Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

I deserve it

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Marqui, στις 16 Μαϊου 2019.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Σας χαλάει τη μίρλα;
     
  2. Σας χαλάει την αίρεση; Την θρησκεία;
     
  3. whisperer

    whisperer Regular Member

    Δεν ειναι κακο να μη θες να συμμετεχεις στο.παιχνιδι που παιζουν καποιοι.
    Κακο ειναι να τους λοιδωρεις για το τροπο που παιζουν και παραλληλα μετ επιτασεως να προσπαθεις να συμμετεχεις προβαλλωντας τη δικη σου αντιληψη για το πως πρεπει να ειναι σα τη πασα αληθεια περι πσιχνιδιου
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    --> ελλειψη στοιχειωδων γνωσεων. (τα βασικα)   Στο φορουμ Master/slave.

    για να δουμε λιγο, τι λεει το forum γι αυτο.

    ¨
    Αρχική
    Forums
    >
    BDSM
    >
    BDSM Discussion
    >
    Master / slave

    Συζήτηση για θέματα M/s (Master/slave - Αφέντης/σκλάβα & Mistress/slave - Αφέντρα/σκλάβος) και μόνο.

    Το φόρουμ αυτό αφορά άτομα που έχουν επιλέξει σαν τρόπο ζωής / ερωτικής έκφρασης το M/s.

    Σεβαστείτε την επιλογή τους.

    Είστε ευπρόσδεκτοι να ρωτήσετε και να μάθετε, ΔΕΝ είστε ευπρόσδεκτοι να κατακρίνετε ή να σχολιάσετε αρνητικά θέματα που δεν σας αφορούν.

    Το status που έχετε δηλώσει αποτελεί κριτήριο του τι σας αφορά και τι όχι¨


    https://www.greekbdsmcommunity.com/forum/master-slave.218/

    Αυτοκλητοι(ες) ¨Απολογητες¨ γιατι? Να μας πουν τι ειναι σωστο ή λαθος? Σοβαρα?
     
    Last edited: 18 Μαϊου 2019
  5. tithon

    tithon Contributor

    αν νομίζετε (που βέβαια δεν το νομίζετε) οτι είστε ο πρώτος που ήρθε να κλαφτεί οτι είναι «δυστυχισμένος και χωμένος στην τρύπα του, γιατί είναι όλα μάταια και ψεύτικα, και όλες είναι πουτάνες εκτός της μαμάς, και όσοι μένετε ψύχραιμοι και χαρούμενοι παίρνετε ναρκωτικά και χρειάζεται εμείς οι υγιώς κλαίοντες να σας κάψουμε στο σύνταγμα για να ξεβρωμίσει ο τόπος», να λάβετε υπ όψιν σας οτι πιθανότατα μας διασκεδάζετε ακόμη περισσότερο.
    ματαιότης.  
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    «Έτσι είναι ,αν έτσι νομίζετε», δε θα χαλάσουμε δα και τις καρδιές μας...


    Οχι ντε και καλά. Ο, τι έχει να κάνει με θεωρίες και επινοήματα είναι σχετικά, ακόμα και τα στοιχειώδη , για σένα , μπορεί να αμφισβητούνται και να επιδέχονται διαφορετική ερμηνεία απο μένα. Ξέχασες το "μπορεί να" που έβαλα στην αρχή για τη άποψη του νάιλονς.
    Ο σχετικός βαθμός παράδοσης του ελέγχου έχει να κάνει (και) με αυτό κατ΄εμέ.
    Δεν θα κάτσω εγώ λοιπόν να κάνω ψυχογράφημα του κάθε υ (ή μη υ) που ελέγχει τι θα πεί και πότε απ' αυτά που προσδοκά, κρίνει, σκέπτεται, και πολύ περισσότερο δεν θα τα κατηγοριοποιήσω συλληβδην (φοβικά κλπ). Αφ ενος δεν έχω τα προσόντα, αφ ετέρου και να τα είχα, θεωρώ πως είναι τελείως άστοχη η σύνδεση στοιχείων χαρακτήρα ενος ανθρώπου με τα χαρακτηριστικά που έχει, ή δεν (πρέπει να) έχει ενα υ (ή κ) ως εκ της θέσης του. Εως και προσβλητική ενίοτε, μη σου πω...
    Θεωρώ φυσικά βέβαιο πως το υ προσδοκά, κρίνει, σκέπτεται (κάτι παραπάνω απο το να υπηρετεί και να ικανοποιεί τα κέφια του κ) γιατί εκτός απο υ είναι και human being ταυτόχρονα.

    Οπότε η παρατήρηση...

    πιστεύω να έχει διασαφηνιστεί.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Κυρίαι και Κύριοι,
    ευρισκόμεθα εις την ευχάριστον θέσιν να ανακοινώσουμε την επαναλειτουργία του Εκπαιδευτικού μας Ιδρύματος!

     

    Δια πρασβύωπας και κατόχους χαμηλής ποιότητος οθονών εν γένει..:

     

    Δια κυρίους και κυρίας, έκπτωσις 40% εις νεωτέρας ηλικίας άτομα.
    Παροχή πιστοποιητικού υπό προϋποθέσεις κατόπιν αξιολογήσεως.
    Απόλυτος εχεμύθεια.
    ________________________________________________________________
    Artwork gently stolen from Guido Crepax
    ________________________________________________________________
    Παρακαλείσθε όπως μην εκτίθεσθε καθ' οιονδήποτε τρόπον.
     
