Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Electro play

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Ιουλίου 2005.

  1. RoughGames30

    RoughGames30 Looking and Experimenting

    είμαι νέο μέλλος στο foroum αυτό, και ψάχνω εδώ και μερικά χρόνια παρέα που να ενδιαφέρεται για electro play στην Ελλάδα και δε μπορώ να βρω, χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι τελικά που ασχολούνται με το spor  
     
  2. Markos1

    Markos1 New Member

    Διάβασα όλα τα ποστ πάνω στο συγκεκριμένο θέμα περισσότερο από επιστημονικό ενδιαφέρον. Έχω πτυχίο ηλεκτρολόγου μηχανικού και αν και ασχολούμαι με το software έτυχε να παρακολουθήσω ένα μάθημα όπου εξετάσαμε μεταξύ άλλων και τις επιδράσεις του ηλεκτρισμού στο ανθρώπινο σώμα.

    Ειδικός προς θεού δεν είμαι αλλά το θέμα που θα ήθελα να θίξω είναι ότι κανείς δεν είναι ειδικός όσον αφορά το ηλεκτρικό ρεύμα. π.χ. Μπορεί να εφαρμόσουμε σε κάποιον ένα ρεύμα εναλασσόμενο χαμηλής ισχύος το οποίο ίσως να μην του προκαλεί καν δυσφορία. Η συχνότητα του ρεύματος όμως μπορεί να είναι επισφαλής για την υγεία του προκαλλόντας αρυθμία στην καρδιά του ή ακομα και καρδιακή μαρμαρυγή (συγκοπή). Αυτή είναι και η πιο συχνή αιτία θανάτου από ηλεκτροπληξία.

    Συγκεκριμένα μέσα στο βιβλίο του μαθήματος υπήρχε ένα διάγραμμα μεταξύ της έντασης του ρεύματος (αμπερ) και του χρόνου για τον οποίο εφαρμόζεται στο ανθώπινο σώμα. Ακόμα κι αν η ένταση ήταν χαμηλή η εφαρμογή της για αρκετό χρονο μπορούσε να επιφέρει μη αντιστρεπτές βλάβες. Επίσης η αντίσταση του ανθρωπίνου σώματος μεταβάλλεται από σημείο σε σημείο αλλά και από ανθρωπο σε άνθρωπο.

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η οποιαδήποτε ενασχόληση με το ρεύμα είναι εξαιρετικά επικίνδυνη. Ακόμα κι οι ειδικοί παίρνουν ξεχωριστές προφυλάξεις. Κι αυτό χωρίς να λαμβάνουμε καν υπ' οψη μας την περίπτωση κάποιοας βλάβης στον εξοπλισμό. (κι αν δεν δουλέψει το ρελέ σε περίπτωση βραχυκυκλώματος; )

    Καλύτερα λοιπόν για την δικιά σας ασφάλεια να προμηθεύεστε εργαλεία ειδικά για την χρήση που επιθυμείτε τα οποία ενδεχμένως να έχουν περάσει και από τεστ για να πιστοποιηθεί η ασφάλεια τους.
    Κρίμα είναι πάνω στο παιχνίδι να έχουμε ατυχήματα...

    υ.γ. ακομά κι αν διατρέχουμε κινδυνο από ρεύμα το πιθανότερο είναι όταν πλέον νιώσουμε δυσφορία να εχει συμβεί κάποια ζημιά στον οργανισμό μας.

    υ.γ. 2 συγνώμη για το μεγάλο ποστ
     
  3. Master_fetish

    Master_fetish New Member

    Απάντηση: Electro play

    Πριν από ένα καιρό, είχα την περιέργεια να δοκιμάσω το electro play. Αποφάσισα να πάρω μια επίσημη electro sex toy συσκευή, η οποία παρέχει μεγαλύτερη ένταση από τα κοινά T.E.N.S. και μαζί πήρα και ένα dildo για την συσκευή. Όταν το δοκιμάσαμε με την κοπέλα μου, βιώσαμε πρωτόγνωρης έντασης οργασμούς!! Αργότερα πήραμε και δεύτερο dildo. Σχεδόν κάθε φορά, όταν κάνουμε sex, περιλαμβάνεται και η χρήση electro play. Χαμηλής έντασης παλμοί και συχνότητες προσφέρουν απολαυστική αίσθηση με διάρκεια, ενώ μεγαλύτερη ένταση και συχνότητα μας δίνουν υπέροχους δυνατούς οργασμούς, διαφορετικούς από κάθε άλλο!! Όταν δε, χρησιμοποιώ ταυτόχρονα το dildo στον κολπο της και το δεύτερο στον πρωκτό, είναι φανταστικό να την βλέπω να έχει σπασμούς μέχρι τον οργασμό της που την ξετρελαίνει!!! 'Οσο για τη ασφάλεια, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος, μιας και δεν χρησιμοποιούμε την συσκευή με σκοπό την πρόκληση πόνου, αλλά την διαφορετική αίσθηση.
     
