Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος KAIseR, στις 30 Ιανουαρίου 2009.

  1. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες



    Μια και με ρωτας Φιμειλ να σου πω...
    τα πολλά σαιμπερ θανατικά ακούνε την πορδη
    και τρέχουν να κρυφτούν. Η «σχετικη πειρα» μου το λεει και αυτο

    Αγαπητέ Κάιζερ.
    Μια και είμαι πάνω από 27 θα σχολιάσω.
    Έχεις δίκιο αλλά ξέχασες να συμπεριλάβεις και τους αφέντες.
    Η «σχετική πείρα» που έχω λοιπόν μου λέει ότι οι πραγματικοί αφέντες
    είναι πολύ απασχολημένοι με το να διαφεντεύουν τον κόσμο.
    Θα μου προκαλούσε έκπληξη αν ένας πραγματικός αφέντης καθόταν
    και έγραφε βλακείες στα φόρα για να περνά η ώρα του όπως κάνουμε
    εμείς καλή ώρα.
    Έχω την υποψία ότι ο χρόνος του είναι πολύτιμος και ουδόλως
    ενδιαφέρετε να μας κοινοποιήσει τις απόψεις του. Για την ακρίβεια
    νομίζω ότι μας έχει όλους χεσμενους.
    Κάλεσες την Θάλεια κοντά σου με το δέλεαρ ότι μπορεί να χάσει
    την ζωή της. Πρόσεχε γιατί η Θάλεια μπορεί να σε φάει ζωντανό.[/QUOTE]

    Aγαπητέ Κορνήλιε,
    κατά βάση συμφωνώ για τους Αφέντες,
    σκέψου όμως και την μοναξιά τους,
    δεν μπορούν να κουνήσουν ούτε το δακτυλάκι τους
    χωρίς να γίνουν βούκινο,
    ουτε μια πίπα δεν μπορουν να τους κάνουν
    χωρις να γίνουν ρεντίκολα, αν το αισθάνονται κι΄ολας,
    μας έχουν χεσμένους ,αλλά τους έχουμε κι εμείς χεσμένους
    και μάλιστα πατόκορφα,
    δεν θα άντεχα ποτέ το ρόλο νάμαι σκλάβος της Αφεντιάς μου.
    Προτιμώ να γράφουμε τις βλακειες που γράφουμε στα φόρα ,
    σχεδόν άγνωστοι μεταξύ μας, παρα να αιματοκυλούμε
    ανθρώπους, Εξαιρέσει της Θάλειας , που θα την μετατρέψω
    σε σκλάβα των σκλάβων πριν με φάει ΖΩΝΤΑΝΟ
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    μπααααα!!!! θα τον βρασω κανα 8ωρο πρωτα να μαλακωσει.....


    οποιος προλαβει ............
    χα!
     
  3. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες



    EΡΧΟΜΑΙ
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    φερε μαζι πατατες, καροτα, κρεμμυδια και σελινο
     
  5. gallant

    gallant Regular Member

    Γιατί εμένα όλο αυτό μου θυμίζει άνθρωπο που δεν μπορεί να σταυρώσει σύντροφο και πρέπει σώνει και καλά να φταίει κάποιος άλλος οπότε ο κάποιος άλλος πρέπει να είναι κακός σκλάβος, σκλάβα, μάστερ, μίστρες κλπ κλπ κλπ; Γιατί πρέπει να βαφτίσουμε κάπως την κατάσταση που βρισκόμαστε στολίζοντας την με βαρύγδουπες αναλύσεις και δεν μπορούμε να την εκφράσουμε με το όνομα της;
    "Μπακουρίαση"
     
  6. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Re: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    Doraki μου σωστα οσα λες ,αλλα εδώ απειλούν να με φάνε και μαλιστα βραστό ,μια αντροφάγος
    πολυ κακιά σου λέω
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    Νομίζω πως θα ήταν προτιμότερο να τοποθετηθείς επί των απόψεων. Δικό σου το νήμα, δική σου και η ευθύνη αν το αφήσεις να γίνει τσελεμεντές.
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    αριστοκρατια δηλαδη το κρατος , η ισχυς των αριστων , των καλλιστων , των πιο καλων .
    ο χωρος λοιπον καλε μου kaizer αναγνωριζει την δυναμη του καλυτερου? εισαι σιγουρος?
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Moderator's notification:

