Ευχαριστώ για τις προτάσεις. Αλλά μήτε οι μπάμιες, μητε τα φασολάκια, μήτε το μπριάμι με αρέσουν. Δεν θέλω λαδερά φαγητά. Ειπαμε μπορεί το λάδι να λερώσει ανεπίστρεπτα το πανάκριβα υποδήματα της Κυρίας. Για να κολλήσουν στη σόλα απαιτείται η χρήση κάποιου φαγώσιμου, το οποίο να έχει την εξής ιδιότητα--> να είναι μια μάζα πολτώδης, μαλακή και σχετικώς υδαρή. Π.χ. μουστάρδα, ουγγαρέζα, ρωσική, ketchup, κτλ.....

    Σήμερα έφαγα ψάρια με σκορδαλιά (οχι από υποδηματά, γενικώς δεν υφίσταται γυναίκα εθελόντρια για "eat from my shoes"! ), και τώρα που το σκέπτομαι ούτε και ο συνδυασμός ψάρι+αλιάδα πάει.... Σκεφτόμουν για καμιά κρεπούλα από Trocadero ή κάνα τοστάκι από everest αν θα ήτανε καλή φάση.....
    Η κούτσα τι είναι?
     
  2. dckason

    dckason New Member

    μα υπαρχουν πολλες επιλογες,

    παιδακια στα καρβουνα τα οποια φυσικα θα κοπουν μικρα κομματια μετα,
    πανσετα,
    μπιφτεκακια ,
    απο φουρνο , σουφλε, γεμιστα , πατατες γιαχνι .
    δειτε τον τσελεμεντε , δεν μπορει σιγουρα κατι θα βρειτε εκει!!!




    να σου πω εχω πολλες επιλογες,
     
  3. Ypox

    Ypox New Member


    Σίγουρα με οτι "φτιάχνεται" καθένας!
    Σε μια τέτοια περίπτωση τον υποδηματο-τσελεμεντέ να συμβουλευτείς! 

    Τώρα που λες πατάτες-γιαχνί, θυμήθηκα ενα γαμάτο που με είπε το κολλητάρι μου.
    Είπε "φαντάσου Θάνο Ασκητή να το έχουν καλεσμένο στη Ράνια Θρασκιά, να είναι με σαλιάρα και η Ράνια να τον ταΐζει με τις μπότες της πατάτες-γιαχνί!"  
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

       

    Joke mode on

     

    /Joke mode off
     
  5. ShyMistress

    ShyMistress Regular Member

    Απάντηση: Eat from my shoes


    Δεν ειχα ακουσει ξανα οτι υπαρχει το συγκεκριμενο φετιχ, η μονη παράλληλη "τελετουργία" που είχα δει -live κιόλας!- ήταν όταν ήμουν μικρή και σε ένα γάμο ο γαμπρός έπινε σαμπάνια από τη γόβα της νύφης. (μου είχε φανεί κάπως κιτς είναι η αλήθεια, αλλά πολύ γλυκό συνάμα)
    Το φετίχ που περιγράφεις μου θύμισε αυτό που είχα δει τότε, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν ο υπο εκλαμβάνει την πράξη αυτή έχοντας ως αφετηρία το άτομο από του οποίου τα υποδήματα τρώει (όπως -φάντάζομαι- ισχύει στον γαμπρο που πίνει ποτό απο τις νυφικές γόβες)
    Θα ήθελες να μου εξηγήσεις τι είναι αυτό που σου αρέσει στην πράξη αυτή?
    Επίσης, αν και θίχτηκε ως παράμετρος και προηγουμένως από τη female, τη Μιρέλλα κτλ, δεν μπορώ να μην σκεφτώ τα μικρόβια που μεταφέρονται ετσι. (ειδικά για το φαγητό δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον να τρώει ή να μαγειρεύει χωρίς πρώτα να έχει πλύνει επιμελώς τα χέρια του)
    Πάντως, ομολογώ ότι είναι καλή λύση για ένα γρηγορο μεζέ αν δεν έχεις κανένα πιάτο πλυμένο  
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Eat from my shoes

    Γι' αυτό ακούγονται τώρα τελευταία φήμες στην αγορά πως ο όμιλος Vivartia που έχει τα Goody’s θα προχωρήσει σε εξαγορά της Migato;
     
  7. Ypox

    Ypox New Member

    Re: Απάντηση: Eat from my shoes

    Oχι χρειάζεται πλυμένο πιάτο, για να βάλεις τα φαγητά. Τα υποδήματα "αντικαθιστούν" το πιρούνι, το μαχαίρι και ίσως το κουτάλι. Δεν "αντικαθιστούν" το πιάτο.



