Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Foot-smelling

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος MiB, στις 8 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. MiB

    MiB Regular Member

    Ψάχνοντας μέχρι τώρα μέσα στο forum, δεν είδα κάποιο νήμα αφιερωμένο στο συγκεκριμένο φετίχ το οποίο - τουλάχιστον - στο εξωτερικό φαίνεται να γίνεται ολοένα και πιο δημοφιλή. Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα την άποψή σας - ειδικά των γυναικών..
     
  2. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Foot-smelling

    Αντε να ξεκινησω εγω που εχω ορεξη. Δεν μαρεσει.
    Επισης δεν νιωθω οπισθοδρομικη και μπαναλ (για να προλαβω καποιους) , επειδη στο εξωτερικο ειναι δημοφιλες και εμεις δεν το εχουμε βαλει στο καθημερινο μας προγραμμα.
    Και γιατι να μην αναρωτιουνται οι αυτοι του εξωτερικου γιατι εδω ειναι τοσο δημοφιλες το κοκορετσι και το σπλιναντερο και εκεινοι βοσκουν τριφυλλι .
     
  3. jim28

    jim28 Regular Member

    Εχω ακούσει πως το εν λόγω φετίχ χρονολογείτε εδω και πολλά χρόνια, κάποιοι μάλιστα ερεθίζονται όταν μυρίζουν φορεμένες κάλτσες των συντρόφων τους
     
  4. MiB

    MiB Regular Member

    Re: Απάντηση: Foot-smelling

    Απόλυτα σεβαστή η άποψη σου thelma. Να υποθέσω ότι δε σου αρέσει ούτε να το κάνεις, ούτε να σου το κάνουν, σωστά? Επίσης, από απλή περιέργεια θα ήθελα να σε ρωτήσω αν σου έχει τύχει ποτέ να σου το ζητήσει κάποιος partner σου που του αρέσει η συγκεκριμένη δραστηριότητα, ή αν έτυχε να σου το κάνουν και δε σου άρεσε σαν εμπειρία.
     
  5. MiB

    MiB Regular Member

    Ναι, όντως ισχύει αυτό. Απλά τα τελευταία χρόνια φαίνεται ότι γίνεται ακόμη πιο δημοφιλή ως φετίχ.
     
  6. DnD

    DnD New Member

    Re: Απάντηση: Foot-smelling

    Το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι συμφωνώ απόλυτα με αυτή την άποψη!
    είναι απο τα λίγα που με ενοχλούν στον/στην σύντροφό μου αλλά και σε εμένα ακόμα περισσότερο!
     
  7. MiB

    MiB Regular Member

    Re: Απάντηση: Foot-smelling


    Αυτή πιστεύω πως είναι και η άποψη του 99% των γυναικών.. ειδικά στην Ελλάδα. Το περίεργο όμως είναι ότι πολλές από αυτές τις γυναίκες μπορεί να έχουν θετική άποψη για το φετίχ της.. ουρολαγνείας για παράδειγμα.. και το να πίνουν κάτουρα να τους φαίνεται λιγότερο αηδιαστικό..

    Τελικά είναι αυτό που λέμε.. περί ορέξεως..

    Αν κι έχω την εντύπωση ότι για το συγκεκριμένο φετίχ οι περισσότερες γυναίκες για κάποιο λόγο έχουν πολύ βαθειά ριζωμένα taboo.. ίσως περισσότερα κι απ' ότι για την κοπρολαγνεία..
     
  8. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Foot-smelling

    Τι σε κάνει να πιστεύεις πως το να μην αρέσει σε κάποιον κάποια συγκεκριμένη τεχνική σημαίνει πως είναι tabboo ή φταίει το ότι ζούμε στην Ελλάδα;
    Πρέπει να κατανοήσεις πως δεν είναι όλα για όλους.
     
  9. MiB

    MiB Regular Member

    Re: Απάντηση: Foot-smelling

    Μάλλον δεν κατάλαβες. Ούτε είπα, ούτε εννοώ κάτι από τα παραπάνω που έγραψες. Μία απλή παρατήρηση κάνω και χωρίς να μπορώ να δώσω κάποιο λογικό επιχείρημα, διαπιστώνω ότι ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ με άλλου είδους extreme φετίχ, το foot-smelling αντιμετωπίζεται σχεδόν απ' όλες τις γυναίκες πολύ πιο αρνητικά. Αυτό είναι ένα εξακριβωμένο γεγονός το οποίο λογικά έχει βαθύτερες ρίζες οι οποίες έχουν να κάνουν ενδεχομένως με κάποια taboo των γυναικών για τα πόδια τους και τη μυρωδιά τους. Ούτε είπα ποτέ ότι μόνο στην Ελλάδα αντιμετωπίζεται έτσι. Είναι σίγουρα γενικότερο το φαινόμενο κι ίσως στην Ελλάδα να παρατηρείται σε υψηλότερα ποσοστά. Όπως για παράδειγμα και από προσωπικές μου εμπειρίες, έχω διαπιστώσει πως πιο εύκολα δέχεται μια γυναίκα να την κατουρήσουν ή να κατουρήσει η ίδια μέσα στο στόμα κάποιου, από το να τον αφήσει να πλησιάσει τα πόδια της αν πιστεύει πως μυρίζουν, έστω και λίγο..
    Ε, αυτό μου φαίνεται λίγο παράξενο και μακάρι να γνώριζα τα βαθύτερα αίτια για τα οποία συμβαίνει..

