Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Greek Bdsm Community

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 28 Μαϊου 2007.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Greek Bdsm Community

    Πέρρη πολλές φορές διασκεδάζω όταν δικαιώνομαι   
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Greek Bdsm Community

    Σαδιστη........  

    Που θα παει ομως το 3007 που θα εχουμαι γινει Ολλανδοι.... θα διασκεδαζω εγω...... 

    Θα μου πεις τοτε αυτοι θα κανουν S/M με τους εξωγιηνους, τι να κανουμαι καποτε ομως θα τους φτασουμαι ισως στην αλλη ζωη που θα γεννηθουμε Ολλανδοι... και αυτοι Ελληνες... να παρουμε το αιμα μας πισω.....  
     
  3. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Greek Bdsm Community

    Εγω πάλι ειμαι εδω για να πληροφορηθω κ να συζητησω απόψεις .. καποιες να αποδεχτω κ να κάνω κ δικές μου κ κάποιες όχι.Να μάθω τεχνικές ή πραγματα που δεν γνωριζω..

    Δεν αντιλαμβάνομαι γιατι πρεπει να ζηλεύω τον Ολανδο που δεν ξέρω τι παραπάνω κάνει? βγαζει με το λουρι τον υπο του εξω βολτα για κάφε? και?
    του δίνει μεγαλυτερη αξία επειδη το βλέπουν κ οι άλλοι?
    Γιατι ταπείνωση δεν νομιζω να δίνει μια κ ειναι τόσο αποδεκτο το bdsm εκειθε..

    οπως ουτε τις βανιλα σχέσεις διατυμπάνιζα ποτέ με καυτα κ hot φιλια έτσι κ τις bdsm ή γενικότερα τις ερωτικές επιλογές μου όποια μορφη κ αν έχουν τις κρατάω για μένα κ όσους αφορούν..
    Το να δίνω τσαμπα μάτι στην κάθε κυρα κατίνα ή τον κάθε στερημένο απέναντι στο τι κάνω κ πως το κάνω.. δεν με αφορά..
     
  4. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Απάντηση: Greek Bdsm Community

    Χτύπησες κέντρο  
     
  5. Demanding_Gentleman

    Demanding_Gentleman New Member

    Μα δεν καταλαβαίνω που βλέπετε εσείς πως ο κόσμος δεν εξοικειώνεται σταδιακά με την ύπαρξη του bdsm ? Τότε από πού τόσος κόσμος εδώ μέσα? Είτε ενεργοί είτε έστω περίεργοι να μάθουν. Ας μας πούνε οι ‘’αρχαιότεροι’’ πόσοι ασχολιόνταν με αυτό πριν 10 χρόνια ή πριν 5.
    Στο κάτω -κάτω τι σημαίνει εξοικείωση σε ζητήματα που αφορούν το sex? Μήπως να δώσεις κάποια ερεθίσματα έστω και φαινομενικά αθώα που όμως να βάλουν το μυαλό να ‘’το ψάξει’’ περισσότερο χωρίς να σοκάρουν παντελώς? Θέλετε κάποιες πικάντικες ιστορίες σε περιοδικά τύπου Nitro με τίτλους όπως ‘’Οδηγίες για καλύτερο sex:Δέστε του τα μάτια και τα χέρια στο κρεβάτι’’ ,Θέλετε κάποιες normal τσόντες που βάζουν και καμιά χειροπέδα και κανένα μαστίγιο για ποικιλία, Θέλετε τα διάφορα δερμάτινα και αξεσουάρ σε όλα τα sex shop που βάζουν σε πειρασμό και τα πιο ανυποψίαστα vanilla ζευγάρια να τα χρησιμοποιήσουν? Έτσι έρχεται το πρώτο ερέθισμα και όποιου του κάνει κάτι ‘κλικ’ το ψάχνει περισσότερο είτε στο internet ή σε κάποιο video club (Αλήθεια δεν έχετε προσέξει ότι πλέον βρίσκετε ειδικά θέματα σε κάθε συνοικιακό video blue ενώ παλιά υπήρχαν σ’ ένα-δύο μαγαζιά σε ολόκληρη την Αθήνα) ,όσο για τους υπόλοιπους έτσι αποχτούν κάποιο είδος αν όχι αποδοχής τουλάχιστον ανοχής και κατανόησης ότι πρόκειται για παιχνίδι.
    Όσο για τα δικαιώματα, τις διακηρύξεις και την εξωτερίκευση που σκέπτονται κάποιοι, κάλο είναι να δούμε την νοοτροπία αυτού του λαού, όλων μας δηλαδή, που τα θέλουμε όλα να γίνονται στα κρυφά. Από την πολιτική, από τους διορισμούς ,από τις συναλλαγές μέχρι το σεξ. Κανείς δεν κυνηγάει ούτε απαγορεύει, ούτε αποπέμπει πλέον κανένα για σεξουαλικές ιδιαιτερότητες. Είτε πρόκειται για gay,είτε για swingers,είτε για bdsm ,είτε για κεράτωμα, είτε για παράνομη πορνεία. Είναι το βίτσιο ενός ολόκληρου λαού να παθιάζεται από το κρυφό, να επιμένει να το βαπτίζει ‘’παράνομο’’ και ‘’ανώμαλο’’ για να αντλεί ηδονή από το άκουσμα των λέξεων αυτών. Γι αυτό κανείς δεν θέλει να ακούσει και όχι από έλλειψη ανεκτικότητας.
    Όσο για κάποιους που πρωτοστάτησαν στις δήθεν πολιτιστικές επαναστάσεις(π.χ. για τα δικαιώματα των gay) τελικά αποδείχτηκε ότι οι μόνες βλέψεις τους ήταν για χρήμα και πολιτική καριέρα...Βέβαια αν κάποιος από εδώ δήλωνε ότι έχει τέτοιες βλέψεις και γι αυτό θέλει να σηκώσει τη σημαία του bdsm εγώ πάλι θα τον στήριζα…
    Κακά τα ψέματα, η εκπαίδευση μιας κοινωνίας στις μέρες μας, η εμφύτευση δηλαδή αντιλήψεων και νοοτροπιών γίνεται με δύο μόνο τρόπους. Είτε μέσω της Τέχνης είτε του εμπορίου. Και επειδή διεθνώς φαίνεται ότι σκηνοθέτες ,φωτογράφοι, κ.λ.π δεν ασχολούνται πλέον με μας την τελευταία 10ετία,μας έμεινε το εμπόριο που δόξα το Θεό ανθίζει στον τομέα μας κρίνοντας από τα τόσα ‘ενημερωμένα’sex shops είτε στις γειτονίες είτε στο internet.
    Οπότε μην ανησυχείτε το bdsm πουλάει και πουλάει καλά και κάθε Master,Mistress,Dom που σέβεται τον εαυτό του και τα αξεσουάρ του ξέρει ότι το άθλημα αυτό είναι Ακριβό, οπότε θα συνεχίσει να υπάρχει και να εξαπλώνεται ακόμα και χωρίς το απαραίτητο ιδεολογικό υπόβαθρο.
     