    Last edited: 19 Μαϊου 2019
  8. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Αγαπητέ, όπως αποτυπώνεται πρόσφατα και σε ένα άλλο νήμα, είμαι υπέρ ενός laissez-faire, laissez-passer έκφρασης απόψεων στα θέματα γύρω από το BDSM, ακόμα και εκείνων που έχουν να κάνουν με ψυχοθεραπείες, κτλ.

    Πάντα θα υπάρχουν διαφωνίες μεταξύ ανθρώπων (αντιμετωπίστε με μία κριτική ματιά σχετικοποίησης το "πάντα"). Οι προσβολές σε προσωπικό επίπεδο εξίσου. Είναι στοιχεία της δυναμικής.
    Ωστόσο, είναι κάτι διαφορετικό να εκφράζει κάποιος τις απόψεις του ή αντιρρήσεις του επί της διαδικασίας και κάτι εντελώς άλλο να προσδιορίζει αφοριστικά ως "αίρεση" τον τρόπο συναισθηματικής/ερωτικής αλληλεπίδρασης άλλων ανθρώπων.

    Η αίρεση προϋποθέτει και μία διαδικασία ενεργού ή/και συστηματοποιημένου προσηλυτισμού. Το να υπερασπίζονται άνθρωποι τον τρόπο ζωής τους δεν πληροί αυτήν την προϋπόθεση.
    Επιπλέον, αν προσδιορίζεται ως "αίρεση" ο τρόπος ζωής ανθρώπων, τότε μένει να απαντηθεί ποια είναι η ορθή "θρησκεία".
     
  9. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

     
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Σωστή παρατήρηση.
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    εκεί είναι και οι θεωρήσεις και οι βεβαιότητες. και οι συνέχειές τους ακόμη περισσότερο. αναμφίβολα ο καθένας μπορεί να νομίζει ο,τι επιθυμεί.

    το οτι προβάλλεις τον (φανατισμένο πλέον φανερά) αφορισμό ως «άποψη», με την οποία συμφωνείς αν ήταν άλλη άποψη, ή και χωρίς τελικά να είναι άλλη άποψη, είναι επαρκής αποσαφήνιση θέσης. αν είχε διατυπωθεί κάποια άλλη άποψη, πιθανότατα θα συμφωνούσα κι εγώ. δεν συζητάμε όμως αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε. συζητάμε για την κάθε κομπλεξική «άποψη» που λανσάρει κάποιος κάθε τόσο γιατί δεν του φαίνεται πολιτικά ορθή η ασυμμετρία και καλεί τους λαούς να επαναστατήσουν στο όνομα της ορθόδοξης στέρησης, θέλουν δεν θέλουν. η αγκύλωση, λοιπόν, να υποστηρίζουμε πάγια την «άποψη» του κάθε καθωσπρέπει φασίστα, διορθώνοντάς την κιόλας, διασαφηνίζει επαρκώς το τελευταίο μου ερώτημα.

    δεν έχω αντίρρηση να κρατάει κάποιος πισινή, να κάνει οτιδήποτε σε σχετικό βαθμό, να μην τελειώνει τίποτε. δική του δουλειά. δεν μου πέφτει λόγος.
    έχω αντίρρηση να μου λέει τι κάνω εγώ. και τι να κάνω εγώ. έχω αντίρρηση να μου λένε οτι κρατάνε οι πάντες, βέβαια, πισινή. είτε οτι οι πάντες είναι χεσμένοι πάνω τους.
    με κάποιον που γάμησε τελευταία φορά στις προηγούμενες εκλογές, και ισχυρίζεται πως κανένας δεν γάμησε από τότε, γελάω. άνθρωπος   είμαι.
    α, οι συμπεριφορές κατηγοριοπιούνται, ξέρουμε πώς λέγεται ο εκφραστής του ισχυρισμού της από πάνω γραμμής.
    εξαιτίας της συγκεκριμένης συμπεριφοράς λέγεται έτσι. όχι ανεξάρτητα απ' αυτήν. η συμπεριφορά κρίνεται. το πρόσωπο δεν υπάρχουν εργαλεία να κριθεί.
    επειδή το εισάγεις ως μη αυτονόητο διευκρινίζω οτι είναι ξεκάθαρο.

    α, μπράβο, χωρίς την δηθενιά του «μπορεί να», επιτέλους. ξέρω πως δεν ξέχασα το «μπορεί να», αλλά εισήχθει ως πιρουετα.
    βέβαια θέλουν να εκπολιτιστούν οι μουσουλμάνοι άντερ, άνθρωποι είναι. απλά φοβούνται ή τους απαγορεύεται.    

    αλήθεια, το «κάτι παραπάνω» απ' αυτά τα κατώτερα ή λιγοστά «κέφια του κ» ποιό είναι; μη «προσβλητικέ»   αντερ

    εγκαίρως μάλιστα.
     
  12. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Τι ασχολείστε με αυτό το troll;