Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

im-perfect επιρροή ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 20 Ιουλίου 2007.

  1. female

    female Contributor





    Με αφορμή τους ειλικρινείς προβληματισμούς του perfect_number και κάποια συζήτηση, αναρωτήθηκα πως επηρεάζει η συναισθηματική, σεξουαλική, ψυχολογική και πνευματική διέγερση του/της Κ τον/την υ αλλά και το αντίστροφο. Τι "φτιάξιμο" του συμπληρωματικού σας "φτιάχνει" και γιατί, τελικά; Πως σας απασχολεί και σε ποιο βαθμό; Τελικά βρίσκετε την παραπάνω στάση λάθος ή όχι;


    Υ.Γ. Θα προτιμούσα αληθινές, έστω και κυνικές απαντήσεις, παρά "ιδανικές" μόνον, που δεν γίνονται ποτέ πράξη.


     
  2. Maley

    Maley Contributor

    ..τα θέλω της υπο λαμβανονται παντα υποψην εφοσον η σχεση ειναι δυαδικη..τουλαχιστον ετσι λειτουργω εγω..με τη διαφορα οτι τα θέλω αυτα θα εκπληρωθουν οταν και εφοσον το κρινω εγω..
     
  3. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Εφόσον μιλάμε για επικοινωνία και αλληλεπίδραση αντιδράσεων, διακρίνω δυο περιπτώσεις:
    α) κάποιου που θέλει και μπορεί να εστιάσει στις αντιδράσεις της υπο και να αντλήσει ικανοποίηση και από αυτές
    β) κάποιου που εστιάζει αποκλειστικά και μόνο στην προσωπική του ικανοποίση. Αυτό, όμως, δεν στηρίζει την θέση να αλλάζει η αίσθησή του ανάλογα με την ικανοποίηση ή μη της υπο.
    Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί κάτι που ικανοποιεί την υποτακτική μου να αποτελεί αναγκαία και ικανή συνθήκη να με ξενερώνει ( να "πρέπει να μην με φτιάχνει" όπως αναφέρθηκε), ειδικά σε περίπτωση που αποτελούσε ή αποτελεί και δική μου φαντασίωση - επιθυμία. Προδίδω την ταυτότητά μου ως σαδιστής; Τουναντίον, εαν πιέσω τον εαυτό μου να μην το απολαύσω, γίνομαι δέσμιος μιας επίπλαστης εικόνας που προσπαθώ να προβάλλω. Με άλλα λόγια, εάν καθορίζω την συμπεριφορά μου από τις "πολιτικώς ορθές αντιδράσεις" που συνοδεύουν ένα status (αλήθεια, ποιές είναι αυτές; ), προσποιούμαι έναν ρόλο, γίνομαι αγκυλωμένος, δεν είμαι ελεύθερος και στην ουσία παύω να είμαι εγώ.
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    Οταν μιλαμε για μια σχεση D/s ή M/s προφανως τα ''θελω'' του ενος ταυτιζοντε με τα ''θελω'' του αλλου αλλιως δεν θα υπαρχει σχεση. Τωρα αν ειναι μονο απλα session μπορει και να μην πετυχει η ''συνταγη''....
     
  5. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: im-perfect επιρροή ;

    Το "φτιαξιμο" του συμπληρωματικου μου με απασχολει, μπορω να πω, περισσοτερο και απο το δικο μου. Θελω αυτο το φτιαξιμο να το βλεπω στα ματια της και να το ανασαινω στην ανασα της. Εαν δεν τη δω να ειναι φτιαγμενη, τοτε πευτω κι εγω.

    Μου αρεσει πολυ η επικοινωνια σε μια σχεση. Η επικοινωνια ειναι ο,τι απομενει αφου χορτασουμε ολα τα υπολοιπα (πχ ομορφια, σωμα, διακοπες. εκδρομες).
     
  6. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: im-perfect επιρροή ;

    dido