  6. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Δε διαφωνώ καθόλου με το συνειρμό σου αγαπητέ.Δε μπορώ να πω όμως ότι με εκφράζει παράλληλα.

    Να 'σαι καλά και καλώς ήρθες για άλλη μια φορά.
     
  7. DEMANDING_GENTLEMAN θα συμφωνήσω σε πάρα πολλά σημεία με το ποστ σου.
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ φίλε.
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Greek Bdsm Community

    Kαι τον εισαγγελεα και τοσους αλλους με ερωτικες ιδιαιτεροτητες γιατι τον εκαναν ρομπα και τον διαπομπευσαν τα μεσα ενημερωσεως και τον εδιωξαν απο την δουλεια του, επειδη εκανε το εκγλημα να θελει να ειναι σκλαβος στο κρεβατι του με την ερωτικη του συντροφο, και δεν ειχε ουτε το δικαιωμα να κανει μηνυση για τα προσωπικα του δεδομενα που εβγαλαν στην φορα οι αλλοι οι *ομαλοι* ?
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Greek Bdsm Community

    Γιατί ήταν δημόσιο πρόσωπο.
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @DEMANDING_GENTLEMAN: καθ' οσον ήμουν "εδώ" και πριν πέντε και πριν δέκα χρόνια, μπορώ να πω πως BDSM (όχι αυτό με τη ρόζ γουνίτσα στις "χειροπέδες" και την mass-media οπτική), έκαναν όσοι κανουν και σήμερα.

    Αυτό με τη ροζ γουνίτσα δεν γνωρίζω πως λέγεται, γνωρίζω όμως το αποτέλεσμα που επιφέρει. Είναι ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα με ότι

    Καλώς ήρθες
     
    Last edited: 29 Μαϊου 2007
  11. madame A

    madame A Regular Member

    Δεν πιστεύω πως η ελληνική κοινωνία θα καταφέρει να δεχτεί αυτή τη διαφορετικότητα. Εδώ ακόμα τρέμει η κάθε ελληνική οικογένεια μην της βγει ο γιος ¨αδελφή¨ όχι για το τι κάνει στον κώλο του αλλά για το τι θα πει η γειτονία. Και έχουν γίνει τόσες κινητοποιήσεις από τις gay κοινότητες. Και γνωρίζουμε πολύ καλά πως ολα ξεκινούν απο την οικογενεια.
    Ο πατέρας μου ένας 65αρης πονηρός και περπατημένος θεωρεί ακόμα όλους τους gay ανώμαλους και τους Bdsmαδες για το ψυχιατρείο (και μαζί και τη μονάκριβη κορούλα του), Και πιστεύω πως και οι υπόλοιποι της γενιάς του έχουν την ίδια άποψη.
    Θεωρητικά μιλώντας αν ξεκινούσαμε από σήμερα ενημέρωση με άρθρα κ.τ.λ. ίσως σε 3 γενιές από τώρα θα μπορούσαμε να κυκλοφορούμε στην Ερμού με τον υποτακτικό μας με το λουράκι του και να μην μας κράξουν. Αλλά πάντα θα τους σοκάρομε.
    Από την άλλη μεριά δεν νομίζω πως και εμείς είμαστε έτοιμοι να εξωτερικεύσουμε αυτή μας την ιδιαιτερότητα.
    Το διαφορετικό πάντα είναι δύσκολο να γίνει αποδεκτό και η δικό μας ακόμα περισσότερο γιατί έχει να κάνει με πράγματα που πονάνε 
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Σκεφτήκατε πως ίσως τα μικρά παιδιά που περάσουν από δίπλα αναρωτηθούν τι είναι αυτό που βλέπουν και πως αυτό θα έρθει σε αντίθεση με αυτά που μαθαίνουν στο σχολείο περί ισότητας των ανθρώπων, των φύλων κλπ;
    Μήπως ήταν ένα ατυχές παράδειγμα;