    Οταν λές ως αφετηρία το άτομο, από τα υποδήματα του οποίου τρώει το αρσενικό, τι ακριβώς εννοείς? Σιγουρα εαν έχω μια γυναίκα που τις αρέσει αυτό ( ή τουλάχιστον της αρέσει να της γλείφουνε τις σόλες) τότε αυτό το θέμα θα με "στείλει" κανονικά. Εαν μας αρέσει και στους δυο, τότε με την ποικιλία που θα αποκτήσει το παιχνίδι θα φτάσουμε την ύψιστη απόλαυση.

    Θα εξηγήσω τι μου αρέσει σε αυτήν τη πράξη-->
    Το σχετικό θέμα το είδα πέρυσι. Μέχρι τότε το πιο εξευτελιστικό/ταπεινωτικό/ατιμωτικό που ήξερα σχετικά με την υπόδηματα ήτανε, όταν ο σκλάβος καθαρίζει με τη γλώσσα του τη σόλα των υποδήματων της κυρίας του, μετά από τη βόλτα της έξω.
    Βλέπω αυτήν την εικόνα και διαβάζω τη περιγραφή.
    http://img180.imageshack.us/img180/3006/nickystrample1subtitlegs5.jpg
    "'Εξω έβρεχε. Η Nicky έκανε μια βολτα έξω φορώντας τις πανάκριβες μπότες της, Ιταλικής σχεδίασης, και έπειτα ανάγκασε τον Max να γλείψει τα σάντουιτς από την υγρή σόλα."

    Διαβάζοντας την παραπάνω περιγραφη τρελάθηκα. Ένιωσα πολυ περίεργα, δεν αηδίασα, αλλά συνάμα βρήκα το όλο θέμα να συμβολίζει εναν υπέρμετρο εξευτελισμό. Ειδικά η κάτω δεξιά υποεικόνα μου κέντρισε τον ενδιαφέρον. Αυτή η υποεικόνα είχε μια ακατάληπτη/ακατανοήτη γοητεία για έμενα (και ακόμη έχει). Είναι αυτή η οξεία αντίθεση που δημιουργείται μεταξύ της υπέροχης (αλλά βρόμικης) σόλας & του γεύματος που είναι τόσο άψογα προσκολλημένο στη σόλα. Μια οξεία αντίθεση η οποία στηρίζεται στο γεγονός οτι οι άνθρωποι απαιτούν μια βασική υγιεινή στο γέυμα τους--> Θέλουν τα πιάτα να είναι καθαρά, τα πιρούνια να είναι καθαρά, τα μαχαίρια να είναι καθαρά και γενικώς οποιοδήποτε αντικείμενο έρχεται σε επαφή με το φαγητό τους πρέπει να είναι καθαρό. Ομως σε αυτήν την περίπτωση, αυτή η "απαίτηση" καταλύεται/αναιρείται με τον πλέον σκαιό/απότομο/στυγνό τρόπο-> Τα φαγώσιμο ερχεται σε επαφή με ένα αντικείμενο πολύ βρωμικό (τη σόλα). Και αφού το φαγώσιμο έχει έλθει σε επαφή με τη σόλα, ο ανδρας καλείται να σύρει τη γλώσσα στη πανέμορφη σόλα για να "αποσπάσει" από εκεί το φαγητό του.
    Αλλά σίγουρα ενέχει κινδύνους το να τρώει κάποιος από βρώμικη σόλα, είναι μια δαμόκλειος σπάθη κυριολεκτικά. Οπότε ενα ζευγάρι καθαρά υποδήματα θα ανακουφίσει την ανησυχία....

