Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

H τελευταία παράγραφος της διαθήκης του de Sade

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 28 Απριλίου 2006.

  1. Ricardo

    Ricardo Staff Member

    ..
     
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    rolfo,
    Συγχαρητήρια που το άγρευσες.
    Για να θυμούνται ορισμένοι ότι το S/M είναι πριν απ' όλα το μαύρο χιούμορ της ηδονής και του μηδενισμού. Ο κλασικός σαδισμός, ως φιλοσοφία, είναι καταφρόνια κάθε χριστιανικής αξίας.
    Άρνηση των συμβάσεων και ανατροπή. Η αλγολαγνεία είναι δευτερεύουσα, έως και ασήμαντη μπροστά σε όσα αλληγορικά αντιπροσωπεύει.
    Σαρκασμός, λοιπόν, των πάντων, ακόμα και του πόνου - και αυτού τούτου του θανάτου.
    Τα πλαστικoποιημένα bdsm είναι, αντίθετα, η μελανή κατάθλιψη του ενοχικού. Η θρησκευτικότητα του έντρομου ποδογλείφτη, που τρέφει και εμπορικές φιλοδοξίες.
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: H τελευταία παράγραφος της διαθήκης του de Sade

    Βάλτε το popup να ανοίγει σε κάθε ριλόντ της σελίδας τυπώστε το και διαβάστε το πολλές φορές βάλτε το γουόλ πέιπερ στο πισί σας ...αν μου έλεγαν τι δυνατότερο έχεις διαβάσει ποτέ θα έλεγα αυτό .

    ΜΠΡΑΒΟ ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ Ντόλμανσ αν ήσουν κοντά θα σ αγκάλιαζα.

    Οποιος μπαίνει σ αυτό το φόρουμ πρίν απο όλα πρέπει να μάθει σαν προσευχή το παραπάνω .
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: RE: H τελευταία παράγραφος της διαθήκης του de Sade

    Τα θέλεις και τα παθαίνεις αγαπημένε μου. Μόλις αντικατέστησα την φωτογραφία σου και έβαλα το κείμενο των Dolmance σαν φόντο στον υπολογιστή μου. Πάει ο ρομαντισμός μου...
    Θα το μάθω κιόλας να στο λέω στις τρυφερές μας στιγμές.

    Μήπως αναθεωρείς;

    Αστάρτη
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Δεν προλαβαίνετε αγαπητή,
    οι ρομαντικοί ποιητές Χαϊνρίχιος και Ντολμανσές απεσύρθησαν για κοινό διαλογισμό στο Αγιονόρος, χωρίς υπολογιστή.
    Η Ντολμανσού
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

    Μη στεναχωριεσαι Ασταρτη μου.. Αστους να πανε στο Αγιονόρος να *αγιασουν* κι εμεις θα διοργανωσουμε τουρνουά ταβλιου (και τα 3 παιχνιδια ετσι)?  
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: RE: H τελευταία παράγραφος της διαθήκης του de Sade

    Και ο Χατζιδάκις άλλο νόημα και ορισμό έδωσε στην "πορνογραφία",αλλά όλοι και όλες μας τον ένα κοιτάμε και αγγίζουμε...