Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

forced femdom

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος chocollata78, στις 3 Απριλίου 2008.

  1. Emma

    Emma Contributor

    Επαναφέρω το θέμα ως παθούσα.

    Ισχύουν τα όσα είχα γράψει στην πρώτη απάντησή μου στο συγκεκριμένο νήμα, με την διαφορά ότι πλέον γράφω έχοντας δεχτεί και συνειδητοποιήσει ότι βρέθηκα θύμα της συγκεκριμένης πράξης και έχω να πω ότι όποιος το κάνει είναι πραγματικά ψυχολογικά άρρωστος.
    Σε προσεγγίζει, παριστάνοντας ότι σε βλέπει απλά φιλικά (στην αρχή), και αφού εδραιώσει μια άλφα είδους επαφή (χωρίς ίχνος ερωτικού στοιχείου -απ' την γυναικεία πλευρά τουλάχιστον-), αρχίζει και βάζει σε δράση το νοσηρό σχέδιό του:
    Να σε φέρνει στα άκρα, χωρίς λόγο και αιτία, να σε εξοργίζει, να σε νευριάζει, να σε βγάζει απ' τα ρούχα σου, να σε κάνει Τούρκο, να σε κάνει να θες να φωνάξεις από οργή και frustration και ενώ σε βλέπει έτσι να σε προκαλεί και να οξύνει την κατάσταση ακόμη περισσότερο, αν τυχόν έκανες το "λάθος" και δεν ενέδωσες για να τον σαπίσεις στο ξύλο ή τουλάχιστον να του τα χώσεις όπως δεν του τα ΄χουν ξαναχώσει ποτέ. Μέσα σε όλα αυτά δε, να τον έχεις να γελάει και να λέει "χαχα είδες; Βγάζω την Domme από μέσα σου!". ΠΟΙΑ DOMME ΒΡΕ ΗΛΙΘΙΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΑ, ΘΑ ΣΟΥ 'ΚΑΝΕ ΤΗ ΜΑΠΑ ΚΡΕΑΣ;;;!!! Και όχι τίποτα άλλο, αλλά θα είχε επιτύχει έτσι και τον σκοπό του. Αδιαφορώντας για το κόστος στο άλλο άτομο.
    Πάρτε τώρα αυτή την κατάσταση και πολλαπλασιάστε τη επί κάποιο χ διάστημα (μέρες, εβδομάδες, μήνες) και μέχρι το θύμα να καταφέρει να πει "οκ, αρκετά! Άντε και γαμήσου και μακριά από μένα!". Λάθος νούμερο δύο (το πρώτο ήταν που τον άφησε να την πλησιάσει - αλλά τί να κάνουμε... δεν έχουμε όλοι μαντικές ικανότητες για τα σχέδια/ποιόν του άλλου), καθώς τότε αρχίζει το stalking και η ευθαρσής/επίμονη προσπάθεια, με κάθε τρόπο, για ανάκτηση επαφής, η οποία επαφή θα είναι έκρηξη οργής από την πλευρά της κοπέλας και το ζητούμενο απ' την πλευρά του θύτη, με διπλό κέρδος γι' αυτόν: 1ον Επιτυχία ανάκτησης επαφής και 2ον επίτευχση επικοινωνίας συνοδευόμενη από την επιθυμητή γι' αυτόν αντίδραση έκρηξης οργής από το θύμα.

    Λογικότατα θα αναρωτηθεί κανείς (όντας έξω απ' το χορό) τα εξής:
    1ον Γιατί δεν τον έκανες πέρα απ' τα πρώτα σημάδια αυτής της συμπεριφοράς;
    και
    2ον Γιατί ενέδωσες και του ικανοποίησες το ζητούμενό του, αφού τον είχες κάνει πέρα;

    Και απαντώ:

    1ον Τhe clue was in the question: "Έξω απ' το χορό". Όταν δεν σου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο, δεν μπορείς και να το αναγνωρίσεις. Το παίρνεις απλά ως ότι είναι κακομαθημένος, ίσως έχει κάποια προσωπικά προβλήματα, ίσως έτσι είναι ο χαρακτήρας του κ.ο.κ. Να μην μιλήσω καν για το έμμεσο guilt trip που σου έχει εξασφαλίσει αν τολμήσεις να σκεφτείς να τον κάνεις πέρα, λέγοντάς σου δέκα φορές τη μέρα "πόσο χαίρομαι που είμαστε φίλοι/πόσο σε εκτιμώ/εσύ δεν είσαι σαν τις άλλες/σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου/<insert random bullshit here>". Κι αν έχεις την ατυχία και είσαι ευαίσθητη/ψυχοπονιάρα/κ.τ.λ., you are stuck with him! Μέχρι που ίσως φτάνεις στο σημείο να σε επηρρεάζει τόσο πολύ αυτή του η συμπεριφορά, που δημιουργεί προβλήματα, λόγω της συναισθηματικής σου φόρτισης (επειδή σε έχει κάνει ράκος!!!), και σε άλλους τομείς της ζωής σου. Όταν κάνεις πλέον snap με το παραμικρό, όταν νομίζεις ότι ο συνάδερφος στη δουλειά ψάχνεται για καυγά και φτάνεις να τον δημιουργείς εσύ απ' το πουθενά, όταν σε ρωτάει η φίλη σου γιατί δεν την πήρες τηλέφωνο όπως είχες υποσχεθεί και φτάνεις να την βρίζεις επειδή "σου κάνει έλεγχο" (!), κ.τ.λ., οπότε και κάνεις ένα βήμα πίσω και "βλέπεις" το πραγματικό πρόβλημα. Στο σημείο αυτό είναι που του λες το "Άντε και γαμήσου και μακριά από μένα!".
    2ον Αγνοείς. Ξανααγνοείς. Ματαξανααγνοείς. Αλλά με την ψύχωση του άλλου, που δεν έχει τέλος και που κλιμακώνεται ανοδικά και σταθερά όσο δεν ενδίδεις, πού να τα βγάλεις πέρα; Στη τελική τί αμαρτίες πληρώνεις και θα πρέπει να έχεις να ανέχεσαι όλα αυτά, ενώ απλά θα τα... αγνοείς; Από ένα σημείο και μετά δε, αν κάνεις το λάθος και δεν ενδώσεις, μπαίνουν τα "μεγάλα μέσα". Ο ρόλος του θύματος από τον θύτη και η πρόκληση οίκτου με δόλο, έτσι ώστε να παρερμηνευθεί από τρίτους το πραγματικό θύμα ως ο θύτης. Κι αν είσαι και λίγο (καλά καλά... πολύ έστω!) ευέξαπτη, έχεις χάσει το παιχνίδι εξαρχής και χτυπιέσαι τσάμπα σαν το χταπόδι το οποίο δεν έχει να μαρτυρήσει πού είναι τα άλλα! Έχεις δε, το τέρας να χαίρεται και να επιμένει ότι είσαι Domme τελικά, απλά δεν το ξέρεις και πάλι καλά που υπάρχει αυτός και στο βγάζει! Και το καλύτερο; Είναι περήφανος γι' αυτό που κάνει!

    Είναι ή δεν είναι μια μορφή βιασμού αυτή η διαδικασία;
    (Ρητορική η ερώτηση... Η απάντηση βρίσκεται στο "forced" στον τίτλο του νήματος).

    Κατά τα άλλα μιλάνε για Safe, Sane και Consensual. Πού είναι το Consent σε όλο αυτό, μπορεί να μου πει κάποιος; Ποιός με ρώτησε εμένα αν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία κι αν θέλω να το περάσω όλο αυτό; Πότε έδωσα Consent συγκεκριμένα σε αυτό το πράγμα; Real Consent και όχι το consent που αυτός νόμισε ότι είδε ή που δεν νοιάστηκε καν να πάρει!

    NO MEANS NO!


    Υ.Γ. Το παρακάτω ποστ το βρήκα στο νήμα "topping from the bottom". Ένα έχω να πω:  
    (Tα bold δικά μου)


     
  2. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames



    Περιττό να πω ότι είσαι all the money!  

    Συμφωνώ και επαυξάνω με τα παραπάνω. Όντος είναι μια μορφή εγκεφαλικής βίας που καταντάει ανυπόφορη!Ουφ και μόνο που διάβασα το παράδειγμα πονοκεφάλιασα lol

    Πάντως τέτοιου είδους άτομα που επιμένουν και προσδοκούν να σε φτάσουν στα όρια σου για να ορμήσεις είναι για πολλά κιλά ψιχάκιδες!  



    Μακριά από εμάς  
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Πραγματικός χείμαρρος!!! Συμβαίνουν και τέτοια λοιπόν στην κοινότητα! Για να είσαι τόσο χειμαρώδης, υπάρχει σοβαρότατος λόγος. Και πράγματι αυτό που περιγράφεται είναι το λιγότερο κατάπτυστο για όποιο άτομο "έκανε τον άθλο" να σε φέρει σε τέτοιο σημείο. Τι να πεις... Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα της Lady_in_Black
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    γιατι εγω πιστευω οτι το forced femdom ειναι το αντιθετο απ'αυτο που συζητατε;
    δηλαδη ειναι ο εξαναγκασμος (σκηνοθετημενος η μη) ενος αντρα να υπηρετησει μια Αφεντρα παρα την θεληση του.
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ...Δεν κατάλαβες καλά chemical23... 
    Δεν συμβαίνουν ΚΑΙ τέτοια στην κοινότητα...
    Κατά το πλείστον συμβαίνουν ΜΟΝΟΝ τέτοια....