  4. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Re: Electro play

    Μία ακόμη παράμετρος που θα έπρεπε να απασχολεί σε σχέση με τη δυσφορία, είναι και το μέρος του σώματος. Από προσωπική εμεπιρία από μια παιχνιδομηχανή με ηλεκτροσοκ, διαπίστωσα ότι το σοκ στο δεξί χέρι (συγκεκριμένα στο δείκτη) δημιούργούσε ένα ευχάρισο γαργαλητό, ενώ στο αντίστοιχο δάκτυλο του αριστερού προξενούσε τη δυσφορία που λέμε, με αποτέλεσμα να μην το αντέχω για πολύ. Για τα συγκεκριμένα, πιθανότατα οφείλεται στο γεγονός ότι το δεξί χέρι λόγω της μεγάλης χρήσης (και όχι μόνο  )έχει πιο σκληρό δέρμα. Μπορεί να ισχύει κάτι αντίστοιχο και για άλλα μέρη του σώματος?  
     
  5. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: Electro play

    xmmmm....nomizo pos syntoma tha to dokimaso afto...thanks 
     
  6. mill_man

    mill_man New Member

    Απάντηση: Electro play

    Καλησπερα και απο εμενα..διαβασα αρκετα απο τα ποστς εδω..
    Θα συμφωνησω πως στην ελλαδα δεν υπαρχει ακομα ιδιαιτερη ζητηση επι του θεματος εκτος απο του gay κυκλους θα ελεγα..και ιδιως αυτο που με εντυπωσιαζει ειναι πως οι αντρες ειτε straight ειτε bi δεν το εχουν δοκιμασει Η δεν το εχουν καν ακουσει..ιδιως πανω στον πουτσο ειναι απιστευτη η καυλα..! Δεν μπορω να την συγκρινω με οτιδηποτε αλλο..!
    Οσο για εμενα εγω ειμαι ισως απο τους λιγους που το χρησιμοποιω πανω απο 15 χρονια τωρα..και ισως θα μπορουσα να πω πως εαν παρετε τις απαραιτητες προφυλαξεις δεν θα εχεται κανενα προβλημα..
     
  7. JP ωραίο το νήμα σου, το διάβασα όλο, δύο χαρούλες: α) επέτρεψέ μου έναν πλατειασμό. Θα μπορούσε, να είναι ένας συνειρμός, γύρω απ’ αυτά τα «παιχνίδια» β) άρα θα υπάρχει ένα ύφος «Χ», παρ’ ότι δεν είμαι εδώ για να τσακωθώ με κανέναν, μιας και αμφιβάλω, αν έχουμε να μοιράσουμε, έστω και δυο γαϊδουριών άχυρα   Άρχισε…

    Λοιπόν… Προσέξτε τι θα σας πω. Αυτά είναι η άποψή μου και δεν υπάρχει τίποτα να διαπραγματευτούμε. Στα 40α μου δεν θα αλλάξω μυαλά, ‘ξηγηθήκαμε; Σεβαστές οι διαφορετικές απόψεις σας, αλλά κρατήστε ‘τες για την πάρτι σας και μη μου τις πουλάτε. Λοιπόν… Άποψή μου είναι, πως για ένα μέλος, (βάλ’ τε αν θέλετε εισαγωγικά) της ευνομούμενης και πολιτισμένης κοινωνίας μας, που παραστρατεί, υπάρχει και ορθά: Έγκλημα – Δίκη – Απολογία – Ποινή – Σωφρονισμός – Επανένταξη. Είμαι ΚΑΤΑ τζιχαντιστικών μεθόδων τύπου «να τον κρεμάσω από τ’ αρχίδια» ή των νόμων του Δράκοντα και επαναφορά της θανατικής ποινής (π.χ. ηλεκτρική καρέκλα). Ας απολαύσουν οι ευφημιστές της, (που θεωρούν αυτούς που σηκώνουν τον διακόπτη, λιγότερο κτήνη απ’ αυτούς που ψήνουνε) το πιο κάτω βίντεο. Είναι μια εκτέλεση σε ηλεκτρική καρέκλα (προτείνω να μην το δείτε, βέβαια ενήλικες είστε, κάνετε ότι γουστάρετε).


    Στο νήμα μας τώρα. Αν έχεις όμως ένα τέτοιο καφουρντιστίρι, έχεις κάνει τα δικά σου «κόλπα», έχεις βεβαίωση από καρδιολόγο για την μαζοχίτσα σου, τότε μπορείς να την έχεις σ’ αυτό το μαραφέτι όλη μέρα και να παίζεις ανεβοκατεβάζοντας τον διακόπτη και το βράδυ, να την βγάλεις εντελώς «γεια σου»!    

    Mind-streaming bracket

    Κάποιοι λένε ότι «είναι απορίας άξιο» πως μπορεί κανείς να πάρει ιδέες απ’ το οτιδήποτε. Λέγεται «δημιουργικός σαδισμός» και θέλει πολύ φαντασία, να προσαρμόσεις τα πιο πάνω «παιχνίδια» σε παιχνίδια (π.χ. fucking machines) και όχι σε μηχανές θανάτου. Μήπως πρέπει τώρα να αναλύσω, πόσα μπορεί κανείς να «δανειστεί» ως τεχνικές από έναν πραγματικό δράκο; Όποιοι με εννόησαν έχει και καλώς. Όποιοι όχι, στο μαγαζί στην γωνία, πωλείται αυτό που σας λείπει, λέγεται «φαντασία».
    Καλημέρα σας…
     
    Last edited by a moderator: 11 Νοεμβρίου 2015