Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος KAIseR, στις 30 Ιανουαρίου 2009.

  1. Re: Απάντηση: Re: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    Ειπα εγω κατι τετοιο? Μπορεις να το παραθεσεις?  
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    θα συμφωνήσω με τον Κύριο ,αλλά μπορούμε να πάρουμε και την αντίστροφη διαδικασία (έτσι αποφεύγουμε να γινόμαστε και κακοί ) δηλαδή το ότι όλοι κρύβουμε ένα vanilla μέσα μας ,κανείς δεν θέλει ζεί στη μοναξιά ,δεν λέω βολική ,αλλά είναι άσχημη και κρύα ...

    οπότε ναι τα παιχνίδια και οι καύλες και οι αυτοκαταστροφικότητες μας ,αλλά όλοι προσπαθούμε να επιβάλουμε τη λογική και την ηρεμία στον εαυτό μας ...

    αλλιώς παράδειγμα για εμένα τα παράταγα όλα και γινόμουν σκλάβος σε μία τυχαία (μίας και αυτός είναι ο ορισμός του σκλάβου ,πλήρης απόρριψη της άποψης ..) και ναι θα έκανα τη ΚΑΥΛΑ αλλά θα είχα καταστραφεί σαν άνθρωπος


    το φαινόμενο της ανθυποβολής το ονομάζω αυτό ,όπου συγκρατούμε τις ορμές μας ..

    τώρα αν κάποιες πάνε ένα βήμα παραπέρα στην ανθυποβολή τους ,το σχολίασε ο Agitator ..  
     
  3. llazouli

    llazouli Contributor

    Mε άλλα λόγια αν έγραφε η ταμπέλα μου, υποτακτική ή μίστρες, αυτόματα θα με καθιστούσε ικανή να έχω σεβαστή άποψη επί παντός επιστητού αναφορικά με το χώρο.
    Όσοι ενδιαφέρονται για το bdsm αλλά δεν υιοθετούν όλες τις πρακτικές του, δεν πρέπει να έχουν άποψη;
    Τι μένος είναι αυτό που σε κατέλαβε;
    Η ταμπέλα καθορίζει για σένα την αξιολόγηση του δημοσιεύματος ή το περιεχόμενο του;
    Εισηγήσου τότε στον Κωνσταντίνο να απαγορεύσει την είσοδο των τρισκατάρατων βανίλα, να μείνετε οι ειδήμονες να επιδοκιμάζετε και να αλληλοσυγχαίρετε, ο ένας τον άλλο.
     
  4. Εγω ειμαι ειδημων αλλα δεν με συνχαιρει κανεις ρε γαμωτο  
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Re: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    Μπηκες ακριβως ομως μες στο μυαλο μου... στην ιδεολογια μου,ευχαριστω. 
     

  6. Αφού υιοθετούν πρακτικές, γιατί δεν λέγονται perv;
     
  7. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Re: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    Του Revenant δεν του απάντησα διότι μιλά σαν εκπρόσωπος και αλλων η και όλων
    και δεν έχω δει τα διαπιστευτήρια του, όσο για εσένα πιστεύω πως θα πρέπει να γράφεις
    κάτι παραπάνω από ένα ναι η όχι , η να παραθέτεις τα σχόλια άλλων, γιατί δεν προσπαθείς?
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες



    τωρα ως vanilla πρεπει να παρεξηγηθω?

    αλλα πειτε μου παρακαλω... τι status θα επρεπε να βαλω?
    ανεξαρτητα απο τι νοιωθω η τι θελω στην ουσια ειμαι vanilla.
    ως τετοια λοιπον πρεπει να μην εχω αποψη?
    εστω κι απο τον καναπε μου, δεν διαφωνω.
    τελως παντων μπορει εμεις οι vanilla να ειμεθα β' κατηγοριας μελη
    στο χωρο του bdsm αλλα θεωρω οτι μας αδικειτε αποκαλωντας μας εμμεσως αναιδεις.
    με ολο το σεβασμο .....
     
  9. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Για ποιό λόγο να λέγονται perverts άμα υιοθετούν ορισμένες πρακτικές και όχι όλες; Μπορεί κάποιος να μη θέλει να βαράει ή να βασανίζει με οποιονδήποτε τρόπο, απλά να είναι κυρίαρχος του μυαλού, ή τούμπαλιν. Δεν είναι θέμα τίτλων το ζήτημα, αλλά θέμα του τι αρέσει στον καθέναν, δόξα το Θεό το εν λόγω θέμα επιτρέπει πολλά πράγματα να είναι ρευστά και να μην μπαίνουν σε καλούπια  
     
  10. Re: Απάντηση: Re: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    Το "ναι ή όχι" αναφέρεται στην υπογραφή μου...  

    Έπειτα, δεν σχολίασα, απλώς εξέφρασα μια απορία μου... Και περιμένω κάποιος να μου τη λύσει....

    Με προλάβατε.... Ευχαριστώ!
     
     
    Last edited: 1 Φεβρουαρίου 2009
  11. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Re: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    Πολύ καλή ιδέα αλλά πιστεύω οτι συντομα θα εκλειψη το είδος αυτό, αν δεν έχει εκλείψει ηδη και κρύ-
    βεται πισω από διάφορα imitation
     
  12. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Imitation Αφεντρες Imitation σκλάβες

    Δεν βλέπω όμως να απαντάς στην ερώτηση...