Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Enema (Κλύσμα)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 8 Ιουλίου 2005.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ναι, το γνωστο κλύσμα <s>.
     
  2. Phaedra

    Phaedra Regular Member

  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Το κλύσμα είναι μια αρκετά ταπεινωτική τιμωρία. δεν είναι συνηθισμένο όπως οι άλλες τεχνικές που αναφέρθηκαν στα άλλα threads και επίσης δεν αρέσει σε όλους τους Κυρίαρχους. Συνήθως εφαρμόζεται σε γυναίκες απο Male Κυρίαρχους και προσωπικά δεν έχω ακόυσει ανάλογα παραδείγματα σε males slaves η σε female slaves από Dommes/Mistresses .Δεν αποκλείω το ότι ενδεχομένως να γίνεται αλλά όμως αλλά όχι στην έκταση που πραγματοποιήται από Male Κυρίαρχους σε female slaves που και αυτή η έκταση είναι σχετικά περιορισμένη.
    Λεπτομέρεις για το πως γίνεται και αν είναι επώδυνο δεν θέλησα ποτέ να μάθω καθώς είναι εκτός των ενδιαφερόντων μου.
     
  4. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Αναρωτιεμαι αν η απουσια διαλογου σε αυτο το θεμα αφορα στην απουσια ενδιαφεροντος η γνωσεων η αν σχετιζεται σε καποιον βαθμο με τις προσφατες εντασεις κε ανησυχιες που πιθανον εχουνε προκαλεσει σε ενδεχομενους συμμετεχοντες στο παρον thread το thread για ουρολαγνεια.
    Εγω προσωπικα δεν εχω κανει καθολου enema play και θα με ενδιεφερε να ακουσω περισσοτερα για τις εμπειριες κε τεχνικες αλλων που ειναι γνωστες.
     
  5. metalswitch

    metalswitch New Member

    Πέρα από ταπεινωτική εμπειρία, είναι χρήσιμο εφόσον ακολουθεί anal play... Και εγώ πάντως δεν έχω ανάλογες εμπειρίες αλλά περιμένω να μάθω από όσους γνωρίζουν περισσότερα λεπτομέρειες...
     
  6. slaveboy`81

    slaveboy`81 Regular Member

    To enema έστι και αλλιώς πέρα από ταπεινωτική εμπειρία είναι ανακουφιστικό και καλό γιατί καθαρίζει το έντερο, όχι όμως να γίνεται και σε τακτά χρονικά διαστήματα(σε διάφορα spa εξάλλου προσφέρεται ως θεραπεία και χρυσοπληρώνεται!!!!   ). Όμως καλό θα είναi αν κάποιος πάσχει από εντερικά προβλήματα να αποφεύγει ο Αφέντης του το κλύσμα καθώς αυτό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στην ήδη βεβαρυμένη υγεία του εντέρου του.
     
  7. SMdominant

    SMdominant Guest

    το κλυσμα ειναι σιγουρα απαραιτητο αν θελεις να απολαυσεις σε βαθος το πρωκτο του σκλαβου ή της σκλαβας...Πολλες φορες η σκλαβα θα πρεπει να το εχει κανει και απο μονη της για να προετοιμαστει...Επισης ειναι πολυ καλη τεχνικη για να ταπεινωσεις ατιθαση σκλαβα....Ενας ευκολος τροπος για να το κανεις ειναι ξεβιδωνοντας το "τηλεφωνο'' απο το ντους και βαζωντας με λιγο λιμπαντικο το "καλωδιο" του ντους μεσα...Ανοιγωντας ελαφρα το νερο να τρεξει εχεις ενα τελοιο κλυσμα και τη σκλαβα πολυ πολυ ταπεινη και ερεθισμενη...Ολα αυτα βεβαια για τις σκλαβες που τους αρεσει να τις ανοιγουν απο πισω........................
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Για να καταλάβω και εγώ η vanilla, το κλύσμα χρησιμοποιείται ως τιμωρία ή ως προετοιμασία της πρωκτικής διείσδυσης;

    Αστάρτη
     
  9. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Και τα δύο astarty, και όπως σε πολλά άλλα το σημαντικό στην διαφοροποίηση είναι η διάθεση με την οποία γίνεται, η προσέγγιση κλπ
     
  10. serr

    serr Regular Member

    Τελικά μήπως μπορεί κανείς να μας πεί πώς μπορεί να γίνει χωρίς δυσάρεστες ίσως επιπτώσεις ????
     
  11. paroinia

    paroinia Regular Member

    πάντως είχα ακούσει απο βανίλλα κοπέλες στο παρελθόν να λένε ότι έκαναν κλύσμα το πρωι όταν είχαν σκοπό να κάνουν σεξ το βράδυ γιατί ήταν πιο απολαυστική η διείσδηση. εγώ πάντως δεν την πολυβρίσκω με την ιδέα, άσε που έχω έντερα γιαγιάς σε σώμα νεαράς. αλλά γενικά εγώ δεν την βρίσκω ιδιαίτερα με το άναλ, οπόταν μάλλον δεν είμαι καλός κριτής.

    όσο για τιμωρία, την βρίσκω κάπως μπλιαχ
     
  12. serr

    serr Regular Member

    Τελικά μήπως μπορεί κανείς να μας πεί πώς μπορεί να γίνει χωρίς δυσάρεστες ίσως επιπτώσεις ????
    Εγώ ξαναρωτάω.