Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

fifty shades of grey

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος herculess, στις 23 Απριλίου 2012.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor



    Με την πρεμιέρα να πλησιάζει η καμπάνια προώθησης της κινηματογραφικής μεταφοράς του 50 Shades of Grey έχει πλέον αρχίσει να γίνεται όλο και πιο αποκαλυπτική. Σήμερα δόθηκε στην δημοσιότητα το πρώτο βιντεοκλίπ από το τραγούδι Earned It του Abel Tesfaye aka The Weeknd το οποίο συμπεριλαμβάνεται στο soundtrack της ταινίας. Πρωταγωνίστρια του μουσικού βίντεο δεν είναι άλλη από την Dakota Johnson η οποία εμφανίζεται για ακόμη μια φορά στο nsfw κλίμα της ταινίας. Η ηθοποιός η οποία υποδύεται έναν από τους πιο συζητημένους ρόλους της χρονιάς, εμφανίζεται να αιωρείται απολαμβάνοντας ένα bondage δέσιμο, πλαισιώνεται από χορεύτριες με μαστίγια και φορά ένα μικροσκοπικό σετ εσωρούχων. Την σκηνοθεσία έχει υπογράψει και εδώ ο Sam Taylor-Johnson. Σημειώνεται πως το buzz για το soundtrack είναι σχεδόν όσο και για το φιλμ μια και οι μουσικοί συντάκτες έχουν παραδεχτεί πως πρόκειται για μια εξαιρετική συλλογή τραγουδιών μεγάλων ονομάτων της μουσικής όπως η Annie Lenox, η Beyoncé και οι Rolling Stones.

     
     
  2. Καλά τώρα, έχουμε κάνει και καλύτερα  
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Προβοκατόρισσα  
     
  4. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Αν υποθεσουμε οτι τελος παντων αξιζει σαν ταινια (οκ εχω δει κ χειροτερα) θα προτιμουσα τον Ian Somerhalder καθως πιστευω πως μπορει να χειριστει το ρολο καλυτερα αλλα και το παρουσιαστικο του ειναι πολυ κοντα στην περιγραφη του ηρωα οπως εμφανιζεται στο βιβλιο...
    συν του οτι θα ειχαμε ενα λογο να δουμε τη ταινια αφου θα παιζε το μαναρι :Ρ
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Από 12 Φεβρουαρίου στους κινηματογράφους!
    Είστε έτοιμοι;


    ..me Πιο πολύ από έτοιμη.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ.    
     
  6. Αρκει να μην κοψουν ολες τις επιμαχες σκηνες...
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    επίμαχες σκηνές , εννοείς;
     
  8. Καποιες σκηνες εντονου s/m...
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Jamie Dornan: «Στις "50 αποχρώσεις" έκανα πράγματα που δεν είχα κάνει ποτέ σε γυναίκα»


     

    Όσο πλησιάζει η πρεμιέρα της ταινίας τόσο πιο αποκαλυπτικός γίνεται ο πρωταγωνιστής!

    O Jamie Dornan, ο οποίος θα ενσαρκώσει τον Christian Grey στο πολυαναμενόμενο ερωτικό θρίλερ «50 Shades of Grey» φωτογραφήθηκε με την συμπρωταγωνίστρια του Dakota Johnson για το περιοδικό «Glamour» της Αγγλίας, και μίλησε για όσα... αναγκάστηκε να κάνει στην συμπρωταγωνίστρια του.

    «Υπήρχαν στιγμές που η Dakota δεν φορούσε πολλά και έπρεπε να της κάνω πράγματα που δεν είχα κάνει ποτέ σε γυναίκα. Κάτι που δεν ήταν εύκολο και για εκείνη σίγουρα», είπε χαρακτηριστικά ο ηθοποιός.

    Η Dakota Johnson, η οποία είναι κόρη της Melanie Griffith, αναγνώρισε από την πλευρά της την... ιπποσύνη του Jamie Dornan, σχολιάζοντας «Όταν τελείωνε μια σκηνή και ήμουν γυμνή ο Jamie έτρεχε να μου φέρει μια κουβέρτα. Έκανε τα πάντα για να είμαι ασφαλής, ακόμη και αν υπήρχαν μερικές επίπονες στιγμές».


     
  10. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Εάν δεν το έχεις ήδη παρακολουθήσει, ξεκίνα το THE FALL. Εκεί ο κ. Dornan δίνει ρέστα:

     
  11. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Πολύ σωστός ο τύπος ! καθε dom που σεβεται τον εαυτο του (και το status του) φροντιζει την υποτακτικη του aftercare

    δεν το περιμενα οτι αυτος εδω θα μου μοιαζει, εστω και λιγο, λιγουλακι...  
     
  12. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Σωστή διατύπωση. Το πρέπον Αρσενικό οφείλει να φροντίζει το θηλυκό του. Ακούγεται/Διαβάζεται αρχετυπικό, αταβιστικό, αλλά no matter what το επίπεδο του Τεχνολογικού μας Πολιτισμού, αρκετές δομές/ένστικτα αποθηκευμένα μέσα στη γονιδιακή μας αλυσίδα ακόμα "ξερνούν" συγκεκριμένες συμπεριφορές, συμπεριφορές που οι νοήμονες ζώντες οργανισμοί ακολουθούν επάνω σε αυτόν τον πλανήτη για εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια. Για αυτό και έδωσα το πρώτο κομμάτι της βασιλόπιτας στη σύνοδό μου (γνωρίζω...μετά την επιστημονική ανάλυση, έκανα απότομη προσγείωση σε μία κίνηση με βασιλόπιτα...αλλά ισχύει...).