    Άλλωστε, γι' αυτόν τον λόγο αποφάσισα να ξεκινήσω αυτό το νήμα, μήπως και με διαφωτήσουν περισσότερο οι γυναίκες του forum. Δυστυχώς μέχρι τώρα, απλά εκδηλώνουν μία άρνηση κι αποστροφή για το συγκεκριμένο φετίχ, δίχως όμως να την υποστηρίζουν και με κάποιο συγκεκριμένο επιχείρημα..

    Φυσικά κι είναι δικαίωμα του καθενός να έχει τις προτιμήσεις του και τίποτε δεν είναι κατακριτέο, είτε αρέσει σε κάποιους, είτε όχι..

    Πιστεύω όμως ότι ένας από τους βασικούς λόγους δημιουργίας του συγκεκριμένου forum, είναι να πέσει φως και σε τέτοιου είδους σεξουαλικά ζητήματα που μέχρι τώρα παραμένουν αρκετά σκοτεινά..
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Foot-smelling

    Σωστός.

    Ας μην κολλάμε λοιπόν στην έκφραση, νομίζω ότι υπάρχει ουσία στο ερώτημα...
     
  11. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Foot-smelling

    Ίσως να μην κατάλαβα καλά. (Iσως και ακόμα να μην καταλαβαίνω την θέση τον λέξεων Ελλάδα και taboo μέσα στο συγκεκριμένο post)

    Τι επιχειρήματα ψάχνεις να βρεις;
    Το ότι δεν αρέσει σε κάποια δεν σου κάνει; (Όπως βλέπεις δεν ακουμπάω καν το ζήτημα από την μεριά του fetish να χρειάζεται μόνο αυτό δηλαδή για να τελειώσει.)
     
  12. MiB

    MiB Regular Member

    Re: Απάντηση: Foot-smelling

    Το ότι δεν αρέσει γενικώς στο γυναικείο πληθυσμό η συγκεκριμένη πρακτική το θεωρώ εκ των προτέρων κάτι δεδομένο. Δε ξεκίνησα το νήμα για να κάνω απλά δημοψήφισμα ανάμεσα στις γυναίκες του forum. Απλά ήλπιζα ότι κάποια θα μου εξηγούσε και τους λόγους που την κάνουν να μην αισθάνεται άνετα με το να τις μυρίζουν τα πόδια της. Όπως επίσης θα με ενδιέφερε ν'ακούσω και τους λόγους από κάποια γυναίκα που ενδεχομένως να της αρέσει. Με μια απλή απάντηση του στυλ μ' αρέσει ή δε μ' αρέσει, πιστεύω πως δε διαφωτίζεται καθόλου το συγκεκριμένο θέμα.

    Αν πιστεύουν οι γυναίκες ότι δεν αισθάνονται άνετα επειδή είναι απόλυτα αντιαισθητικό, αηδιαστικό και αντι-ερωτικό να τους μυρίζει, ή να τους φιλάει κάποιος τα πόδια τους όταν αυτά είναι άπλυτα και μυρίζουν πολύ ή λίγο, ή ότι κρίνουν πιο αισθησιακό κι ερωτικό το να τους φιλάνε τα πόδια μόνο όταν είναι φρεσκοπλυμένα και μυρίζουν περισσότερο κάποιο σαπούνι ή αφρόλουτρο παρά τη φυσική τους μυρωδιά, τότε ας μου κάνουν τη χάρη να μου απαντήσουν και στο εξής:

    Γιατί δεν έχουν πρόβλημα με τη φυσική μυρωδιά του μουνιού τους? Δηλαδή ένα ιδρωμένο μουνί πλημυρισμένο από κολπικά υγρά μυρίζει λιγότερο άσχημα από τα ιδρωμένα πόδια μιας γυναίκας? ή μήπως είναι περισσότερο αισθησιακό από το να γλύφεις όμορφα γυναικεία πόδια? Όταν όμως ένας άντρας πάει να κάνει γλυφομούνι σε μία γυναίκα, εκείνη συνήθως το δέχεται ανεξάρτητα αν έχει πλύνει το μουνί της πριν από ένα λεπτό ή πριν από ένα 24ωρο. Και φυσικά μη ξεχνάμε ότι υπάρχουν και πολλές γυναίκες που τα κολπικά τους υγρά μυρίζουν πολύ έντονα και δυσάρεστα (ξινίλα) ανεξαρτήτου καθαριότητας. Σε αυτήν την περίπτωση γιατί δεν έχουν κανένα πρόβλημα, ενώ τα πόδια τους που αντικειμενικά μπορεί και να μυρίζουν λιγότερο δυσάρεστα δεν αφήνουν κανένα να τα πλησιάσει?

    Με τα παραπάνω βέβαια δεν εννοώ ότι μου αρέσει να μυρίζω ή να γλύφω γυναικεία πόδια περισσότερο από το μουνί, απλά προσπαθώ να δώσω μια λογική εξήγηση στη συγκεκριμένη σεξουαλική συμπεριφορά των περισσότερων γυναικών..

    Γι' αυτό και έκανα την αναφορά σε τυχόν taboo που μπορεί να έχουν γενικά οι γυναίκες σχετικά με αυτό το θέμα, είτε συνειδητά, είτε όχι..