Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Forced (bi, sissy, cd)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος _DaRkNiGhT_, στις 16 Οκτωβρίου 2015.

  1. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Πιστευω ότι είναι μια εκφραση που δηλωνει ότι ολοι εχουμε ευθυνη των πραξεων και των αποφασεων μας...ακομα και ένας σκλαβος/α εχει την ευθυνη για την/τον Κ που επελεξε αλλα και την ευθυνη της επιλογης κάθε φορα που υπακούει...εγω παντως αυτό καταλαβαίνω όταν την διαβαζω
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Η άποψη μου είναι ότι είναι καθαρά θέμα επιλογής της Κυρίας εάν θα θελήσει να κάνει sissy τον υποτακτικό της ή αν θα θελήσει να κάνει σεξ με άνδρα. Ο υποτακτικός ανάλογα με τα θέλω του μπορεί να δεκτεί ή να φύγει. Αν ήταν σε δική μου σχέση, θα έκανα ότι μου έλεγε η Κυρία μου. Τώρα για τις ορμόνες, που παραμένουν μία σπάνια υποπερίπτωση αν και συζητήθηκε περισσότερο από όσο της αναλογεί, προσωπικά δεν θα το έκανα. Όμως γνωρίζω άλλους που το έκαναν κι έχουν τα μυαλά τους μια χαρά. Οι λόγοι που το έκαναν δεν με αφορά και ούτε καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να απασχολούν άλλους.

    Οι όροι forced κτλ δεν έχουν να κάνουν τόσο με τον εξαναγκασμό όσο με την καύλα κι αισθητική που απορρέει γύρω από μία τέτοια λέξη. Δεν είναι το forced της νομικής άποψης, αλλά του πλαισίου του bdsm, πίστευα και πιστεύω ότι δεν πρέπει κάθε φορά που γράφω κάτι μέσα στο φόρουμ να εξηγώ ότι δεν γράφω για παράνομα πράγματα.
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Σαφής θέση με την οποία συμφωνώ.
    Ωστόσο, αν η Κυρία κάνει αυτήν την επιλογή και ξέρει οτι ο υποτακτικός έχει το ένα η και τα δύο ενδεχόμενα σαν σκληρά του όρια ,και θα πρέπει να το ξέρει λογικά,θα είναι σα να του λέει σήκω φύγε.
    Οπότε ,γιατί να μη του το πεί ευθέως και να επιλέξει την πλαγία οδό;
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    η πλάγια αυτή οδός είναι κάτι σαν το οφ τοπικ του παρόντος προβληματισμού σου;
     
  5. voluptas

    voluptas Regular Member

    Εγώ πιστεύω δεν είναι forced στην πραγματικότητα. Νομίζω είναι και αυτό όπως οι περισσότερες αν όχι όλες οι bdsm πρακτικές, φαινομενικά forced. Αν δε θέλει να γίνει sissified ο sub/slave, δε θα γίνει, ούτε αντίστοιχα c/d κ.ο.κ.
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Οι προβληματισμοί μου είναι υπερτοπικοί ,ω ναι, το παραδέχομαι...
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

     
     

    Συνημμένα Αρχεία:

    • sissy1.jpg
      sissy1.jpg
      File size:
      143,7 KB
      Προβολές:
      45
    • sissy2.jpg
      sissy2.jpg
      File size:
      360,5 KB
      Προβολές:
      45
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    απο την προσωπικη σου συλογη ειναι οι φωτο
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    όχι αυτές, αυτή όμως ναί.  
     
  10. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Κουκλι εισαι φιλαρακι ....

    ΥΓ. Αν και δεν μου αρεσουν τα χρωματα απο το σουτιεν
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δε βρίσκω τίποτε το εξευτελιστικό σ'έναν άνδρα που ντύνεται "γυναικεία". Για την ακρίβεια, δεν πιστεύω καν σε γυναικείο κι ανδρικό ρουχισμό (ούτε φυσικά σε γυναικεία κι ανδρική συμπεριφορά).
    Δε βρίσκω τον λόγο ν'αποκαλώ έναν άνδρα που φοράει ζαρτιέρες παραδείγματος χάριν, με θηλυκές προσφωνήσεις και όχι με αρσενικές.
    Αν ταυτίζει κάτι που συνειρμικά παραπέμπει σε "γυναικείο" με εξευτελισμό και υποταγή, σίγουρα δεν κάνει για μένα. Υπάρχουν, δυστυχώς, αρκετές Κ που το εξασκούν με αυτόν τον τρόπο ενισχύοντας το κοινωνικό έμφυλο στερεότυπο.
    Μ'ενδιαφέρει ν'απαγκιστρώσω απ'το μυαλό του υ τέτοιου τύπου στεγανά και να βιώνει ως άνδρας πράγματα που αποκλίνουν απ'το "ανδρικό πρότυπο" αποδομώντας το.

    Όσο για την αμφισεξουαλικότητα, διαβάζω κατά καιρούς φαντασιώσεις των υ με τον άντρακλα επιβήτορα που του παίρνουν πίπα κι ύστερα δεμένοι τον θωρούν να ξεσκίζει την Κερά γιατί αυτός είναι άνδρας(sic). Προσπαθώ να βρω πού ακριβώς βρίσκεται η γυναίκα Κ εκιά.

    Όσο για την ορμονοθεραπεία, δε θα το επιζητούσα ούτε κατά διάνοια. Αν κάποιος το επιθυμεί, θα πρέπει ν'απευθυνθεί στους αρμόδιους και σίγουρα δεν είναι οι Κ.
     
    Last edited: 7 Νοεμβρίου 2015
  12. voluptas

    voluptas Regular Member

    lol

    Αλήθεια τα πιστεύεις αυτά;