    Γιατί προκαλεί έκπληξη το γεγονός? Απορώ πως δεν το βλέπετε και Σ/σεις μπροστά σας, στην καθημερινότητα που ζούμε.
    Μήπως δεν μπορείτε να το διακρίνετε να συμβαίνει διαρκώς, ακόμα και στον γραπτό λόγο?
      Φωνάζουν …σκούζουν οι bottom…Γιουχουυυυυ !!! Εδώ είμαστε….!!! Προσέξτε Μας!!!  

    Αν κάποιος υποτακτικός/η δεν βρίσκει Κυρίαρχο/η …δεν θα θελήσει να δημιουργήσει έναν?  
    Που το παράξενο δηλαδή?
    Εδώ έχουμε δει υποτακτικές ή απλά μαζοχίστριες να κραδαίνουν τα μαστίγια στα χέρια τους, να δέχονται την ποδολατρεία, που κατά βάθος σιχαίνονται κλπ. Αυτές οι ίδιες νομίζουν ότι είναι Αφέντρες ολικής, αφού καταφέρνουν να το κάνουν ή δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να αισθάνονται.... Όταν ρωτήσεις όμως γιατί το κάνουν, αφού δεν τις εμπνέει.... Σαφώς δεν ξέρουν τι να απαντήσουν... και σε κοιτούν κάπως έτσι....  !!!
    Τι πιο αστείο και παράδοξο από αυτό?

    Έτσι δεν είναι john_slave96? Δεν νομίζω να έχεις λόγους να διαφωνείς!! (Αυτό απο Εμένα:boid 

    Το κακό είναι, ότι αυτή μέθοδος που χρησιμοποιούν κάποιοι, τις περισσότερες φορές είναι καταστροφική, γι΄αυτόν που την εισπράττει …

    Χαρακτηριστικά του "βιαστή" της ψυχής και του χαρακτήρα ενός ανυποψίαστου "θύματος", είναι το επαναλαμβανόμενο κούρδισμα της συμπεριφοράς του με διαφόρους τρόπους, η συνεχόμενη ψυχολογική πίεση του, οι αντιδράσεις στα λόγια του, η ανυπακοή και η αντίσταση στις επιθυμίες του, κλπ.. Όλ’ αυτά αγγίζουν τα ανθρώπινα όρια του "θύματος" και υποτιθέμενου Κυρίαρχου.

    Αυτό είναι δυστυχώς, ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί σε κάποιον, είτε είναι Κυρίαρχος, είτε εν δυνάμει Κυρίαρχος.

    Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση, μια τέτοια συμπεριφορά που ασκεί κάποιος σε ένα πρόσωπο, να έχει συνειδητοποιηθεί, Με αυτόν τον τρόπο ίσως να είναι ανεκτή, αφού ο Κ/κυρίαρχος ενισχύει τις αντοχές του και δοκιμάζει τις ανοχές του, κάνοντας συνεχόμενο....crash test στον εαυτό του, και κατά βάθος ίσως να το απολαμβάνει, εφόσον είναι κατά κάποιο τρόπο ελεγχόμενο.
     
     
    Last edited: 22 Μαϊου 2008
  6. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Nαι αυτό νομίζω και εγώ. Αυτό που συζητείται εδώ είναι ο ψυχαναγκασμός μίας γυναίκας να παίξει τον ρόλο της Domme, άρα σαν forced submission, ένα πράγμα.

    Έχεις δίκιο δυστηχώς SM_Art_Lady, αφού αρκετοί φαντάζομαι δεδηλωμένοι bottom εισέρχονται στην κοινότητα και στέλνουν ασυστόλως σε Mistresses και Dommes (και όχι μόνο), ψάχνοντας την κάλυψη των δικών τους αναγκών εξαρχής, μην υπολογίζοντας τις επιταγές των ατόμων που είναι παραλήπτες των μηνυμάτων τους. Βέβαια ενδεχόμενα σε πολλούς αρέσει να τους προσέχουν, το ζήτημα όμως είναι πόσο γραφικός μπορεί να γίνει κάποιος ώστε να πετύχει ακριβώς αυτό. Πόσο γραφικός και ενοχλητικός και που εξωθείς τον άλλον, όπως εν προκειμένω την Emma.

    Όποιος έχει ανάγκη την κατασκευή ειδώλων για να προχωρήσει στην ζωή του, πρέπει να ψάχνει μόνο κάποιον/α πρόθυμο/η να ενσαρκώσει αυτό το είδωλο χωρίς να ψυχαναγκάζει κανέναν να προσποιηθεί κάτι που δεν είναι και με το οποίο δεν νιώθει καλά. Άλλο πράγμα σε μία σχέση η εξομολόγηση κάποιων φαντασιώσεων (κάτι θεμιτό που μπορεί να γίνει και από τις δύο πλευρές) και άλλο η πίεση και ο καταναγκασμός για εκπλήρωσή τους, από μη πρόθυμο παρτενέρ. Ξεκάθαρα πράγματα!