Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Fantastic beasts and where to find them

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 7 Ιανουαρίου 2019.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Εγώ το λέω Κισσός.
     
  2. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Εγώ που δεν τόχω με τις λέξεις και τις περικοκλάδες τους όπως εσύ το ονομάζω Σαδισμό.
     
    Last edited: 7 Ιανουαρίου 2019
  3. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Επειδή μας παρακολουθεί, να ξεχάσει αυτά που θέλει, εγώ θα το φωνάζω, Κισσός και αν δεν είναι φρόνιμο, θα το λέω χαμομηλάκι. Ψωνίζεται το δικό μου, με τα φανταχτερά ονόματα.
     
  4. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Lucky you.Το δικό μου πάλι αγριεύεται αν κάνω πως στρογγυλεύω γωνίες.Και καλά κάνει,θα έλεγα.
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

  6. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Όχι μωβ όμορφο κορίτσι, όχι ακόμα μην φεύγεις. Πως σου φαίνεται η ιδέα, να τα μεταφέρουμε, αυτά σε κανένα νήμα συγκεντρωμένα; Γιατί μου φαίνεται ότι έχουμε να πούμε πολλά και όχι μόνο εγώ ή o Stalker.


    Τώρα σε ποιο δωμάτιο του φόρουμ θα μπει, δεν ξέρω … αλλά χώσε και τη λέξη τέρας στον τίτλο, τραβάει τα βλέμματα. Το φως δεν είναι ποτέ κακό.
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Ρίχνεις μία ματιά και μετά προσπαθείς να αποτυπώσεις αυτό που είδες, σε ένα μετρημένο τετράστιχο. Δεν χρειάζεται να είναι όμορφο, για σένα είναι. Την πρώτη φορά, το έκανα αλλάζοντας τα λόγια από ένα τραγούδι και πάνω του έβαλα τις λέξεις. Θέλει επιμονή, δύναμη, συγκέντρωση, αυτοπειθαρχία και σταδιακά σου μαθαίνει το τρόπο, να τιθασεύεις το... ας το πούμε τώρα γατάκι βλέπε τέρας, για να μην τρομάζει, γιατί και από εκεί κάποιος φορές αντλεί δύναμη. Είναι ένα από τα task, που εφάρμοσα πάνω μου και την πρώτη φορά, πρέπει να έκανα μία εβδομάδα για να πετύχω ένα τετράστοιχο. Μπορεί να σου φαίνεται ελαφρύ, αλλά δοκίμασε το. Κάνει καλό για τις γωνίες.
     
    Last edited: 7 Ιανουαρίου 2019
  8. Victoria_ash

    Victoria_ash Regular Member

    Το τερας εχει τη μορφη μου...το δαμασα οσο μπορουσα κι οσο αντεχα. Τωρα το δαμαζει αλλος για μένα και κοιμαμαι ησυχη τυλιγοντας την πολυχρωμη φουντωτη ουρα μου γυρω απο τα ποδια του, ξεφυσωντας με ευχαρίστηση.
     
  9. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Το τέρας μέσα μας είναι το αναγκαίο κακό του ανθρώπου.

    Είναι οι προσδοκίες μας, αυτό που μας κάνει αεικίνητους.
    Ακόμα και εάν το αντιμετωπίσουμε, σύντομα κάποιο άλλο
    θα πάρει την θέση του.

    Άλλοι, αντιμετωπίζοντας το, γεννάνε τέχνη, άλλοι επιστήμη,
    άλλοι πάλι ... εγκαταλείπουν την προσπάθεια βρίσκοντας
    κάποια μορφή άμυνας.

    Για την ανθρωπότητα είναι αναγκαία και ικανή συνθήκη για
    την ύπαρξή της. Για τον άνθρωπο δίκοπο μαχαίρι.
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Ναι
     
  11. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Αφήστε λεύτερα τα θεριά σας.
    Να φάνε και να φαγωθούν.
    Αλλιώς ή θα φάνε εσάς ή θα σας πάρουνε μαζί τους, εκθέματα σε ζωολογικό κήπο.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όταν στον εσωτερικό σου χάρτη υπάρχουν σημεία "here be dragons" το ξέρεις.

    Περισσότερο σημαντικό από το τα γνωρίζεις είναι να ξέρεις σε ποια μπορείς να πλοηγηθείς και ποια πρέπει να αποφύγεις με όποιο τρόπο όσο σαγηνευτικά και αν είναι.