Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Gorean BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος miranda, στις 28 Μαϊου 2005.

  1. Emma

    Emma Contributor

    Είναι εμφανές νομίζω.

    (Δες όμως και τί λέω στην δεύτερη παράγραφο της απάντησής μου προς την tender lilly πιο κάτω).
    Α! Πες έτσι! Μιλάμε για άλλον πλανήτη λοιπόν (Να υποθέσω ότι όλο αυτό είναι μια φανταστική ιστορία κτλ ε; Κάτι σαν RPG; - Φαίνεται ότι δεν έχω ιδέα τί είναι ε;   Μάλλον πρέπει να διαβάσω τα παλιά ποστς σε αυτό το νήμα για να πάρω μια ιδέα. -). Γιατί θεώρησα ότι ο κύριος Hassan μιλούσε για κάτι πραγματικό στο παραπάνω quote του.
    Πέρα απ' αυτό, όχι δεν ήταν το θέμα μου (κυρίως) η περηφάνεια των ελεύθερων γυναικών, αλλά το γεγονός ότι εκφράστηκε σαν να ήξερε από πρώτο χέρι/με σιγουριά τί/πώς αισθάνονται οι (ελεύθερες) γυναίκες.
    Αφού όμως δεν αναφέρεται στον δικό μας κόσμο όλο αυτό, ας λέει ό,τι θέλει.  
     
  2. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    τελικα αυτος ο πλανητης gohr η οπως τον λενε ειναι κατι παραπανω απο μια ανδρικη φαντασιωση?Αν οχι τοτε θα ηθελα να σας περιγραψω την ζωη στο πλανητη misswhip και στα δρομενα του. 
     
  3. pax

    pax Regular Member

    Gor. Υποτίθεται πως τα βιβλία περιέχουν μακρές φιλοσοφικές και κοινωνιολογικές διατριβές που επικρίνουν τα κακός κείμενα της μοντέρνας κοινωνίας. Λέω πως "υποτίθεται" γιατί κανένας δεν ξέρει ποια ήταν η πρόθεση του συγγραφέα. Πάντως, το ότι έχει παρατηρηθεί πως γίνεται έμφαση στην κατά του Nietzsche τάξη των πραγμάτων δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση.
     
  4. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Wikipedia τότε.
     
  5. Υπάρχει και η Main Page - Wipipedia

    ---------- Post added at 00:50 ---------- Previous post was at 23:48 ----------

    Α, παρεμπιπτόντως, το "Gorean BDSM" θυμίζει ολίγον τραγέλαφο...