Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Electro play

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Ιουλίου 2005.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Τί είναι και πως "δουλεύει"; Πόσοι το έχουν δοκιμάσει; Ποιές είναι οι εντυπώσεις τους ; Πόσο επικίνδυνο είναι; Ποιές είναι οι απαραίτητες προφυλάξεις;
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν με ενθουσιάζει όμως υπάρχουν πολλοί fun του είδους. Βέβαια στην Ελλάδα δεν είναι συνηθισμένο (πολύ λιγότερο από τα υπόλοιπα μη συνηθισμένα της Ελλάδος). Πιστεύω πως θέλει καλό εξοπλισμό. Προσωπικά δεν βρίσκω κάτι στο συγκεκριμένο play για να θέλω να το δοκιμάσω. Λογικά θέλει αρκετή εμπειρία και μάλλον είναι επικύνδινο αν και έχω δει πολλές ταινίες με electro play που φαινόντουσαν αρκετά ακίνδινες.

    Ειδικά tools χρησιμοποιούνται για παροχή μικρής ποσότητας ρεύματος στο σώμα για torture. Επίσης λέγεται πως προκαλεί οργασμό (shocked orgasm)

    View attachment 872 View attachment 873
     
    Last edited: 17 Μαϊου 2006
  3. AnDrAmElEx

    AnDrAmElEx Regular Member

    θεωρητικα πρεπει να μοιαζει με τα μηχανηματα παθητικης γυμναστικης.υψισυχνο ρευμα εφαρμοζεται με καποια pads σε ορισμενα σημεια του σωματος και δινουν ενα ερεθισμα στον μυ για να συσπαστει.Την ιδια αρχη λειτουργειας εχουν προφανως και τα μηχανηματα που χρησιμοποιουνται για το electro play, διεγειροντας διαφορετικα σημεια του σωματος, με διαφορετικες τιμες εντασης και συχνοτητας!
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Σωστά AnDrAmElx, μόνο που εφαρμόζονται σε άλλα <s> σημεία
     
  5. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Me TENS unit einai arketa asfales ke mporei na hrisimopoiithei ke pano apo tin mesi (an fisika den iparhei vimatodotis!) Ke iparhoune ena soro fun extensions...simperilamvanomenou aftou pou efarmozei sto soma tis top ke ginetai i idia foreas tou revmatos ke kathe aggigma tis ilektrizei.
     
  6. AnDrAmElEx

    AnDrAmElEx Regular Member

    Πολυ σωστη η παρατηρη ση σου Phaedra!! απορω πως ξεχασα να το αναφερω!Βασικη και απαραιτητη προυποθεση ειναι η καλη φυσικη κατασταση,και φυσικα χωρις καρδιοαγγειακα προβληματα!!!!
     
  7. katerina28xr

    katerina28xr Guest

    Εμένα ο δικός μου, μου βάζει δύο μεταλλικά κλιπς(φτιαγμένα από τσιμπιδάκια μαλλιών) συνδεδεμένα σε ένα κομμενο καλώδιο από ακουστικά, και το συνδέει με ένα φορητό ραδιόφωνο. Μπορώ να πω ότι έχω έρθει σε οργασμό 1-2 φορές με αυτό
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ενδιαφέρουσα ιδέα katerina28xr! Οργασμός μετά (και λόγω) μουσικής στην κυριολεξία
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Το μόνο που θα πω, είναι πως θεωρώ το electro τον πλέον εξεζητημένο και "αριστοκρατικό" είδος πόνου που έχω δοκιμάσει...
    Η ωραιότερη εμπειρία που μου Χάρισε Ο Μάστερ μου, είναι με μια από τις συσκευές που Έφτιαξε και Έβαλε το ένα ηλεκτρόδιο στην ρώγα και το άλλο στο μουνί και ένιωθα κύματα να διαπερνούν όλο μου το σώμα. 'Ήταν τόσο έντονος ο οργασμός μου που κόντεψα να λιποθυμήσω αμέσως μετά, αλλά δεν ήθελα να τελειώσει και ικέτευα γι' ακόμη λίγο. (το οποίο Θεώρησε πως δεν έπρεπε να μου Δώσει).

    Εκείνο που γνωρίζω είναι πως είναι απίστευτα επικίνδυνο και δεν συνιστάται να το χρησιμοποιεί κάποιος που δεν έχει εμπειρία.

    Περισσότερα όμως γι' αυτό θα μας Πει Ο Ίδιος κάποια στιγμή ελπίζω.

    η λάρα Του
     
  10. PD

    PD Regular Member

    Συμφωνω με την lara[E-p], οτι ειναι από τις ωραιοτερες εμπειριες αρκει να χρησιμοποιηθει σωστα και να υπαρχει σχετικη εμπειρια.

    Με μετρο ομως γιατι το σωμα μας δεν "σχεδιαστηκε" για να κόβουν βόλτες τα.. "ηλεκτρόνια"  :lol:
     
  11. katerina28xr

    katerina28xr Guest

    Εμένα μου το βάζει στα χείλη. Μερικές φορές όμως το δυναμώνει πάρα πολύ και πονάει αφάνταστα. Πάντως 2 φορές έχω έρθει σε οργασμό
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Electro play

    Θα συμφωνήσω με τη σειρά μου και θα τονίσω πως είναι μια πρακτική που θα μπορούσε να αποβεί μοιραία ιδιαίτερα όταν γίνεται στο πάνω μέρος του σώματος, σε κάποιο που πιθανό να έχει καρδιακό πρόβλημα (και κάποιοι ίσως έχουν και δεν το γνωρίζουν), όταν γίνεται από άπειρα άτομα.

    η λάρα Του