    Εγώ το "eat from my shoes" το έχω δοκιμάσει μονάχα ανεπίσημα. Και τι εννοώ λέγοντας "ανεπίσημα". Περυσι είχα παει στο ενδιαίτημα ενός φίλου. Η κοπέλα του έλειπε εκτός πόλης. Καθώς πήγαινα σπίτι του σπαμάτησα σε ένα περίπτερο να πάρω κάτι twix σοκολάτες. Ενω είμασταν σπίτι του οι δυό μας, αυτός πετάχτηκε εξω κάποια στιγμή. Βλέπω ένα ζευγάρι μπότες της κοπέλας του κ αρχίζω να κολάζομαι. Επιστρέφει ο φίλος μου, και έπειτα από κάποια ώρα βγαίνει και πάλι εξω. Εγώ σκέφτομαι να πάρω της μπότες και να κάνω κάτι με δαύτες γρηγορα. Αρχίζω να γλείφω/ρουφώ το τακουνί, αλλά σκέπτομαι πως έχω και τα twix. Ανοίγω το twix, το τριβω στη σόλα και δαγκώνω ένα κομμάτι, το τρίβω ξανά στη σόλα και δαγκώνω άλλο ένα κομμάτι, και πάει λέγοντας. Παρά τα λιγοστά δεύτερα που διήρκεσε το γεγονός με έστειλε κανονικά (Ο φίλος μου μου είχε πει πως θα επέστρεφε σε 5 λεπτα, οπότε με πίεζε πολυ ο χρόνος).
    Τις μπότες αυτές τις φορούσε οι κοπέλα του έξω (την είχα δει αρκετές φορές), μολαταύτα η αληθεία έιναι πως δεν έπαθα κάτι. Η ατυχία είναι πως είχα δει την κοπέλα του να φορά κάτι πιο γαμάτες μπότες έξω, ωστόσο δεν τις βρήκα, παρότι τις έψαξα.
     
  8. perastikos

    perastikos New Member

    Απάντηση: Eat from my shoes

    Βρίσκω πολύ διεγερτικό το σκηνικό τού να τρώει ο υποτακτικός από τίς σόλες τής γόβας τής Κυρίας. Βεβαίως υπό την ποϋπόθεση ότι είναι αχρησιμοποίητες γιά περπάτημα. Θα μου άρεσε να με έχει αφήσει νηστικό το προηγούμενο εικοσιτετράωρο, ώστε να είμαι πιό "αποδοτικός" στο γεύμα. Άλλη ιδέα είναι να με υποχρεώσει, αφού τις καθαρίσω με την γλώσσα, να της βάψω τις γόβες αμέσως μετά, ώστε να είναι έτοιμες για την εποόμενη χρήση.
     
  9. nikolas123456

    nikolas123456 New Member

    Απάντηση: Eat from my shoes

    ειναι κατι που δεν εχω κανει! αλλα νομιζω οτι θα το επιχειρισω σιγουρα στο μελλον.
     
  10. Ypox

    Ypox New Member

    Re: Απάντηση: Eat from my shoes


    Γουστόζικη ιδέα-> Να παραμέινει κάποιος νηστικός για να αποδώσει..... Και μάλιστα πες την αφέντρα σου να σε ταϊζει αργά-αργά για να σου κάνει το όλο θέμα πιο βασανιστικό/μαρτυρικό/τυραννικό. Διότι όταν κάποιος πεινάει πολύ, θέλει να κατεβάσει τα φαγητά γρήγορα.

    Για τήν άλλη ιδέα-> Εννοείς να καθαρίσεις τη σόλα της απο τη βόλτα της έξω, ή να καθαρίσεις γενικώς το υπόδημα περιμετρικά?
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Eat from my shoes


    Πολυυυυυυυυ ενδιαφερον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Με την γλωσσα θα τις βαψεις ομως!!!!!!!!!!!!!!!!
    Πρωτα στο βερνικακι και μετα στο γοβακι.
    Βεβαια η γλωσσα σου θα γινει οπως της Λιντα Μπλαιρ στον εξορκιστη, αλλα για την Κυρια...........χαλαλι. 
     
  12. Ypox

    Ypox New Member

    Re: Απάντηση: Eat from my shoes



    Mε τη γλώσσα εαν τις βάψει, πάει η γλώσσα του ανθρώπου..  
    Πάντως η ιδέα να γλείψει κάποιος τη σόλα της κυριάς του για να τη καθαρίσει μετά από τη βόλτα της έξω, και έπειτα να βάψει τα υποδήματα της (όχι όμως με της γλώσσα του) ακούγεται φιγουράτη/απαστράπτουσα.....