Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Greek Bdsm Community

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 28 Μαϊου 2007.

  1. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    διαβαζω τοσο καιρο τα ποστ και πρεπει καταρχας να παραδεχτω πως δεν ειμαι φανατικος του χωρου!αυτο που παρατηρησα και μου εκανε εντηπωση ειναι η λεξη διαφορετικοτητα που χρησημοπιειται συνεχεια!πως ειναι βρε παιδια δυνατον να θεωρειτε απο την μια τουσ εαυτους σας διαφορετικους και απο την αλλη να χαλιεστε οταν δεν σας καταλαβενουν?δευτερον βαρεθηκα να ακουω για ολλανδους γερμανους κλπ!αν δεν με απατα η μνημη μου οι ολλανδεζες και γερμανιδες ερχοταν στο greekistan μπας και δουν λιγη χαρα στα σκελια τους!
     
  2. ioniosea

    ioniosea Guest

    Απάντηση: Greek Bdsm Community

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΝΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ ΚΑΦΕ-ΣΤΕΚΙ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΙΔΕΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ
     
  3. H ιστορία έχει αποδείξει ότι οτιδήποτε ανήκει στην σφαίρα του underground (Και εκεί μέσα έχει κάποια αξία) όταν γίνει mainstream χάνει την "αίγλη" του και γίνεται ρουτίνα (μια από τα ίδια).
    Δεν πιστεύω σε Post Priests και Wannabe Κings του bdsm. Ούτε πιστεύω σε οργάνωση της βάσης με σκοπό μας το συλλογικό καλό του χώρου (και καλά), εξάλλου όσοι λένε κάτι τέτοιο στο μυαλό τους έχουνε την ευμάρια είτε της τσέπης τους, είτε των σκελιών τους (αποδεδηγμένο).
    Πιστεύω στην ατομικότητα ή άντε το πολύ στην ύπαρξη ενός βασικού πυρήνα - βλέπε ομάδες - όχι στην ομαδική μονομορφοποίηση που υπενίσσεται o προβληματισμός του thread.
    Θεωρώ εξεραιτικά βαρετό να παραπονίεμαι μόνιμα για την "κακούργα κενωνία" και να μην κοιτάω την ζωή μου και τον σκληρό πυρήνα των ατόμων που αποδέχομαι.