    Το ότι ο πυρήνας του BDSM είναι το s/m και το ότι το s/m πραγματεύται τα όρια προς το θάνατο είναι μία αντίληψη με την οποία κανένας συνομιλητής δεν είναι υποχρεωμένος να συμφωνήσει. Φιλοξενήστε όμως σε ένα νήμα στο οποίο καλώς ή κακώς ο νηματοθέτης φαίνεται να την εισάγει ως δεδομένη συνθήκη για να αναπτύξει τους περαιτέρω προβληματισμούς του. Σεβαστείτε το.

    female: Οτιδήποτε δεν γίνεται από εμάς βιωματικά και διανοητικά αντιληπτό ή αισθητικά και ηθικά αποδεκτό δεν χρήζει ειρωνίας. Αν δεν νιώθει κανείς ότι χρήζει ανάλυσης προς κατανόηση, τότε δέον είναι όπως αδιαφορεί. Υπάρχει το Ingore Tool.

    KAIseR: Οι κανονισμοί του Forum δεν δίνουν στο νηματοθέτη τη δυνατότητα να αποκλείει τη συμμετοχή μελών κατά το δοκούν. Χρησιμοποίησε παρακαλώ το Report Tool για να επισημάνεις σχόλια που θεωρείς προσβλητικά και μην προτρέπεις μέλη να απέχουν από τα νήματά σου, και δη δημόσια.

    Στο εξής ειρωνικά σχόλια και flames θα διαγράφονται επιφέροντας τις προβλεπόμενες ποινές. Ευχαριστώ.
     

  10. Νομίζω ότι ο Revenant έχει δίκιο....

     
    Last edited: 1 Φεβρουαρίου 2009
  11. Agitator

    Agitator Regular Member

    Ωραιο νημα! Imitation αφεντρες και σκλαβες.

    Μηπως είναι καιρος να ανοιχουμε και ένα ανιστοιχο σχετικο με ιμιτασιον vanilla?

    Ετσι κι αλλιως αν και vanilla φαινεται να εχουν αποψη επι παντους επιστητου, πρακτικου και θεωρητικου που απτεται του χωρου, είναι πολύ ευκολες στις υποδειξεις περι του τι είναι σωστο και πρεπον και απολυτα ενημερωμενες στα insights του χωρου που λενε ότι ΔΕΝ ανηκουν, η ότι δεν θα μπορουσαν ποτε να ανηκουν!

    Αλλα παρ όλα αυτά το status - αλλοθι καλα κρατει και χρησιμοποιειται αναιδως όταν καπου «στριμωχτουν», ή όταν παψει ένα thread «να εχει πλακα».

    Βλεπει κανεις κατι οξυμωρο σε αυτό? Και μην ακουσω την χιλιομασημενη φουσκα του ότι ολοι εχουν δικαιωμα να είναι εδώ και να λενε τη γνωμη τους , γιατι κι εγω στο playstation εχω παρει παγκοσμιο πρωταθλημα στην formula 1 πολλακις, αλλα πολύ αφιβαλλω ότι , αν πω στη McLaren να μου δωσει ενα μονοθεσιο στη νεα σεζον, με μονο διαπιστευτηριο τις επιδοσεις μου στο playstation, από την ασφαλεια του καναπε μου, θα με παρει στα σοβαρα!
     
  12. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    Η έννοια του αριστοκρατείν δεν εχει σχέση με την πολιτική διάσταση του όρου, ιδέ Αρχαία Αθήνα,κατ εμέ ο αριστοκράτης δεν είναι έννοια καταγωγής,χωρίς να την αποκλειω βέβαια ,αλλα συμπεριφοράς, ευγένειας, εσωτερικής και εξωτερικής ηρεμίας που προκύπτει από την αυτογνωσία και την παιδεία.
    Το τι αναγνωρίζει ο καθε χώρος παραπέμπει στην έννοια της συλλογικής ευθύνης που απορρίπτω άρδην.
    Το τι αναγνωρίζει ο καθένας απο εμάς ειναι δικαιωμα του και ανεξάρτητο απο εμένα,μαθηματικώς θα το έλεγα οτι ο καθένας ειναι μια ανεξάρτητη μεταβλητή Χ με δείκτη i=1,n όπου Χι#Χι+1
    Aναλυτικώτερα γράφω εκεί που με γραφουν όσοι με γράφουν δι ο έχω και μιαν ανεπαίσθητον κλίσιν πρός τα εμπρός, απο το βάρος των εγγραφών΄, που δεν είναι βέβαια ανακοινώσιμες
    και δεν αφορούν σε εσέ